Systém Davien

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Davien)
Přejít na: navigace, hledání
Systém Davien
Alternative text
Systém Davien
Lokalita
území UEE
hvězda/hvězdy Davien
třída hvězd(y) K
objev (kdy/kým) {{{objev}}} / {{{objevitel}}}
Jumppointy a sousední systémy
Cano [M] • Cathcart [M] • Ferron [L] • Kilian [L] • Sluneční soustava [L]
Planety (celkem 4)
Davien ICestulusDavien IIIDavien IV
Měsíce
Vesmírné stanice
Import
Export


Systém Davien je proslaven prvním kontaktem mezi lidmi a Banu a prvním kontaktem s mimozenskou civilizací vůbec. Systém obsahuje čtyři planety a tři objevené body skoku kolem hvězdy třídy K hlavní posloupnosti.[1]


Historie

Systém byl objeven na počátku prozkoumávání vesmíru, kdy lidstvo stálo na prahu rozlehlého vesmíru. O zmapování se postaral Wendell Dopse, který systém pojmenoval po svém tchánovi. Nejneobvyklejší aspekt objevu systému Davien byla skutečnost, kterou systém představoval pro širší komunitu astrofyziků. Moderní věda totiž do té doby nepředpokládala, že by v systému Croshaw mohl existovat další bod skoku. A když Wendell Dopse zmapoval skok do Davienu, museli se přepsat učebnice, což v důsledku vedlo k záplavě vylepšení technologií skenování.

Systém samotný se nejevil nijak zajímavým. Obyčejná oranžová hvězda třídy K hlavní posloupnosti nenaznačila, že by Davien byl důvod o sobě okamžitě podávat nějakou zprávu. Čtyři planety kroužily kolem hvězdy, z nichž druhá se jevila jako potenciální kandidát pro teraformaci. Nebyla tu žádná exotická ložiska surovin a ani strategický vojenský potenciál z žádného koutu systému nekoukal. Systém se tak zdál být předurčen stát se málo obydleným systémem sousedícím s více rozvynutější částí Impéria.

Všechno se ale změnilo roku 2438. Vernon Tar, nezávislý navjumper, zahájil palbu na cíl, o kterém věřil, že je jen dalším soukromým plavidlem, které chce zkřížit jeho plány. Tar však okamžitě přestal, když pochopil, že proti němu neletí lidská loď.

UPE okamžitě sestavilo vojenskou stanici v systému, aby převzala nad situací kontrolu. Díky tomuto kroku tak mohly být později podepsány první mezihvězdné smlouvy mezi UPE a Banu protektorátem.

První kontakt s jinou inteligentní formou života znamenal vyzdvižení systému Davien na výsluní. Každý nezávislý obchodník chtěl mít v sektoru své místo, protože Davien se stal místem setkávání a obchodování s rasou Banu. S potenciálem přístupu k exotickým materiálům a mimozenským technologiím byl Davien zaplaven všemi formy lidské společnosti. Společnost BabCo GeoBuilders, která vyhrála do té doby podceňovanou první smlouvu na teraformaci systému byla dohnána na akciový trh, když poptávka po hangárech, ubytování a podzemních dómu rapidně stoupala.


Současnost

Kvůli politickému převratu ve městě Jata na začátku 26. století je UEE Advocacy v systému poměrně elitářská a velmi proaktivní. Váš náklad bude skenován i několikrát; při vstupu do systému, při přistání i odletu. Stanice a dobře vybavená vojenská plavidla jsou tu pánem a pouze nejmodernější uskladnění s odstíněním skenerů dokáže propašovat kontraband přes systém Davien.


Cestulus.jpg


Planety systému


Sousední systémy

Reference

  1. Galactic Guide DavienPřehled hvězdných systémů
UEE BansheeBremenCastraCentauriCorelDavienEllisElysiumFerronGossHadrianChronosKilianMagnusOdinStantonTerraVega
Banu GeddonTrise
Vanduul OrionTiber
Xi'An EealusRihlahTal
nenárokovaný CathcartHadesLeirNulOberonPyroTaranisTyrol
terra nullius KallisKellogOso