Yar

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Centauri II)
Přejít na: navigace, hledání
Yar
Alternative text
Yar
Lokalita
území UEE
systém systém Centauri
hvězda Centauri
planeta {{{planeta}}}
souřadnice
Popis
typ planety {{{typ}}}
obyvatelnost {{{obyvatelnost}}}
obydlenost {{{obydlenost}}}
atmosféra {{{atmosféra}}}
oběžná doba {{{oběh}}}
délka dne {{{den}}}
Obchod a kriminalita
import {{{import}}}
export {{{export}}}
černý trh {{{trh}}}
kriminalita {{{kriminalita}}}
Okolí
měsíc(e)
stanice


Yar je název planety Centauri II, což je druhá nejbližší planeta k hvězdě Centauri v systému Centauri. Tento svět byl na začátku objevu lidmi velmi podobný planetě Venuši, ale od té doby byl řádně teraformován. Kvůli blízkosti hvězdě je ale povrch planety vyprahlý a většinou jej pokrývá Rudá poušť (Red Desert), snadno identifikovatelná i z oběžné dráhy.

Najdete zde několik vědeckých stanic, komerčních odpočívadel a opuštěných osad. Některé z nich jsou už zcela pohlcené pouští, jiné ještě zčásti trčí nad dunami červeného písku. Přesto že se nejedná čistě o opuštěnou planetu (planetu duchů), mnozí návštěvnící odjíždějí s pocitem neklidu neviděného.

Proč zde vůbec došlo k teraformování? Yar prošel nečekaným záborem půdy přibližně před jedním stoletím, když se v hornatém pásu objevily ložiska cenných surovin. Dnes už ale není co získat a populace planety je na neustálém poklesu. Pár přistávacích míst je ale stále funkčních, i když nejsou udržované. Vybavení pro základní potřeby lodí a doprovodné služby zde stále mají své místo. Místní obyvatele potřebují od obchodníků jen opravdové minimum.[1]

Reference

  1. Galactic Guide Centauri