Systém Castra

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Castra)
Přejít na: navigace, hledání
Systém Castra
Alternative text
Systém Castra
Lokalita
území UEE
hvězda/hvězdy Castra
třída hvězd(y) B
objev (kdy/kým) {{{objev}}} / {{{objevitel}}}
Jumppointy a sousední systémy
Hadrian [L] • Nyx [L] • Oso [M] • Oya [L] • Pyro [L]
Planety (celkem 2)
Castra ICastra II
Měsíce
Vesmírné stanice
Import
Export


Systém Castra patří mezi důležité systémy UEE. Oblast byla objevená ještě za fungování UPE vojenskými průzkumníky roku 2544. V systému se nachází pár planet obíhajících kolem velké modro-bílé hvězdy. Během svého objevu představoval systém jen další tuctový svět mezi ostatními.

UPE začala druhou planetu Castra II využívat jako trénovací zařízení a jako podpůrné zásobovací místo pro systém Hadrian. S provázanou historií lidstva a Xi'An se systém stal součástí Perryho linie, která vytváří hranici mezi Impériem Xi'An a UEE.

Jméno Castra získal systém díky svému vojenskému zaměření, kdy toto slovo pochází z latiny a v antickém Římě znamenalo území určené pro vojenské stavby nebo místo určené k obraně.


Historie

Ivar Messer, za jehož vlády byla planeta Castra II teraformována, neplýtval časem a z planety vybudoval zdroj posily pro armádu systému Hadrian, stejně tak jako oblast pro invazi na území Xi'An, pokud by k tomu nastala příležitost.

Jump point do systému Oya byl objeven na konci 26. století, což vedlo k povýšení systému ze sekundární pozice do přední linie během případné invaze na území Xi'An.

Bombardéry s dlouhým dosahem kroužily kolem jump pointu do systému Oya a jen čekaly na signál, aby se mohly vydat na území Xi'An a nechat vybouchnout své cíle.

Když byl později objeven v oblasti i jump point do systému Tohil, Imperátor dostal strach, že systém Impéria má hned dva přístupy na území Xi'Anů, a tudíž i dvojnásobnou hrozbu útoku z jejich strany. Důsledkem bylo rozhodnutí o odříznutí systému Castra od civilních letů.

Když Messer padl, vojenské napětí se změnilo na diplomatické vztahy, systém Tohil a systém Oya se staly součástí říše, jakmile byla ustanovena Perryho linie, a armáda rychle pochopila, že se svou přítomností v systému Castra není v přední linii. Roku 2789 se tak stáhla a systém se opět otevřel veřejnosti, která dodnes využívá zdejší vojenskou infrastrukturu. Důležitým kosmodromem v systému je bývalá stanice Sherman.[1]


Planety systému


Sousední systémy


Reference

  1. The Observist: Sherman, Castra II, CastraPřehled hvězdných systémů
UEE BansheeBremenCastraCentauriCorelDavienEllisElysiumFerronGossHadrianChronosKilianMagnusOdinStantonTerraVega
Banu GeddonTrise
Vanduul OrionTiber
Xi'An EealusRihlahTal
nenárokovaný CathcartHadesLeirNulOberonPyroTaranisTyrol
terra nullius KallisKellogOso