Armitage

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Armitage
Alternative text
Armitage
Lokalita
území nikoho (opuštěno)
systém systém Orion
hvězda Orion
planeta {{{planeta}}}
souřadnice
Popis
typ planety {{{typ}}}
obyvatelnost {{{obyvatelnost}}}
obydlenost {{{obydlenost}}}
atmosféra {{{atmosféra}}}
oběžná doba {{{oběh}}}
délka dne {{{den}}}
Obchod a kriminalita
import {{{import}}}
export {{{export}}}
černý trh {{{trh}}}
kriminalita {{{kriminalita}}}
Okolí
měsíc(e)
stanice


Armitage je název planety Orion III, což je v pořadí třetí planeta od hvězdy Orion v systému Orion. Jedná se o jedinou obyvatelnou planetu v systému.


Historie

Planeta byla identifikována jako obyvatelná roku 2650, tedy ve stejném roce, kdy byl objeven systém Orion. Díky převládající euforii z úspěchů kolonizování, byla Armitage v šedesátých letech 27. století vybrána mezi desítkami planet pro kolonizaci v rámci projektu Farstar. Díky tomu se zapsala do historie, jako nejvzdálenější lidská kolonie v historii a tuto pozici si drží do dnes.

Kolonie byla vybudována do pěti let, ale nepředstavovala žádnou strategickou výhodu. Určitou významnost si vybudovala s objevem ložisek drahých kovů (zejména zlata a platiny) v pásu asteroidů uvnitř systému. Množství kovů bylo dostačující, aby bylo profitující.

Na planetě také začaly vznikat modulární zemědělské farmy, které se připravovaly na produkci zemědělských produktů pro sousední systémy, kdy měl lokální fáze programu Farstar v plánu expandovat.

Naneštěstí byla budoucnost systému i planety Armitage utnutá 9. srpna 2681, kdy na scénu vstoupil největší nepřítel UEEVanduulové. Těžce vyzbrojená skupina zaútočila na hlavní osadu na planetě a zanechala za sebou 638 mrtvých obyvatel, přežil pouze jeden farmář, John Phillips.

UEE byla otřesena. Žádné zprávy nenaznačovaly, že by v okolí byl nějaký agresor a špionážní síť uvnitř Banu protektorátu a Impéria Xi'An selhali v informování o nájezdech Vanduulů.

Tento akt se okamžitě dostal do popředí. UEE v systému nasadila vybavení, aby novou hrozbu mohla studovat a nakonec také vyvodit závěr, že Armitage představuje pro Vanduuly „napájecí“ svět. Ukázalo se, že hordy vanduulských bojovníků nomádsky cestují a příležitostně navštěvují místa, která si v minulosti označili za zdroje nerostných surovin. Vanduulové považovali Armitage za svůj svět i když na něj vstoupili jednou v minulém století. Buď byli vyvedeni z míry, že jejich svět „okupují“ lidé a nebo byli uchváceni, že našli novou rasu, kterou mohou uštvat.

Útoky v následujícím půl roce neustávaly, naopak. Celkem bylo uskutečněno patnáct nájezdů, které pro obyvatele systému znamenaly nedozírné následky a ztráty.

Vláda slibovala, že zlikviduje vanduulskou hrozbu, ale nakonec se ukázalo, že případné vylodění UEE Navy a její dodávky by byly logistickou noční můrou kvůli přílišné vzdálenosti systému od Říše. Během dvou let byl systém i planeta opuštěny. Symbolem tohoto ústupku se staly vzpomínky na UEE stíhačky chránící konvoje uprchlíků ze systému.[1]

Současnost

Planeta se skládá z pochmurného a větrem bičovaného povrchu posetého výsledky vanduulského bombardování: krátery a radioaktivní oblasti. Ironicky, tradiční vanduulské běsnění vyhubily původní živočichy, které v minulosti na planetě lovili, což v důsledku znamenalo sníženou frekvenci návštěv Vanduulů v systému.

Stále lze na planetě nalézt pár opuštěných modulárních farem a trosek několika lidských měst, které si okolní vegetace pomalu podmaňuje. Příležitostné vanduulské osady lze na povrchu také nalézt.

Neexistuje žádný praktický důvod, proč Armitage dnes navštívit. V současnosti se na planetě stále nachází jedna lidská osada, ukrytá v podzemí. Jsou to potomci kolonizátorů, kteří odmítli uprchnout. Jsou to odolní jedinci, kteří jsou soběstační, k UEE se moc nehlásí a nemají k obchodu téměř co nabídnout. Luxusní zboží je pro ně bezcenné a vlastně nic není nabídnuto k prodeji.


Armitage03.jpg Armitage04.jpg


Reference

  1. Jump Point: Orion System