Kellar's Run

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Kellar's Run je událost a zároveň řetězec hvězdných systémů, které se vážou k obávanému zločincovi Deanu Kellarovi. Ten se po vážném incidentu musel vydat na útěk ze stanice Spider v systému Cathcart, když ho začali pronásledovat piráti i agenti Advokacie. Pronásledování a krutý boj se táhl přes několik systémů a skončil nakonec dopadením (smrtí) [Dean Kellar|Deana Kellara]], když jej v systému Nexus zastřelila civilistka Anna Flynn 20. května 2931.


Průběh Kella'r Run

Dean Kellar se několik měsíců držel v ústraní v NKZ sekci Spideru, když se při popíjení v jednom ze zdejších sešlých zařízení dal do řeči s jedním zákazníkem. Netrvalo dlouho a Kellarovi docházela s mužem trpělivost, protože odmítal uznat, že poslední řada manévrovacích trysek od Anvilu nejsou nic jiného, než přelakované modely předcházející série. Nesouhlas brzy přerostl v rychlou popravu muže několika kulkami.

Stále ještě rozzuřený si Kellar uvědomil, že udělal dvě chyby:

Zaprvé, jedním ze základních pravidel NKZ bylo „žádné zabíjení“. Nedodržení znamenalo, že jste měli přistávací zónu plnou nepřátel s maximálním oprávněním vás zabít.

Zadruhé, ten opilý a nepoddajný zákazník, který krvácel do jeho pití, byl agent Advokacie v utajení; sice zkorumpovaný, ale stále agent.

Ostatní náboje v baru našly svou cestu do svých zbraní. Kellar začal střílet. Probojoval si cestu až na přistávací plochu a nastartoval svůj upravený Hornet, ale jeho smůla teprve začala.

Do systému vstoupil tým agentů Advokacie, aby začali na případu jejich zkorumpovaného kolegy, protože celá hádka a vražda byla nahrána. Vydali se za Kellarem hned, jak odletěl.

Teď se musel Kellar zároveň vypořádat se zákonem i piráty, kteří jej pronásledovali kvůli narušení NKZ. Tento střet, označován jako Kellar's Run, se táhnul přes pět systémů a v konečném součtu vtáhnul do sebe na tři desítky účastníků z obou stran zákona.

Nejdéle trvající konflikt se uskutečnil v systému Nexus. Kellar se schovával v pásu asteroidů mezi Nexus III a Nexus IV, a proti svým pronásledovatelům používal taktiku „střel a uteč“. Dokonce i bez energetických zbraní se dokázal bránit celý jeden den a za tu dobu zabít nebo zneškodnit téměř dvanáct pilotů respektive plavidel.

Během jedné chvíle klidu učinil Kellar tah, který jej nejvíce proslavil. Se svou lodí přistál v útrobách velkého asteroidu, aby mohl vykonat rychlé opravy, když se skupině nájemných lovců podařilo lokalizovat jeho stopu. Rychle zatarasili jakékoli tunely, kterými by se mohla loď protlačit, ještě před tím než začali vyjednávat kapitulaci. Kellar se snažil protahovat vyjednávání, aby využil času k opuštění své lodě v EVA obleku a přiblížit se k jednomu ze svých protivníků. Zcela nespatřen se nalodil na druhou loď a vyhodil pilota z jeho vlastní přetlakové komory před tím, než začal střílet na ostatní nájemné lovce.

Nakonec to nebyl agent Advokacie ani pirát, kdo zvítězil nad Deanem Kellarem. Byla to civilistka Anna Flynn, která se do boje připletla v systému Nexus. Jako bývalý voják, který zažíval těžké časy, se jí podařilo sledovat a přiblížit se ke Kellarovi, když proklouznul ze sevření pronásledovatelů a mířil si to skočit do systému Taranis.

Souboj trval dvacet sedm minut a skončil dobře mířenou kulkou, která skončila v Kellarově hrudi.

Flynn si tak mohla vyzvednout svou odměnu, finanční dar z nebes, který by ji znovu postavil na nohy. Mezitím se bezpečností analytici UEE trápili nad neefektivností jejich organizačních sil v systémech bezpráví. Nakonec si systém Nexus přivlastnili a narušili tak celou oblast systémů bezpráví.

Mnozí se ptají, zdali dopadení Deana Kellara neznamenalo konec pro druhý politický systém v rámci lidstva, ale jedna věc je jistá. Kellar's Run bude fascinovat veřejnost ještě několik nadcházejících desetiletí.[1]

Reference

  1. This Day In History: Kellar's Run; celý přeložený originální text si můžete přečíst zde.