Argo MPUV

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Argo MPUV-1P)
Přejít na: navigace, hledání
Argo MPUV
!!! Panel lodí se předělává !!!
Alternative text
Model Argo MPUV
Základní údaje
výrobce ARGO Astronautics
klasifikace utilitní loď
role podpůrná/multifunkční
Rozměry
délka 9.25 m
rozpětí 8.5 m
výška 4.25 m
hmotnost bez nákladu 6 000 kg
Konstrukce
kapacita nákladu 0–2
posádka 1
elektrárna 1
model elektrárny IonBurst
motor 4 × TR1
model motoru 4 × Emerald
manévrovací trysky 18 × TR1
modely trysek 18 × Nautilus
štít 1
model štítu Arkrose
Externí hardpointy
1n.png 2n.png 3n.png 4n.png 5n.png 6n.png 7n.png 8n.png 9n.png 10n.png
1a.png fixní
2a.png závěsné
3a.png nosiče
4a.png aut. věže
5a.png man. věže
6a.png class-6
7a.png class-7
8a.png class-8
9a.png kap. nosiče
10a.png class-10
Přídavné vybavení
není
Varianty série
˜—


Argo MPUV je podpůrnou utilitní lodí od společnosti AGRO Astronautics, u které je možné vyměnit její modul a sloužit tak jako univerzální nástroj pro přepravu osob, zboží a nebo na záchranu zraněných v blízkosti mateřských lodí.

Argo MPUV, zkráceně nazývané jen jako Argo, nemá žádný skokový ani kvantový pohon a žádné zbraně. Je to čiště jen pomocná loď, která je závislá na své mateřské lodi. Mateřskou lodí pro Argo může být jakákoli velká loď s vnitřním hangárem, do kterého se Argo vejde. Díky svým malým rozměrům je tak univerzálním pomocným plavidlem pro širokou škálu velkých lodí.


Sc-logo.png Upozornění pro hráče: Momentálně není možné ve hře moduly měnit. Varianty dočasně existují jako samostatné lodi. K dispozici je jen Cargo a Personnel modul.


Struktura lodi

Argo je složeno z univerzální kabiny, ke které je možné připojit některý z existujících modulů. Celá loď pak může podle vybraného modulu plnit různé funkce. Vojenské jednotky UEE využívají Argo k přepravě osob i převozu munice. Díky svým malým rozměrům a početnému množství manévrovacích trysek se také jedná o velmi snadno ovladatelné plavidlo.

Jednotlivé role Arga zajišťují různé moduly, které jsou odjímatelné. Argo tak může letět s jedním modulem, následně jej odpojit a připojit si jiný a okamžitě tak změnit svou funkci.

Modul na přepravu osob (Personnel)

Argo loď s tímto modulem nese označení Argo MPUV-1P a dovoluje ve svém modulu přepravovat až osm lidí z jednoho místa na druhé. V armádě slouží převážně k přepravě rekrutů a dalšího vojenského personálu na palubu velkých vojenský lodí. Mezi civilisty je MPUV-1P oblíbené jako taxi.
Je nutné připomenout, že Argo nemá kvantový ani skokový pohon, proto je přeprava osob vhodná jen na krátké vzdálenosti.
Argo04.jpg


Nákladní modul (Cargo)

Argo loď s tímto modulem nese označení Argo MPUV-1C a jedná se o dedikované obchodně-přepravní plavidlo. Mnoho Argo nákladních lodí je zodpovědné za náklad a výklad zboží velkých nákladních a těžebních lodí, které nemohou přistát na přistávací ploše. Někteří kapitáni jsou zvyklí vlastnit a ovládat své osobní Argo, jiní kapitáni preferují využívání soukromých služeb nebo přímo služeb dané přistávací zóny.
Argo03.jpg


Záchranný modul (Search & Rescue)

Argo loď s tímto modulem nese označení Argo MPUV-1S a představuje pod, který je vybaven pro základní lékařské ošetření, které může zraněným zachránit život, než jsou převezeny na plnohodnotnou ošetřovnu, kde se jim může dostat kompletní lékařské péče.[1]


Argo02.jpg


Příručka

K této lodi také existuje PDF příručka, kterou si můžete stáhnout zde.Reference

  1. Argo MPUVPřehled lodí
UEE série 300 (300i, 315p, 325a, 350r)85X890 JumpArgoAurora (CL, ES, LN, LX, MR)AvengerBengalBuccaneerCarrackCaterpillarConstellation (Andromeda, Aquila, Phoenix, Taurus)Cutlass (Black, Blue, Red)DragonflyFieraFreelancer (DUR, MAX, MIS)GenesisGladiatorGladiusHeraldHornet (F7A, F7C, F7C-M, F7C-R, F7C-S)
Hull (A, B, C, D, E)Idris (M, P)JavelinM50 InterceptorMustang (Alpha, Beta, Gamma, Delta, Omega)OrionP-M2 MerlinPantherPolarisProspectorRazorReclaimer
RedeemerReliant (Kore, Mako, Sen, Tana) • RetaliatorStarfarer (Gemini)TerrapinVanguard
Banu DefenderMerchantman
Vanduul BladesCrawlersDrillersHarvesterHatchetsHunterKingshipLightfireMaulerScytheStingersTomahawksVoids
Tevarin Prowler
Xi'An KhartuLink
jednoposádkové série 300 (300i, 315p, 325a, 350r)85XArgoAurora (CL, ES, LN, LX, MR)AvengerBengalBuccaneerFieraGladiusHornet (F7A, F7C, F7C-R, F7C-S)Hull (A, B, C, D, E)
M50 InterceptorMustang (Alpha, Beta, Gamma, Delta, Omega)P-M2 MerlinPantherProspectorRazorScythe
dvouposádkové DefenderDragonflyF7C-M Super HornetFreelancer (DUR, MAX)GladiatorHeraldKhartuReliant (Kore, Mako, Sen, Tana) • TerrapinVanguard
víceposádkové 890 JumpCarrackCaterpillarConstellation (Andromeda, Aquila, Phoenix, Taurus)Cutlass (Black, Blue, Red)Freelancer MISGenesisHull (C, D, E)Idris (M, P)Javelin
MerchantmanOrionPolarisRedeemerStarfarer (Gemini)ReclaimerRetaliator