Empire Report: Vítězství na vanduulské frontě

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Empire-report.jpg


Admirál Bischop poprvé nasadil dosud utajenou největší kapitální loď UEE proti Vanduulům. To se dozvídáme z aktuálního článku, který poodkrývá události, jež se odehrávají před hlavním příběhem hry Squadron 42. Pokud vás zajímá, co se děje ve světe Star Citizen ještě předtím, než si zahrajete kampaň Squadron 42, doporučujeme následující články:

  • Empire Report: Útok Vanduulů – zpráva o masovém útoku na planetu Vega II, který odstartuje události vedoucích k příběhu Squadron 42. Při obří bitvě se vaše postava vážně zraní a ve chvíli, kdy se probudí z komatu po několika měsících, začíná vaše herní kampaň. Válka s Vanduuly s tímto útokem oficiálně začala.
  • New Corvo v troskách – zpověď o tom, co se odehrálo na povrchu planety, když Vanduulové zaútočili v systému Vega.
  • Empire Report: Vítězství na vanduulské frontě – (tento článek) zpráva o nasazení dvoukilometrové kapitální lodě Retribution v boji, jako nové zbraně proti Vanduulům.


Přenos začíná…


Beck Russum: Dobrý večer, jmenuji se Beck Russum a jsem tu s Alanem Nuevo. Dnešní Empire Report začínáme s horkou novinkou ze systému Oberon, kde kampaň admirála Bishopa proti Vanduulům zaznemanala první velké vítězství.
Alan Nuevo: To je pravda, Becku. Do bitvy v systému Oberon se zapojila 65. bojová skupina vedená admirálem Bischopem na palubě nové vlajkové lodi, nedávno spuštěné UEES Retribution. I když je momentálně nedostatek veřejných informací o této lodi, zvěsti o její existenci už se šíří několik měsíců.
První nasazení UEES Retribution přišlo v návaznosti na nedávný devastující útok Vanduulů na Uriel, který po sobě za nechal tisíce mrtvých a zraněných. Dnes brzy ráno uspořádal admirál Cedric Cochran tiskovou konferenci v systému Kilian, který popsal rozhodující vítězství nad Vanduuly a potvrdil zapojení UEES Retribution v boji.


Admirál Cochran stojí během tiskové konference před řečnickým pultem…


Admirál Cedric Cochran: Operace Mandrake započala přibližne před dvěma dny, když jsme obdrželi důvěryhodnou informaci, že jeden vanduulský klan se připravoval na druhý útok v systému Oberon. Admirál Bishop byl touto možností znepokojen a pověřil malý úderný tým, aby systém pročesal. Když se Vanduulové objevili, tento tým byl schopen zachytit a zaměstnat tento klan ještě předtím, než by se nepříteli podařilo zaútočit na další lidskou kolonii. Zatímco tyto speciální jednotky zaměstnávaly agresory, admirál Bishop nařídil, aby se do systému vydala i Retribution a odřízla cestu zpátky do vanduulského prostoru. Jakmile byla Retribution v systému, Vanduulové se ocitli mezi mlýnskými kameny, jak rád říkám.
Reportér č. 1: Co dalšího nám můžete říct o Retribution? Jsou informace, že je to největší kapitální loď, kterou kdy UEE postavilo.
Admirál Cedric Cochran: Podrobnosti o Retribution jsou tajné. Jediné, co jsem teď o ni schopen schopen říct, je, že posádka na palubě lodi byla velmi spokojena s jejím výkonem během bitvy.
Reportér č. 2: Můžete popsat velikost těchto vanduulských jednotek?
Admirál Cedric Cochran: Konkrétní detaily jsou momentálně analyzovány, ale co jsem viděl v dokumentech, tak se dají asi nejlépe popsat jako klan střední velikosti.
Reportér č. 2: Znamená to, že Kingship byla přítomna?
Admirál Cedric Cochran: Ne. I když několik různých kapitálních lodí bylo nahlášeno jako zničené.
Reportér č. 3: Jaký je po této bitvě rozsah obětí UEE?
Admirál Cedric Cochran: Podívejte se, podle mě i jeden zmařený život je příliš, ale bezpečnost a ochrana nepřichází bez obětování. Je to jednoduchá skutečnost, které každý člen armádních jednotek UEE rozumí, takže ano, jsou hlášeny oběti na životech. Zdržím se ale bližších specifik, dokud neobeznámíme pozůstalé.
To znamená, že nemohu být ani víc pyšný na to, jak si muži a ženy námořnictva vedli. Toto vítězství bylo možné jen díky úsilí týmu všech na palubě Retribution, zbytku 65. bojové skupiny a také nám všem v nejvyšším velení. Lidé UEE by měli být pišní na to, co jejich námořnictvo dnes dokázalo.


Zpátky ve studiu…


Beck Russum: Jsme zpátky ve studiu s vojenským odborníkem Jackem Haydenem, poradcem v Centru pro vesmírnou bezpečnost, který je také autorem knihy Brutalita klanu, jež zkoumá to málo, co o vanduulských klanech z bojů s nimi víme.
Na základě toho, co jste slyšel od svých zdrojů, co dalšího nám můžete říct o vítězství admirála Bischopa v Oberonu?
Jack Hayden: Byla to úspěšná operace v mnoha ohledech. V zásadě admirál Bishop dovolil Retribution malé představení a otestoval ji na protivníkovi v početní přesile. Očekával bych, že toto vítězství posílí u jeho posádky sebevědomí a dovolí loď řádně upravit, než se setká s opravdu nebezpečným nepřítelem.
Beck Russum: Vy tedy nepovažujete Vanduuly v této bitvě za vážnou hrozbu?
Jack Hayden: Jak admirál Cochran zmínil, tento klan se nejevil jako příliš vyvinutý – klan, kterému se ani nepodařilo nashromáždit dodstatek materiálu, aby mohl postavit Kingship. To mě ujišťuje v tom, že toto byl, jak já nazývám, mrchožravý klan. A tyto klany nejsou dostatečně vybavené, aby byly schopné podniknout rozsáhlý útok, větišnou se živí na oblastech oslabených po předešlých útocích a nebo sbírají to, co zbylo po silnějších klanech.
Beck Russum: To zní, jako kdybste toto vítězství označoval spíše za symbolické než strategické.
Jack Hayden: Ne tak docela. Určitě to je jednoznačné vítězství nad Vanduuly od těch strašných událostí ve Veze a nečekaném vpádu do Oberonu. Jsem si jist, že se najde spoustu lidí v administrativě Imperátora Costigana a Senátu, kteří jsou spokojení s tímto vítězstvím. Asi bych argumentoval, že zatímco toto vítězství je dobré pro morálku v UEE, nebylo to hlavní motivací Bishopa zde zasáhnout.
Beck Russum: Co to tedy bylo? Oberon je nepřivlastněný systém a není tak pod správou námořnictva.
Jack Hayden: Oberon možná není oficiálně součástí UEE, ale stále je to jasně lidský systém. Kdyby byl Oberon plně pod kontrolou Vanduulů, určitě by to v tomto ohledu byla překážka. Působením v Oberonu může být tento systém využit jako strategická půda pro zatlačení na vanduulské území. Tento systém má napojení na Virgil, Tiber a Caliban. Všechny tyto tři systémy byly kdysy pod správou UEE. Pokud chce admirál Bischop dobýt zpět jakýkoli z těchto systémů, může být Oberon součástí tohoto plánu.
Samozřejmě, že nejsem součástí okruhu nejbližších spolupracovníků admirála a už mě mnohokrát v minulosti překvapil. S tím, jak málo existuje ověřených informací o Retribution, je těžké předvídat jak tato nová loď a její možnosti ovlivní tuto válku.
Beck Russum: Děkuji za váš čas.
Jack Hayden: Nemáte zač, rádo se stalo.
Alan Nuevo: Následuje: obyvatelé Lago volají po zvýšené přítomnosti UEE v systému Nexus poté, co piráti zničili několik komunikačních vysílačů. Budeme se ptát, zdali má UEE zdroje na pomoc tomuto systému. To a mnohem víc po přestáce.[1]


Přestávka…


Reference

  1. Galactic Guide: Horus