Castor

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Castor
Alternative text
Castor
Lokalita
území UEE
systém systém Corel
hvězda Corel
planeta {{{planeta}}}
souřadnice
Popis
typ planety {{{typ}}}
obyvatelnost {{{obyvatelnost}}}
obydlenost {{{obydlenost}}}
atmosféra {{{atmosféra}}}
oběžná doba {{{oběh}}}
délka dne {{{den}}}
Obchod a kriminalita
import {{{import}}}
export {{{export}}}
černý trh {{{trh}}}
kriminalita {{{kriminalita}}}
Okolí
měsíc(e)
stanice


Castor je název planety Corel IV, což je v pořadí čtvrtá planeta od hvězdy Corel v systému Corel. Zatímco planeta Lo je považována za vzorný příklad lidské efektivnosti v průmyslu, Castor je trapným a nepříjemným příkladem lidské namyšlenosti.

Castor se svou oběžnou dobou 786 SED kolem hvězdy, se nachází na vnějším okraji obyvatelné zóny a díky rozlehlým zmrzlým pustinám se na první pohled nejeví jako místo, které by bylo pro lidi zajímavé. Svět byl ale v centru dění zamýšleného vývoje během Messerovy éry, kdy se měl Castor stát vizionářským světem nových technologií a průmyslu. Miliardy kreditů natekly do procesu teraformace, aby se zmrzlý svět stal zmrzlým světem se stěží dýchatelnou atmosférou.

Dnes tu žije jen pár obyvatel a ti vám jen těžko řeknou, proč Castor ještě neopustili. Pár osad je poseto po povrchu Castoru, ale většina se jich nachází kolem hlubokého dolu na těžbu ledu.

Hluboko pod povrchem se nachází zkažený led, který je těžen převážně pro vědecké účely. Občas se při těžbě narazí i na ložiska silicy. I když je přítomnost silicy na planetě řídká, stačí jedno ložisko, aby se těžba stala profitující po dobu několika let. Těžební kontrakty jsou hlavní příčinou, proč většina obyvatel přijede na Castor, ale pouze mizivý zlomek z nich si dobrovolně prodlouží kontrakt na druhý rok.

Obchodníci, kteří touží po rychlém výdělku, uvítají zdejší hlad po luxusním zboží.[1]


Reference

  1. Jump Point magazín, duben 2014