Systém Kilian

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Kilian)
Přejít na: navigace, hledání
Systém Kilian
Alternative text
Systém Kilian
Lokalita
území UEE
hvězda/hvězdy Kilian
třída hvězd(y) A
objev (kdy/kým) {{{objev}}} / {{{objevitel}}}
Jumppointy a sousední systémy
Cathcart [S] • Davien [L] • Ellis [L]
Planety (celkem 14)
Kilian I, Kilian II, Kilian III, Magma, MacArthur,
Osha, Keene, Kilian VIII, Corin, Kilian X, Kilian XI,
Kilian XII, Kilian XIII, Kilian XIV
Měsíce
Vesmírné stanice
Import
zbraně, náhradní díly, těžké kovy, luxusní zboží
Export
zbraně


Systém Kilian je místem, kde se mladí vojáci učí umění boje a kam staří vojáci míří zestárnout. Pro ně a pro většinu dalších lidí je systém symbolem vojenské moci UEE. Tento domov pro stovky kasáren, vzdělávacích zařízení, loděnic a podpůrných zařízení se nachází v samotném srdci Říše, jen jeden skok od systému Terra.

Ekonomika Kilianu je výhradně založena na masivní vojenské přítomnosti, výrobci zbraní a návrháři lodí se sem hrnou, aby mohli nabízet své zboží. Mezi loděnicemi Naval Station MacArthur až po sídlo UEE Marines na planetě Corin je to právě Kilian, který je považovaný za nejbezpečnější místo galaxie… pokud stojí na správné straně zákona.


Historie

Hvězda Kilian je bílou hvězdou třídy A hlavní posloupnosti a obíhá ji celkem čtrnáct planet. Systém byl objeven už na počátku lidské expanze do vesmíru a teraformace zde začala už velmi brzy, stejně jako vojenská přítomnost zde. Jakkoli neexistoval žádný konkrétní plán na vytvoření takto vojensky vlivného systému, vše se přirozeně vyvinulo z předsunuté základny v prvních fázích prozkoumávání vesmíru až po nejdůležitější centrum v galaxii, kdy se moc Říše pomalu přesouvá směrem k Terra.


Armáda

Vojenské námořnictvo (Navy) a Námořní pěchota (Marines) mají v systému nejvyšší velitelství, z nichž řídí jednotky a pohyb lodí z městských ozbrojených základen v systému. Už pouze UEE Vojsko (Army) sídlí na Zemi. Vedlejším produktem vojenské koncetrace v systému je početné civilní obyvatelstvo a plnohodnotná reprezentace systému Kilian v Senátu.[1]

Planety systému


Sousední systémy


Reference

  1. Galactic Guide Kilian

Přehled hvězdných systémů
UEE BansheeBremenCastraCentauriCorelDavienEllisElysiumFerronGossHadrianChronosKilianMagnusOdinStantonTerraVega
Banu GeddonTrise
Vanduul OrionTiber
Xi'An EealusRihlahTal
nenárokovaný CathcartHadesLeirNulOberonPyroTaranisTyrol
terra nullius KallisKellogOso