Systém Goss

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Goss)
Přejít na: navigace, hledání
Systém Goss
Alternative text
Systém Goss
Lokalita
území UEE
hvězda/hvězdy Goss
třída hvězd(y)
objev (kdy/kým) {{{objev}}} / {{{objevitel}}}
Jumppointy a sousední systémy
Helios [M] • Osiris [L] • Tayac [L] • Terra [M] • Tyrol [M]
Planety (celkem 3)
Měsíce
Vesmírné stanice
Import
jídlo, energie, kriminálníci
Export
prvky


Systém Goss je ztělesněním přírodní krásy v obřím měřítku. Nachází se v popředí masivní emisní mlhoviny The Olympus Pool a k tomu všemu se jedná o binární systém (vícenásobnou hvězdu), takže buďte připravení na nepopsatelné scenérie dvou hvězd i plynného barevného polštáře všude kolem.


Přetrvávající pověst mluví o tom, že jméno mlhoviny je odvozeno od reakce prvního průzkumníka, který do systému vstoupil a zvolal „Gosh!“, česky „Páni!“. Nepokoušejte se ale tuto anekdotu zmiňovat před rodilými Gossany, kteří to považují za naprostou urážku a jsou ochotni kvůli tomu začít i pěstní souboj.

Stejně jako Grand Canyon na Zemi nebo Magnetic Ridge na planetě Terra existuje Goss jako jedna velká turistická destinace, která může nabídnout jen málo těm, kteří sem nejedou za přírodní krásou.

Systém byl nejprve kolonizován nepřeberným množstvím náboženských skupin, které věřily v majestátnost mlhoviny a nechávaly se unést barvami tohoto vesmírného divu. Není divu, že věřili v moc mlhoviny, která jim měla pomoci v komunikaci s božstvem. Tento vývoj se nepřímo podepsal i na současné populaci lidí v systému. Jsou velmi hrdí na svou soběstačnost, stejně jako první osadníci, protože si vše co potřebují dokáží vyrobit sami a ještě s malým přebytkem. Pokud jste tedy velkoobchodníkem, tady spíše proděláte.

Malí dopravci jsou na tom ale o poznání mnohem lépe. Intersystémový obchod se má k světu, od ručních produktů přes hordy turistických tretek až po vzácné formy původních živočichů a rostlin systému. Poptávka po zboží v malém množství je opravdu vysoká. Goss je ideální pro obchodníky s lodí Aurora nebo 300i. Profit lze samosebou získat i obchodováním se zakázanými formy života, ale nemusíme asi připomínat, že takové jednání je za hranicí zákona a má své důsledky.

Dokonce i armáda UEE využívá Goss jako své rekreační středisko na dlouhých cestách po Říši. Armáda má v systému i vlastní nemocniční komplex na planetě Goss III, což je de facto konečná stanice pro těžce zraněné bojovníky během konfliktu s Vanduuly.[1]

Planety systému

Sousední systémy


Reference

  1. Galactic Guide Goss

Přehled hvězdných systémů
UEE BansheeBremenCastraCentauriCorelDavienEllisElysiumFerronGossHadrianChronosKilianMagnusOdinStantonTerraVega
Banu GeddonTrise
Vanduul OrionTiber
Xi'An EealusRihlahTal
nenárokovaný CathcartHadesLeirNulOberonPyroTaranisTyrol
terra nullius KallisKellogOso