Behring Applied Technology

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Behring Applied Technology
Alternative text
Behring Applied Technology
Sídlo
území UEE
systém Odin
planeta Odin II
měsíc Vili
město
souřadnice
Zaměření
zbraně
Známé produkty a podniky
130mm Ship Buster, M3C, M5C, M6A


Behring Applied Technology (BAT) je divizí s utajovaným portfoliem konsorcia Behring, která vyrábí zbraně pro armádu i civilní trh. Většina armádních technologií a na ně navazující výzkum a výsledky této divize patří mezi dobře utajované informace.

BAT se skrývá na měsíci Vili planety Odin II v systému Odin.

Výkazy konsorcia nehovoří o žádné odnoži Behring Applied Technology, otázky novinářů na divizi jsou smeteny ze stolu a ani organizační struktura nezahrnuje žádnou podobnou pobočku. Přesto nelze přehlédnout, že čtvrtina zisku Behringu mizí s každým zveřejněným rozpočtem. Jakákoli zmínka o této divizi byla v uplynulých letech zakázaná.

První se veřejně o Behring Applied Technology zmínil Evan Behring, jenž divizi potvrdil ale zároveň podotkl, že vyvíjí domácí zboží nové generace. Existence BAT tak už není popírána a je proklamováno, že se zabývá těžkou zbraňovou technikou, kterou lze nalézt na námořních lodích. Stále je ale popíráno, že mizející rozpočet míří na výzkum a vývoj v BAT.

Ač může být role BAT utajována, její výsledky jsou snadno rozeznatelné po celé galaxii, např. velké laserové zbraně na frontálních lodí UEE, vylepšení štítů, pohonu, laserové zrcadlení a dálkové senzory.

BAT je znám svou nekompromisností v přístupu k experimentům a výzkumu. Vědci a inženýři urputně a oddaně vytvářejí zbraně jak pro dobývání, tak obranu, a to bez ohledu na toho, kdo je u moci.

Dnes nelze s přesností určit, které produkty lze připsat na účet BAT, ale předpokládá se, že většinu námořních zbraní u UEE capital lodí má na svědomí právě BAT. Behring si za výrobky BAT nepřipisuje žádné zásluhy, proto je podchycení původu tak složité.

Neoficiálním maskotem BAT je animovaný netopýr Barrie, který zdobí mnoho prototypů zbraní.[1]


Zásluhy

Koncept je zodpovědný za výrazný posun ve štítové interphase, která je dnes standardem pro každé dělo. Ve 28. století se nevěřilo, že by bylo možné vyrukovat s designem štítů, který by dovoloval chránit i rotující dělo. Do té doby měly štíty kolem děl slepá místa, jež dovolovala upevněným dělům střílet ze speciálně navržených hardpointů. Pokud se nedalo předpovídat pozici děla před jeho vypálením, nedalo se s plným štítem operovat. Capital lodě tak musely v minulosti před palbou plně shodit své štíty, což bylo z pochopitelného důvodu velmi nepraktické.

BAT interphase tak dovolila využívat štíty během téměř všech typů střelby.


Tajné operace

Není pochyb, že výzkum pro tajné operace jsou základem BAT. Poslední vynálezy jako jsou dálkové senzory, automatizovaná kamufláž, kloubová děla a jiné zřejmě vzešly právě z těch nejtajnějších laboratoří BAT.

Zvěsti také hovoří o tom, že se BAT pouští i do vývoje biologických zbraní.

Existují důkazy, že řada prominentních xenobiologů zmizela v útrobách tajných operací armády. Někdo se také domnívá, že některé výzkumy v podobě vivisekce jsou prováděné na zajatých Vanduulech.


Děla pro lodě třídy capital

V současnosti jsou BAT připisovány zásluhy dvěma výkonným typům zbraní: Anti-Ship Artillery (protilodní dělostřelectvo) a Ship to Ship (loď proti lodi) děla.

Anti-Ship Artillery (ASA)

Děla pro tyto typy slotů jsou navržena tak, aby chránila velké lodě před těmi menšími. Honosí se bleskovou hydraulikou a integrovaným zaměřovacím systémem. Obvykle jsou osazena na trupu lodi v prstenci, aby mohly společně pokrýt co největší zorné pole k ochraně plavidla.

ASA je vhodná pro menší laserové zbraně podobné těm, které lze najít na civilních lodí. Například vojenská verze Idris-M má šest ASA slotů a každý z nich je vybavený laserovým systémem Behring M3C.

Ship to Ship (STS)

Tato děla jsou mnohem silnější a navržena tak, aby prorazila každý trup a pancíř větších lodí. Na druhou stranu nemají tak dobrou manévrovací schopnost jako ASA děla, takže nejsou vhodná pro okamžitou akci a rychlé pokrytí. Ovšem jsou zárukou, že jejich zásah proti stíhačce nebo bombardéru bude s největší pravděpodobností smrtelný.

STS sloty jsou stejně jako u ASA modulární a dovolují připevnit řadu individuálních zbraní. Idris-M je pro představu vybavena centrálním „žihadlem“ laserem Behring M5C. Tahoun UEE Navy, korveta Javelin je vybavena dvěma lasery Behring M6A.


Railguny

Jsou to elektromagnetická kolejnicová děla (kolejovky) řazená do kategorie největších zbraní. BAT vyprodukoval masivní Behring 130mm Ship Buster systém, který je považován za nejsilnější zbraň na jedno nabití. Zásah Ship Busteru dokáže rozdrtit destroyera, jako kdyby to byla tenká plechovka.

Tyto zbraně využívají ke své funkčnosti stejné technologie jako standardní mass drivery, akorát ve větším měřítku. Tisíce a tisíce nabitých elektromagnetů vytváří energii pro Behring 130mm Ship Buster.

Jeden Ship Buster je namontován třeba na kýlu Bengalu. Série Ship Busterů je pak možné vidět na Retributionu.


Reference

  1. Jump Point, February 2014