Crabsos Inc.

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Crabsos Inc. je nechvalně proslavená organizace zabívající se teraformací, která stála za zničením teraformačního procesu planety Taranis II v systému Taranis.

Taranis II byl na začátku klasifikován jako špatná volba pro teraformace a kolonizaci. Ale protože se vláda spíše zaměřovala na heslo „můžeme“ než „měli bychom“, stal se Taranis II jedním z desítek světů, který byl zničen hrubou chybou teraformace. V tomto případě leží vina právě na společnosti Crabsos Inc., která použila levné vybavení na proces přeměny.

Standardní procedurou na teraformaci bezjádrové planety bylo v té době soustředit energii v obíhajících měsících. V případě Taranis II znamenaly nevyhovující součásti a otrocká práce, že se Crabsos Inc. „podařilo“ rozbít plášť malého měsíce planety Taranis II a roztříštit jej na miliony nebezpečných kousků. Kromě smrtících trosek, které budou dopadat na planetu ještě po několik stovek let, tu ještě stále jsou na oběžné dráze teraformační stroje společnosti. Několik paprsků stále žhne v nezměněné míře až dodnes a nadále tak ničí povrch této bezcenné planety.[1]

Reference

  1. Jump Point magazín, květen 2014; kompletní přeložený článek najdete zde.