Borea

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Borea
Alternative text
Borea
Lokalita
území UEE
systém systém Magnus
hvězda Magnus
planeta {{{planeta}}}
souřadnice
Popis
typ planety {{{typ}}}
obyvatelnost {{{obyvatelnost}}}
obydlenost {{{obydlenost}}}
atmosféra {{{atmosféra}}}
oběžná doba {{{oběh}}}
délka dne {{{den}}}
Obchod a kriminalita
import {{{import}}}
export {{{export}}}
černý trh {{{trh}}}
kriminalita {{{kriminalita}}}
Okolí
měsíc(e)
stanice

Borea je oficiální název planety Magnus II, což je druhá a zároveň prostřední planeta od hvězdy Magnus v soustavě Magnus. Je to jediná teraformovaná planeta v systému. Co do velikosti je podobná planetě Zemi.

Historie

Planeta začala proces teraformace roku 2499 a svou největší slávu zažila koncem 26. století, kdy zde měla UEE Navy velkou základnu. Přibližně za padesát let se ale vojenská a rozpočtová pozornost přesunuly do jiných systémů a Borea byla de facto opuštěna.

Lze říct, že na nějaký čas byla Borea naprosto neplodnou pouští. Dopad teraformace ještě zcela kompletně nepřeměnil planetu a k tomu se přidala i dekáda silných erupcí a protuberancí hvězdy Magnus, které zabránily přechodu planety na mírné klima. Rozpadající se zařízení UEE Navy také obecně snížily zájem o znovuosídlení planety. Výsledek byl děsivý: vylidněný svět s odcházejícími budovami plné tovární a loďařské techniky, jež byly příliš drahé na převoz. Během tohoto nechvalného období klesla populace planety na méně než 3000 obyvatel, z nichž většina neměla právo na legální pobyt.

Roku 2751 vypršelo vojenské embargo na planetu a další kolonizátoři se mohli technicky do systému přestěhovat. Noví obyvatelé však nebyli vytříbeného vkusu a většinou se jednalo o skupiny, které žily na okraji zákona a chtěly uniknout své reputaci z vnitřních světů UEE. Kultura, která takový nový systém podporovala se přirozeně vyvinula do společnosti typu „zabij, nebo budeš zabit.“ Velmi zřetelné je tu dnes dodržování pravidla cti.


Součanost

V posledních letech se Borea stala více civilizovanějším místem, které se stále snaží hrát svou roli rozpadajícího se světa duchů, ale jen kvůli penězům, které plynou z cestovního ruchu. Stále je to ale jeden z nejnebezpečnějších světů UEE. Sice tu funguje místní vláda, ale nájemné vraždy jsou stále poměrně běžné. Místní civilizace ovšem není jednostranná, i přes všechny nepravosti, je Borea místem, kde je možné začít znovu. Je to systém, kde se tvrdě věří v ignoraci minulosti jednotlivce ve prospěch jeho nebo jejího potenciálu. A proto Borea každý rok roste víc a víc.

Díky své minulosti je planeta poseta řadou opuštěných základen a továren UEE Navy. Některé z nich byly osídleny hraničářemi. Není ale pravidlem, že by všechna města vyrostla z pozůstatků dřívejší vojenské minulosti. Některá města vznikla čistě na zelené louce.

Díky přítomnosti mírného pásu na planetě jsou osady relativně soběstačné, často provozované samotáři, kteří se sem přistěhovali, aby mohli uniknout od zbytku civilizace. Svět působí jakoby se zaseknul mezi minulostí a přítomností.[1]


Borea.jpg

Města


Reference

  1. Galactic Guide Magnus