Dean Kellar

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Dean Kellar byl obávaný zločinec s exceletními letovými a bojovými schopnostmi. Celý jeho život byl opředený mnoha legendami a jeho dopadení se stalo doslova pojmem, neboť trvalo několik dní a táhlo se přes několik hvězdných systémů. Této události, při které byl Dean Kellar nakonec i dopadnut, se přezdívá Kellar's Run.

Nikdo netuší, odkud Dean Kellar pochází. Kolují fámy, které tvrdí, že se narodil na planetě Terra, jiné zase ve slamech Angeli. Některé prohlašují, že pochází z rodiny vojenských pilotů, aby vysvětlily jeho letové schopnosti. Ostatní se domnívají, že musí být z rodiny dopravců, když toho tokolik ví o přepravních taktikách. Ovšem lidé si i myslí, že se narodil na QuarterDecku a proto má násilnickou povahu. On sám se nikterak nesnažil, aby potvrdil aspoň jednu z těchto teorií, obecně souhlasil s každým původem, na který se ho někdo zeptal.


První zprávy

První konflikt se zákonem a zatčení už proběhlo v jeho dvanácti letech v systému Banshee. Policie Kesseliu reagovala na zběsilé nouzové hlášení pokusu o krádež v prostorách dočasných hangárů. Když příslušníci vstoupili do hangáru, našli zde svázaného muže v bezvědomí, který předtím volal o pomoc, a po proniknutí na palubu lodi zatkli dosud neznámého Deana Kellara, když se snažil pochopit ovládání odpalování raket směrem k uzamčeným vratům hangáru. Podle policejního hlášení, se zatčení neobešlo bez boje s odhodlaným Deanem položit za útěk i svůj život.

Střídal nápravná zařízení pro mladistvé jedno za druhým; soudci, kteří měli nastarost jeho případy, se v něm snažili vidět osobu s chováním dospívajícího vzteklého mladého chlapce, tedy něco, co se dalo změnit a toho také chtěli využít. Když mu bylo sedmnáct, měl na seznamu už sedm odsouzení za násilné trestné činy a soudcům už docházela trpělivost.

Existovala tu jedna věc, pro kterou měl Kellar opravdovou slabost – lodě. Pročesával by spectrum, jen aby našel jakýkoli text nebo specifikaci o lodích.

Po mimořádně brutálním povstání v rehabilitačním centru Kiritov, které vzniklo na popud Kellara, jej soudce nakonec poslal na QuarterDeck doufajíc, že prodloužený pobyt ve vězeňském komplexu změní jeho způsoby.


Zrození zabijáka

Muž, který vyšel z bran QuarterDecku se nakonec opravdu změnil. Zbavil se svých unáhlených nálad a touze po velkém adrenalinu, stal se z něj profesionál. Začal se živit jako block-runner a později se nechal najmout i pašeráckou sítí Ligo Crew. Poprvé tak usedl do kokpitu. Ovládání si osvojil více než přirozeně.

Ligo Crew organizace byla nadšena z rychlého úspěchu podpořený skutečností, že Kellar trávil svůj volný čas lovením rivalů Ligo Crew, tím že poškozoval jejich lodě, aby je pak mohly bezpečnostní orgány chytit.

Mezitím se na území UEE rodil jiný zajímavý fenomén. Cathcart byl vždy definicí systému bezpráví, a protože sousední systémy neprošly hodnocením pro teraformaci, UEE tyto systémy nezahrnula pod svá křídla. Právě v těchto neobsazených systémech začala růst populace nezákonných skupin. Zatímco Spider byl de facto hlavním centrem, systém ve středu této oblasti bezpráví (nazvaný Nexus) začal představovat konkurenta pro UEE. Začaly vznikat spekulace, že se Nexus snaží zorganizovat nezávislou vládu. UEE sice koutkem oka přihlížela dění v těchto systémech, obyvatelé si tu ale obecně mohli dělat, co chtěli.

V tu dobu dorazil Dean Kellar a už měl dost výstižnou pověst. Byl zodpovědný za zlikvidování Ligo Crew, když zabil její členy kvůli „rozdílnému přístupu“ k budoucnosti skupiny. Přecházel z jednoho syndikátu k druhému a vykonával nájemného vraha, zanechával po sobě hromadu opuštěných lodí, které si přivlastnil, a odměna za jeho dopadení narůstala.

Nejvíce se Dean Kellar proslavil právě svou poslední akcí, která vešla do dějin jako Kellar's Run. Na jejím konci byl sice Dean zabit, ale délka útěku, vytrvalost a manévry z něj udělaly legendu moderních dějin.


Smrt

Nakonec to nebyl agent Advokacie ani pirát, kdo zvítězil nad Deanem Kellarem během Kellar's Run. Byla to civilistka Anna Flynn, která se do boje připletla v systému Nexus. Jako bývalý voják, který zažíval těžké časy, se jí podařilo sledovat a přiblížit se ke Kellarovi, když proklouznul ze sevření pronásledovatelů a mířil si to skočit do systému Taranis.

Souboj trval dvacet sedm minut a skončil dobře mířenou kulkou, která skončila v Kellarově hrudi. Stalo se tak 20. května 2931.[1]


Reference

  1. This Day In History: Kellar's Run; celý přeložený originální text si můžete přečíst zde.