Aegis Dynamics

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Aegis Dynamics
Alternative text
Aegis Dynamics
Sídlo
území UEE
systém systém Davien
planeta Cestulus
měsíc
město Jata
souřadnice
Zaměření
výroba vesmírných lodí
Známé produkty a podniky

Aegis Dynamics je společnost vyrábějící lodě pro civilní trh. Avšak modely vychází z potřeby armády, neboť dříve byla firma výhradním dodavatel lodí pro UEE Navy.

Historie

Aegis vznikl sloužením společností Aegis Macrocomputing a Dynamic Production Systems. A už od začátku se plánovala výroba modelů vesmírných plavidel pro UEE Navy, proto byla ušita na míru vojenským zakázkám a potřebám. Načasování bylo taktéž záměrné, jelikož firma vznikala v době, kdy lidstvo seskupovalo svou sílu v dobách Messera. Aegis se tu vynořil, aby mohl zásobovat jeho legie novými stroji a některé z nich, jako třeba Retaliator se staly doslova synonymem železné ruky vlády.

Když Messer padl, zdálo se, že Aegis klesne ke dnu s ním, nebo alespoň oslabí jeho postavení založené na kojné vazbě armády. Společnost byla sama o sobě s tyranským režimem Ivana Messera spojována dost často. Ale stalo se něco nečekaného, i přes hrozné asociace, které společnost u populace vyvolávala, si jejich plavidla začaly adoptovat samotní lidé k vlastním účelům. Ať už to bylo kvůli stále rostoucí nebezpečnosti uvnitř galaxie nebo proslulé spolehlivosti těchto strojů, Aegis kdysi financovaný diktátorským režimem, začal získávat zdroje od obyčejné populace, kterou dříve pomáhal utlačovat.

Společnost se velmi změnila od konce Messerovy éry. Zmizelo nekompromisní a militantní logo společnosti a nahradilo jej jemnější a méně výrazné, jaké známe dodnes. Kontrakty s armádou byly pozastaveny a Aegis utrpěl masivní propouštění. Stroje pro UEE začaly vyrábět dříve méně politicky angažované firmy jako Anvil Aerospace nebo MISC.

Obyčejní lidé si ale začaly bývalé vojenské stroje upravovat pro vlastní potřeby. Bombardér Retaliator už nebyl obávaným symbolem, teď z něj byl osobní transport, mobilní domov, těžební plavidlo a dokonce i požární stroj. Břemeno Aegis začalo s časem slábnout a donutilo firmu, aby se začala soustředit na potřeby civilistů a nabídla jim patřičné varianty.


Současnost

Momentálně společnost vyrábí jen pár strojů. Lodě jsou pozměněny tak, aby od primárně vojenských účelů dokázaly uspokojit civilní zákazníky. Samozřejmě že i přes demilitarizování lodí, jsou modely stále vhodné i k boji a je známo, že třeba piráti si umí lodě správně vybavit, aby svou vojenskou funkci plnili řádně i nadále.[1]

Aegis má opět několik zakázek s armádou UEE. Jednou z nich je i výroba speciální verze licencovaného modelu lodě Starfarer Gemini od společnosti MISC.[2]


Modely strojů


Reference

  1. Aegis Dynamics
  2. Galactic Guide MISC