Crusader

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Crusader
Alternative text
Crusader
Lokalita
území UEE
systém systém Stanton
hvězda Stanton
planeta Stanton II
souřadnice
Popis
typ planety plynný obr
obyvatelnost ano (svrchní vrstva atmosféry)
obydlenost ano
atmosféra {{{atmosféra}}}
oběžná doba {{{oběh}}}
délka dne {{{den}}}
Obchod a kriminalita
import {{{import}}}
export {{{export}}}
černý trh {{{trh}}}
kriminalita {{{kriminalita}}}
Okolí
měsíc(e) CellinDaymarYela
stanice Commarray SCCCovalex Hub GundoCry-Astro ServiceICC ScanhubKareahPort Olisar


Crusader je oficiální název planety Stanton II, což je v pořadí druhá obydlená planeta od hvězdy Stanton v soustavě Stanton. Planetě se mezi místními přezdívá agnlicky „CI“, protože je pojmenovaná po domovské společnosti Crusader Industries.

Crusader je ve skutečnosti plynný obr s teraformovanou dýchatelnou horní vrstvnou atmosféry.

Prvotní teraformovací snahy o svobodné osídlení selhaly, aspoň ale dovolily svořit dýchatelnou atmosféru ve vyšších oblastech. V počátcích planeta sloužia jako vojenská mříž vznášejících se plošin, které se později exponenciálně rozrostly, aby pokryly potřeby Crusader Industries.

Tento stav je sice neobvyklý, ale pro planetu ideální, protože stavba velkých transportních lodí je tak mnohem snazší. Díky tomu, že jsou místní lodě stavěné v otevřeném prostoru, klesají jejich náklady na výrobu téměř o 40 %. Zákazníci si zde mohou lodě i rovnou vyzvednout.

Crusader Industries na planetě poskytují i kvalitní bydlení pro své zaměstnance. A část, která je k dispozici turistům, je obvykle považována za nejhezčí přístav/kosmodron v systému. Samotné loděnice jsou tajemně krásné, s obrovskými dopravními loděmi zavěšené uprostřed atmosféry obklopené světlem z okolních závodů společnosti.[1]

Známá místa

Reference

  1. Galactic Guide Stanton