Flashfire zbraňový adaptér

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Flashfire adaptér[1], nebo také FWM (Anglicky "Flashfire weapon mount"), přezdívaný jako "Puk", je silikonová briketa vytvarovaná do podoby disku se zámky na obou stranách. Díky velmi tvárné silikonové briketě jsou obě plochy disku extrémně poddajné. V neaktivním stavu téměř jako jíl. Puk se adaptuje na tvar zbraně a poté se anatomicky zpevní a uzavře zbraň na místě, kudy protéká do zbraně energie.

Fyzické připevnění zbraně k lodi byla jen jedna strana rovnice. Pravá výzva (a důvod proč je Flashfire adaptér tak inovativní) je v možnostech přenosu velkého množství dat a energie z trupu do zbraně. Řešení přišlo v generických organických nano tubusech schopných přenosu téměř všeho. Od energie z baterií k impulsům z můstku pro hlavní palebné baterie. Žádné z firem se nikdy nepovedlo překonat nebo se jen přiblížit patentovanému produktu Flashfire. Nikdy nedocílili flexibility a kvality FWM.

Adaptéry Flashfire jsou omezené pouze svou velikostí. Firma vyrábí 85 různých variant adaptérů. Od malých důlních laserů až po hlavní baterie těch největších lodi UEE. FWM jsou konstruovány pro všechny velikosti a třídy zbraní. Údržba FWM je téměř zanedbatelná záležitost. Produkt je celkově tak pevný a levný, že celková výměna je vždy výhodnější než oprava, pokud dojde ke kritickému poškození. Avšak, zpravidla se dřív rozpadne loď nebo celá zbraň než samotný FWM.

Reference

  1. StarCitizen.cz česky RSI web anglicky