Systém Ferron

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Ferron)
Přejít na: navigace, hledání
Systém Ferron
Alternative text
Systém Ferron
Lokalita
území UEE
hvězda/hvězdy Ferron
třída hvězd(y)  ?
objev (kdy/kým) {{{objev}}} / {{{objevitel}}}
Jumppointy a sousední systémy
Croshaw [L] • Davien [L] • Idris [M]
Planety (celkem 4)
Ferron IFerron IIAsuraFerron IV
Měsíce
 ?
Vesmírné stanice
 ?
Import
 ?
Export
 ?


Systém Ferron je symbolem zašlé a pomíjivé slávy a ekonomického rozkvětu těžby rud v zájmu rozvoje a expanze Říše. Systém je znám už téměř pět set let, ale jeho politický a ekonomický význam již dávno vyprchal. I když Ferron má daleko k ideální turistické destinaci, přesto přitahuje velké množství návštěvníků díky své historické významnosti. Na druhou stranu i dobrodružnější prospektoři se vydávají do systému doufajíc, že naleznou nějaké zbytky cenné rudy, které byly dříve přehlédnuty.


Varování pro cestující: Nedostatek pitné vody na Asuře odstartoval vnitřní boj mezi okrajovými tábory města Tram. Z tohoto důvodu je doporučováno, aby návštěvníci zůstali v centru Tramu a vyvarovali se cestování do okrajů města, aniž by si zajistili místní doprovod.


Historie

Jak už kdysy jednou historik Ariel Rutte poznamenal: „Jestliže je Sluneční soustava srdcem Říše a Terra její hlavou, pak Ferron je krví proudící v jejích žilách.“ Když byl systém roku 2460 objeven, pouze pár lidí předvídalo, jak bude Ferron po celá desetiletí důležitý v řízení hospodářství a expanze lidstva v rostoucí Ríši, nebo jak daleko upadne ze své bývalé slávy.


Asura.jpg


Ferron objevil Pali Laumet, jeden ze zakládajících členů Sol Astroexploration Society. Sestávající z extrémně bohatých dobrodruhů, kteří se věnují hledání nových hvězdných systémů, SAS je spojována s mnoha objevy bodů skoku. Laumet právě prozkoumával systém Croshaw již několik měsíců, s docházejícími zásoby a nervní posádkou, a zbývalo již jen pár dní na návrat do Sluneční soustavy, když člen posádky Darcy Ferron poznamenal, že výpočty jejich paliva kvantového pohonu nejsou správné. Laumet překontroloval čísla a došel k závěru, že navíc spálené palivo muselo být příznakem nezaznamenaného jump pointu. A o dva dny později byly první lidskou posádkou, která do nového systému zavítala. Systém byl pojmenován po pozorném Darcym a po jejich návratu, s tradicí SAS byly souřadnice darovány veřejným mapovým službám.

Po počátečním vládním průzkumu byl systém prohlášen za ideálního kandidáta k osídlení a byl otevřen veřejnosti. Firmy a soukromníci spěchali do systému, dichtiví po ujmutí svého dílu. Následná bitva o půdní práva a nerostné zdroje se stala neovladatelnou, až musela zasáhnout UNE. Sestavila loterili, aby napomohla urovnat spory. Po prvním kole se vynořilo velké množství mezer a nedostatků, které některým poskytly nespravedlivé výhody, a trvalo roky, než se všechno napravilo. Vládní neúspěšné pokusy o zprostředkování vyzdvihnuly jak bezmocnost tak neefektivnost UNE, která se snažila vypořádat s rychlou expanzí lidstva. Někteří historici se domnívají, že byrokratické nedostatky v průběhu ferronské loterie rozdmýchaly plameny nutných reforem, které nakonec vedly roku 2523 k rozpuštění UNE a vzniku UPE.

Přes svůj neklidný začátek, byl Ferron díky svému nerostnému bohatství na nejlepší cestě k prosperitě. Zanedlouho byl systém rušným centrem těžby a obchodu. Roku 2529 si systém vydobyl zastoupení uvnitř UPE. Následovaly staletí úspěchu, jelikož systém poskytoval potřebné materiály pro lidstvo k dobívání dalších hvězd. Ve svém rozkvětu systém téměř doběhl s počtem obyvatel Sluneční soustavu a stál na cestě k politické rovnosti. Ale naneštěstí prosperita Ferronu netrvala věčně.

První obrat v úsěchu se dostavil roku 2791, kdy Messer XI falešně obvinil systém, že byl domovem disidentů. Bohatí občané a věrní Messerovi uprchli ze strachu z Imperátora, přičemž velké množství finančních prostředků odteklo s nimi. Když mělo dojít k eventuelnímu vojenskému zásahu, jenom díky statečným příslušníkům Squadronu 78 bylo odvráceno násilí, neboť vojáci odmítli zabíjet civilisty. Bohužel hospodářské a politické škody byly už v systému napáchány.

Další rána nastala roku 2832, kdy společnost Shubin Interstellar poprvé ve své historii oznámila ztráty ze zisku. Těžební konglomerát uvedl jako příčinu vytěžení hlavního dolu a že další zavírání závodů bude následovat. Roky agresivní těžby si vzaly svou daň. Tak rychle, jak se Ferron dostal na vrchol, tak stejně rychle klesl na své dno. Během jediné dekády klesla populace systému téměř na polovinu a její ekonomika klesla ještě více. Dnes je systém už jen stínem své bývalé slávy, kosti, dříve živoucího místa, které se samo pro dobro Impéria vykrvácelo do sucha.[1]


Planety systému


Sousední systémy


Reference

  1. Galactic Guide: FerronPřehled hvězdných systémů
UEE BansheeBremenCastraCentauriCorelDavienEllisElysiumFerronGossHadrianChronosKilianMagnusOdinStantonTerraVega
Banu GeddonTrise
Vanduul OrionTiber
Xi'An EealusRihlahTal
nenárokovaný CathcartHadesLeirNulOberonPyroTaranisTyrol
terra nullius KallisKellogOso