Firing solution

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Herní mechaniky
boarding
ekonomika
externí hardpointy
FPS
hráčské organizace
hvězdná mapa
komponenty
lovec odměn
náklad
opravování
průzkum
room systém
smrt
těžba
vylepšení lodi (zastaralé)
zemědělství
Létání
Arena Commander
firing solution
letový model
otáčení

Firing solution je termín, se kterým se setkáte v kokpitu lodi při zaměřování nepřítele. Firing solution je okamžik, kdy je cíl nadostřel, a zbraně jsou na tento cíl zaměřené, tj. směr palby projektilů ze zbraní bere v úvahu vzdálenost cíle, jeho rychlost a směr pohybu. Je tedy pravděpodobné, že pilot v takový okamžik cíl zasáhne.

Okamžik, kdy nastává firing solution pozná pilot podle kosočtverce překrývající cíl v pozitivní barvě barevného spektra (obvykle zelená barva).


Jak docílit firing solution

Ac-manual28.jpg
Je zapotřebí, aby fixní nebo pohyblivé zbraně byly seřízené s cílem. Jak moc jste od seřízení daleko, vám pomáhá určit ukazatel v linii pohledu (LOS). Naštěstí přesnější vyrovnávání (v případě pohyblivých a částečně i fixních zbraní, které mají možnost se pohybovat ± pár stupňů) zajišťuje takzvaný inteligentní sledovací systém cíle ITTS a na pilotovi je, aby udržel cíl poblíž středu svého hledí, jestli chce dosáhnout firing solution.

Je velmi pravděpodobné, že způsob seřizování a dosahování firing solution se bude měnit společně s vývojem Arena Commander a letového modelu. Aktuálně musíte ukazatel umístit přes cíl a zaměřovací počítač nastaví zbraně, aby byly ve správném nastavení pro zasažení cíle (nastává tedy firing solution), když přerušované čáry zmizí uvnitř zaměřovací značky, znamená to, že všechny zbraně dosáhly okamžiku, kdy společně míří na cíl a můžou jej zasáhnout. Přemýšlí se ale, že by se muselo zaměřovadlo umístit přes hlavní ukazatel, aby se docílilo firing solution, a ne přes samotný cíl.