Adaliz Dayan

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Adaliz Dayan členka neformální skupiny dobrodruhů Immram Association a objevitelka systému Banshee, která zřejmě během svého nečekaného objevu systému zahynula.

Systém byl objeven v roce 2317. V té době se vedlejší systém Fora zaplnil kontraktory, kteří se chtěli usídlit na teraformovaném Hyperionu. Skupina dobrodruhů pod vedením Adaliz Dayan se rozhodla vyplnit svůj volný čas průzkumem systému. Skupina se nazvala Immram Association a průzkum se pro dělníky stal oblíbeným způsobem, jak si zpříjemnit čas mezi směnami. Jednoho dne vystopovaly Dayanovy skenery záhadnou kapsu radiace. Adeliz odeslala svým kolegům z Immram Association zprávu o nutnosti tuto anomálii prozkoumat, a než na místo dorazili, byla Adaliz pryč.

Její kolegové předpokládali, že našla nový jump point, který sami nebyli schopni lokalizovat. Když se po delší době nevrátila, začali mít o ni strach a poté zkontaktovali patřičné úřady. Později byla vyslána pátrací skupina, která po ni začala pátrat v místech souřadnic, které po sobě zanechala. Nakonec se nový jump point, později pojmenovaného systému Banshee, podařilo najít a na druhé straně čekal nemilosrdný pulsar.

Bohužel se Adaliz Dayan ani její loď nepodařilo nikdy vypátrat. Předpokládá se, že zahynula výtryskem hvězdy a její loď je dodnes unášena hlubinami vesmíru. Všichni si byli vědomi její objeti a tak byla po zásluze odměněna tím, že objev systému ji byl nakonec uznán. Systém pak dostal své pojmenování po přezdívce Adaliz, kterou si vysloužila ze zápasů Sataballu, když studovala na vysoké škole. Označení se pro tento systém velmi hodí, neboť ztělesňuje antické stvoření předznamenávající nebezpečí.[1]


Reference

  1. Star Citizen:Galaktický průvodce: Banshee