Aremis

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Aremis
Alternative text
Aremis
Lokalita
území UEE
systém systém Vega
hvězda Vega
planeta {{{planeta}}}
souřadnice
Popis
typ planety {{{typ}}}
obyvatelnost {{{obyvatelnost}}}
obydlenost {{{obydlenost}}}
atmosféra {{{atmosféra}}}
oběžná doba {{{oběh}}}
délka dne {{{den}}}
Obchod a kriminalita
import {{{import}}}
export {{{export}}}
černý trh {{{trh}}}
kriminalita {{{kriminalita}}}
Okolí
měsíc(e)
stanice


Aremis je oficiální název planety Vega II, která je druhou planetou obíhající kolem hvězdy Vega v systému Vega.


Důležitá informace: Aremis byla 6. října 2945 silně zdevastována náhlým, a dosud největším útokem Vanduulů v systému. Svědectví o této tragické události si můžete přečíst zde.


Aremis je skutečně ohromující obydlený svět. Kolem planety se nachází několik planetárních prstenců, včetně několika malých měsíců. Biosféra planety, ač je přizpůsobená člověku díky teraformaci, vytvořila domov pro přirozeně vzniklé velké množství rostlinných a živočišných druhů, které tu dodnes přežívají.

Aremis je v pořadí druhou planetou systému, kde se člověk usadil. Po většinu své lidské historie, byla domovem pro námořnické a vojenské základny a dokce i pro turisty díky svému pobřeží. Všechny složky armády zde mají významné základny, najdou se tu i jedny z nejstarších v Říši, jako je třeba tábor Manheim. Tato vojenská převaha se v poslední době mění, jak se do systému vrací civilní obyvatelstvo a města se rozrůstají a obnovují se zemědělské farmy.

Tento příliv obyvatel se posílil i poté, co New United označilo tuto planetu za vhodnou pozornosti. Momentálně je největším městem na planetě New Corvo, které je také centrem veškerého meziplanetárního obchodu. New Corvo se také stává centrem kulinářské vědy uvnitř UEE. Mnoho ekonomů se domnívá, že Vega II v několika následujících letech překoná svou sesterskou planetu Selene. Místní rada guvernérů se také agresivně snaží prosadit své zastoupení v Senátu. Dokonce si najímají žoldáky, aby pomohli místní policii a milici ke snížení kriminality na planetě.[1]


Reference

  1. Galactic Guide: Vega System