Idris-P

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Idris-P
!!! Panel lodí se předělává !!!
Alternative text
Model Idris-P
Základní údaje
výrobce Aegis Dynamics
klasifikace fregata
role
Rozměry
délka 238,5 m
rozpětí 131,2 m
výška 50,5 m
hmotnost bez nákladu 1 600 110,13 kg
Konstrukce
kapacita nákladu 1720 nákladových jednotek
posádka 10 osob
elektrárna
model elektrárny
motor 8 × TR5
model motoru
manévrovací trysky 8 × TR3
modely trysek
štít
model štítu
Externí hardpointy
1n.png 2n.png 3n.png 4n.png 5a.png 6a.png 7n.png 8n.png 9a.png 10n.png
1a.png fixní
2a.png závěsné
3a.png nosiče
4a.png aut. věže
5a.png man. věže 7 × S5:
7 × M3C ASA Turret S3
6a.png class-6 1 × S5: M5C STS Turret S2
7a.png class-7
8a.png class-8
9a.png kap. nosiče 1 × S5
10a.png class-10
Přídavné vybavení
Marauder Jump Engine
Varianty série
Idris-MIdris-P


Idris-P, fregata označována jako varianta Mark II (Idris-P) „Peacekeeper“. Jedná se o první válečnou loď ze série Idris nižší třídy dostupnou pro civilní trh a armádu UEE zároveň. Idris-P vyměňuje standardní lodní zbraň typu loď-loď a v ose uloženou střeleckou věž za větší kapacitu nákladového prostoru a vyšší rychlost. Poprodejní sady původně vyráběné pro vládu UEE hledající lepší plán pro hlídkování/ochranu jsou uvolněné k militarizaci verzí Peacekeeper.[1]

Idris-P v sobě často hostí i několik lehkých stíhaček, používaných pro zmaření pašeráckých operací. Pro piráty je tak Idris-P několikásobnou výhrou, pokud ji ovládnou.

Idris-P se vyrábí jen v limitovaném množství pro civilní trh a snaží se rehabilitovat pošramocenou minulost společnosti Aegis Dynamics; stává se z ní luxusní zboží.[2]


Idris-04.jpg


Pro útočníky se jedná o těžký oříšek k rozlousknutí: extrémně modifikovatelná a posetá střeleckými věžemi, dodává se i s několika prázdnými hardpointy pro umístění raket a prostorem pro rozšiřitelnou fixní výzbroj na přídi. Ujistěte se, že si můžete dovolit Idris dostatečně vybavit, až ji koupíte. Pokud můžete, dostanete jednu z nejlépe vybavených lodí dostupných na trhu.

UEE používá lodě Idris ve dvou variantách. Kvůli lodnímu systému velení je posádka vybírána z jádra elitních stíhačů UEE. Přestože nemusí mít takové osobní kouzlo jako Hornet nebo Gladiator, je Idris velmi silná loď.


Interiér

Koridory a přepážky

Protože jsou koridory těsně u trupu lodi (alespoň v přední části), má Idris na svých chodbách okna, kterými lze pozorovat prostředí mimo loď. Z bezpečnostních důvodů kvůli požárům, nehodám a boardingu vzniklo na palubě lodi i několik přepážek, které dovolují jednotlivé koridory od sebe oddělit a v případě potřeby kompletně odříznout.

Zadní část koridorů je sice o okna ochuzená, zato má větší funkcionalitu. Nachází se zde protitlaková vrata a nákladový výtah spojený s hangárovou palubou Idris. Zadní přepážka slouží jako informační bod lodi s její mapou a výtahem vedoucím na můstek.


Idris-07.jpg Idris-08.jpg


Přední a prostřední přepážka mají otvory do přístupných šachet, které se táhnout téměř po celé palubě lodi. Slouží pro inženýry jako přístup k jednotlivým systémům lodi a v případě boardingu dovolují nepozorovaný pohyb po lodi.


Idris-10.jpg Idris-09.jpg


Konferenční místnost

Idris obsahuje konferenční briefingovou místnost, která slouží hlavně účelům Squadron 42. Koncept zobrazuje místnost až příliš rozlehle a konečná verze bude vlastnit jen devět sedaček. Každé sedadlo bude mít malý MobiGlas monitor na opěrce, kde si může pilot prohlédnout obrázky z mise z blízka.


Idris-12.jpg Idris-13.jpg Idris-11.jpg

Kajuty kapitána a XO

Idris-14.jpg

Kajuty kapitána a XO jsou si velmi podobné a nabízejí o trochu více luxusu než kajuty posádky.

Tyto dvě nadstandardní kajuty obsahují soukromou sprchu a toaletu, kóji s postelí a úložným prostorem navíc, malou kuchyňku, poličky pro osobní věci, trofeje a samozřejmě akvárium.

I přesto, že se jedná o luxusnější prostory, pořád se jedná o stísněné prostory, i když na konceptech působí prostorně.


Idris-15.jpg Idris-16.jpg


Kajuty posádky

Idris-17.jpg

Kajuty posádky mohou při maximálním rozestavění pojmout až 24 lůžek; dvanáct na každé straně místnosti. Maximální velikost posádky ale bude i tak zřejmě menší a pohybovat se v hodnotách blízkých původnímu konceptu, kdy Idris byla ještě považována za korvetu.

Kajuty posádky obsahují umývárnu s toaletami a odpočinkovou místnost včetně malé kuchyňky – nutriční stanice, která posádce dodává jídlo a pití.

Každý člen posádky má ještě k dispozici svůj vlastní úložný prostor.

Cely

Přítomnost cel na Idris je důležitá pro Squadron 42 i užitečná pro perzistentní vesmír. Vězeňský prostor se skládá ze tří cel, každá z nich obsahuje postel, umyvadlo, toaletu a komunikační panel.

Cely jsou ovládané pomocí bezpečnostního panelu umístěného vedle vstupu do jednotlivých cel. Hlavní prostor obsahuje také ovládací panel pro stráž a skřínky pro osobní věci vězňů.


Idris-19.jpg Idris-18.jpg


Sklady

V zadní části lodi se nachází prostor o dostatečné velikosti pro zásoby a skladiště. Stejný prostor také vlastní výtahový systém, který dovoluje přemístit materiál z dolní hangárové paluby.


Idris-21.jpg Idris-20.jpg


Zbrojnice

Pravé křídlo lodi hostí prostor zbrojnice s řadou uložných sestav. Nachází se zde palné zbraně, granáty i vojenské doplňky. Vedle bojového arzenálu tu je i prostor pro uchovávání vojenských obleků a zbroje.


Idris-23.jpg Idris-22.jpg


Ošetřovna

Žádné vojenské plavidlo by nebylo kompletní bez místa, kde by se dalo ošetřit. Ošetřovna na Idris ale nemá svým vybavením překonávat specializovaná zařízení, takže se jedná spíše o nízkonákladové vybavení.

Ošetřovna dovoluje provádět operace i léčit nemocné a stejně tak přechovávat mrtvé, udržovat je v nehnijícím stavu, dokud nebudou předány patřičným úřadům.

Kapacita ošetřovny zatím není známa. Aktuální koncept počítá se šesti lůžky, ale interiér ošetřovny musí projít úpravou, aby se jednotliví pacienti od sebe více oddělili, je tedy možné, že konečná kapacita bude nižší.


Idris-25.jpg Idris-24.jpg


Únikové moduly

Únikové moduly jsou umístěné v postranních úhlových koridorech vedoucích do zbrojnice a na ošetřovnu. Díky jejich relativně centrální poloze se může hráč k modulům dostat odkudkoli velmi rychle. Jeden únikový modul zajišťuje tradičně jen jedno záchranné místo.


Idris-27.jpg Idris-28.jpg Idris-26.jpg


Utilitární loď a hangár

Větší a kapitální lodě budou vlastnit malé utilitární lodě, které dovolují vykonávat mnoho specifických funkcí pro chod mateřské lodi. Idris vlastní zespodu svého trupu malý hangár pro jednu utilitární loď.

Jedním z hlavních účelů utilitární lodi je zachraňovat a sbírat piloty v únikových modulech, proto má tato loď u Idris vyměnitelný modul, který dovoluje s únikovými moduly operovat. Mezi jiné moduly patří například nákladní modul pro přesun menšího množství nákladu na palubu Idris anebo opravářský modul.[3]


Reference

  1. Idris Corvette Revealed
  2. Galactic Guide Aegis Dynamics
  3. Jump Point magazín; březen 2014

Přehled lodí
UEE série 300 (300i, 315p, 325a, 350r)85X890 JumpArgoAurora (CL, ES, LN, LX, MR)AvengerBengalBuccaneerCarrackCaterpillarConstellation (Andromeda, Aquila, Phoenix, Taurus)Cutlass (Black, Blue, Red)DragonflyFieraFreelancer (DUR, MAX, MIS)GenesisGladiatorGladiusHeraldHornet (F7A, F7C, F7C-M, F7C-R, F7C-S)
Hull (A, B, C, D, E)Idris (M, P)JavelinM50 InterceptorMustang (Alpha, Beta, Gamma, Delta, Omega)OrionP-M2 MerlinPantherPolarisProspectorRazorReclaimer
RedeemerReliant (Kore, Mako, Sen, Tana) • RetaliatorStarfarer (Gemini)TerrapinVanguard
Banu DefenderMerchantman
Vanduul BladesCrawlersDrillersHarvesterHatchetsHunterKingshipLightfireMaulerScytheStingersTomahawksVoids
Tevarin Prowler
Xi'An KhartuLink
jednoposádkové série 300 (300i, 315p, 325a, 350r)85XArgoAurora (CL, ES, LN, LX, MR)AvengerBengalBuccaneerFieraGladiusHornet (F7A, F7C, F7C-R, F7C-S)Hull (A, B, C, D, E)
M50 InterceptorMustang (Alpha, Beta, Gamma, Delta, Omega)P-M2 MerlinPantherProspectorRazorScythe
dvouposádkové DefenderDragonflyF7C-M Super HornetFreelancer (DUR, MAX)GladiatorHeraldKhartuReliant (Kore, Mako, Sen, Tana) • TerrapinVanguard
víceposádkové 890 JumpCarrackCaterpillarConstellation (Andromeda, Aquila, Phoenix, Taurus)Cutlass (Black, Blue, Red)Freelancer MISGenesisHull (C, D, E)Idris (M, P)Javelin
MerchantmanOrionPolarisRedeemerStarfarer (Gemini)ReclaimerRetaliator