Armáda

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Armáda UEE se skládá ze tří divizí: UEE Marines, UEE Army a UEE Navy, které podléhají nejvyšším velitelům a ti se zodpovídají Imperátorovi.


200marine.png

Mariňáci UEE jsou prvními a posledními na bojišti. Plní invazní funkci UEE. Dříve operovali pod záštitou UEE Army, ale po První Tevarinské válce se osamostatnili.

Specifikem Mariňáků jsou jejich barvy ve viditelném a neviditelném spektru. Kdy každý Mariňák má dvě barvy, z nichž jedna je vidět pouze skrz HUD v přílbě. Barvy Mariňáků udávají jejich funkci na bitevním poli – od mediků až po xenolingvisty.

Nejvyšším představitelem UEE Marines je nejvyšší velitel Legatus Marinuum.

Sídlem Mariňáků je planeta Corin v systému Kilian.

200army.png

Vojsko UEE je stabilizační a ochrannou silou UEE, jeho hlanví úlohou je dohlížet a udržovat pořádek v Říši. Jsou nasazováni na pozemní operace.

Svůj věhlas si vojáci vysloužili Bitvou o Idris IV pod vedením brilatního důstojníka Ivara Messera, nástupce totalitního režimu UEE.

Nejvyšším představitelem UEE Army je nejvyšší velitel Legatus Exercitus.

Sídlem Vojska je planeta Corin v systému Kilian.

200navy.png

Námořnictvo UEE je největší a nejikoničtější divizí celé armády UEE. Posláním UEE Navy je vzdušná invazní a obranná funkce.

Jednotky Námořnictva jsou nasazené téměř v každém systému a dělí se do squadron. Celá flotila UEE je dnes hlavním ukazatelem vojenské moci UEE.

Nejvyšším představitelem UEE Army je nejvyšší velitel Legatus Navium.

Sídlem Námočnictva je planeta MacArthur v systému Kilian.