Cassel

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Cassel
Alternative text
Cassel
Lokalita
území UEE
systém systém Goss
hvězda
planeta {{{planeta}}}
souřadnice
Popis
typ planety {{{typ}}}
obyvatelnost {{{obyvatelnost}}}
obydlenost {{{obydlenost}}}
atmosféra {{{atmosféra}}}
oběžná doba {{{oběh}}}
délka dne {{{den}}}
Obchod a kriminalita
import {{{import}}}
export {{{export}}}
černý trh {{{trh}}}
kriminalita {{{kriminalita}}}
Okolí
měsíc(e)
stanice


Cassel je oficiální název planety Goss II, což je prostřední ze tří planet binárního systému hvězd v systému Goss.

Planeta se čte jako Cas-séll a nikoli jako anglicky Castle. Nesprávná výslovnost planety stejně jako anekdota o vzniku pojmenování systému způsobuje u místních nevraživost.

Tento svět je resortem soustavy a ultimátním cílem stovek milionů lidských turistů každý rok. Narozdíl od první planety v systému (Goss I), je Cassel z 85 % pokryt oceánem doslova překypujícím životem. Zbytek planety je pak porostlý tropickým pralesem. Tato kombinace společně s emisní mlhovinou The Olympus Pool a dvěma hvězdami na obloze dělá z tohoto místa ráj celého známého vesmíru. Spatřit třpytící se odraz mlhoviny v oceánu je nezapomenutelné.

Cassel-01.jpg

Turistický ruch

Města se na Casselu zformovala kolem arkologických kosmodromů založených kolonisty už před stovkami let a také na tisících kilometrech nádherných pobřeží. Velká města a turistický ruch s sebou přináší i jinou zábavu než jen krásy přírody. Cassel je třeba plný nechvalně proslulých nočních klubů a je také oblíbenou destinací vojáků UEE. Civilisté by se měli těmto klubům vyhnout, stejně tak dalším místům oblíbených vojáky, pokud jejich lodě zrovna krouží na orbitě kolem planety. Členové armády obvykle navštěvují planetu po osmi až dvanácti měsících nepřetržitého nasazení, takže hledají na planetě patřičnou zábavu. Místní autority jsou na tyto návštěvy zvyklé a při jejich řádění si jich raději nevšímají.

Cassel02.jpg

Příroda

Cassel je domovem jedné z nejsložitějších ekosfér v prozkoumané části galaxie. Se stovkami tisíc složitých objevených druhů je stále mnoho neobjevených nejen v mořských hlubinách.

Snad nejznámějším živočichem pocházejícím z této planety jsou midasovky (Midas fish), přírodně zlaté rybky, které se staly symbolem planety. Povolení na převoz a obchodování s živými tvory je však velmi vzácné a může se jím chlubit jen málokdo. Svou jistou roli tu zastupuje černý trh, který umožňuje drahé ryby z Casselu nelegálně vyvážet.[1]


Reference

  1. Galactic Guide Goss