ArcCorp (planeta)

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
ArcCorp (planeta)
Alternative text
ArcCorp (planeta)
Lokalita
území UEE
systém systém Stanton
hvězda Stanton
planeta Stanton III
souřadnice
Popis
typ planety terestriální planeta
obyvatelnost ano
obydlenost ano
atmosféra {{{atmosféra}}}
oběžná doba {{{oběh}}}
délka dne {{{den}}}
Obchod a kriminalita
import {{{import}}}
export {{{export}}}
černý trh {{{trh}}}
kriminalita {{{kriminalita}}}
Okolí
měsíc(e) LyriaWala
stanice


ArcCorp je oficiální název planety Stanton III, což je v pořadí třetí planeta od hvězdy Stanton v soustavě Stanton. Planeta byla prodána korporaci,a by se mohl financovat projekt na vybudování SynthWorld. Tato planeta patří mezi jedny z nejpůsobivějších světů současnosti. Zatímco jiné planety, včetně sousední znečištěné planety Hurston, si udržely alespoň část původního prostředí, Stanton III je kompletně uměle vytvořený svět. Všechen terén byl vytesán, rozčleněn a znovu postaven, nenechajíc nic z přírody.

Domovská korporace ArcCorp, po které je planeta pojmenovaná, vyrábí ve velkém fúzní motory a přitom využívá podzemních zdrojů planety Stanton III, aby mohla uspokojit poptávku stovek tisíců civilních lodí každým rokem.

Obchodníci vědí, že vedle zbraní zde najdou téměř vše. ArcCorp vůbec nediskriminuje v pronajímání volného prostoru a tak si stovky menších společností v blízkosti severního pólu vytvořily svůj nový domov.

Antropologové seznámení s kulturou Xi'Anů tvrdí, že svět na této planetě se náramně podobá továrnímu způsobu života u Xi'Anů a myslí si, že se lidská společnost bude vyvíjet ve stejném duchu.[1]

Arccorp-bar.jpg

Známá místa

Reference

  1. Galactic Guide Stanton