Klaus & Werner

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Klaus & Werner
Alternative text
Klaus & Werner
Sídlo
území
systém
planeta
měsíc
město
souřadnice
Zaměření
výroba zbraní
Známé produkty a podniky

Společnost Klaus & Werner založil úspěšný vynálezce zbraní Hector Klaus, který věřil, že jednoduchost designu je základem vítězství v každé bojové situaci. Firma vznikla až spojením Klausova talentu a finančního kapitálu Jassicy Werner.

Již během pár let po založení se jméno společnosti stalo obecně známé. Civilní piloti všech povolání stále spoléhají na rozumné ceny, efektivní systém zbraní a dokonce i sekce ručních zbraní si získává respekt. Na druhou stranu u armády nezaznamenala společnost valný úspěch. Opakované lukrativní zakázky jsou přebíjeny většími koncerny a případné armádní obejdnávky pro Klaus & Werner zbrojovky mají spíše podobu symbolických zakázek.[1]

Série CF

Nejpalčivějším limitem laserových zbraní je jejich nízký zničující potenciál. Lasery se rychle nabíjí, reagují s širokou škálou energetických polí a typů zbroje a způsobují čisté zásahy, ale navzdory všem pokusům o zvýšení jejich škody jsou neutronové a kinetické zbraně mnohem účinnější. Mnoho designérů laserových děl tak obchází tento neduh zvyšováním rozsahu a chirurgickou přesností.

Ovšem série CF společnosti Klaus & Werner jde v opačném směru. Jejím cílem je dodat laserům co nejvíce střel, jak nejrychleji je to jen lze a pokud možno tak na dostatečně širokou oblast. Aktuálně tak existují tři modely:


Mass Drivery

Druhou méně slavnou řadou zbraní společnosti jsou balistické zbraně typu mass driver cannon. Jsou schopné pálit různé druhy munice a posyktují i větší průrazovost při styku se štíty než zbraně série CF. Ovšem na úkor nutnosti dobíjení zásobníků munice.

Společnost aktuálně nabízí model:

Ačkoli mass drivery společnosti měly pomalý start, v posledních letech se jejich prodej zčtyřnásobuje každým rokem. Obliba se přičítá hlavně zvýšené aktivitě Vanduul jednotkám a představě, že na jejich lodě Scythe je fyzická střela účinnější než laser. Vojenské průzkumy toto tvrzení sice nutně nepodporují, přesto se tyto zbraně hojně rozšířily do příhraničních oblastí a lze je spatřit ve výbavě mnoha plavidel.

Ruční zbraně

Asi nejznámějším produktem portfolia společnosti Klaus & Werner bude ruční laser Model II Arclight, který proslavil hlavně Kyle Fenris ve své show The Frontier. Arclight se stal natolik symbolickou zbraní ve spojení s Fenrisem, že producenti show byli nuceni podepsat licenční smlouvu s VOLT poté, co se fanouškům nelíbila změna zbraně a show dostala i horší hodnocení. Proto se stal Model II Arclight populární mezi civilisty. Právě tuto zbraň s největší pravděpodobností najdete pod polštářem jako plastovou napodobeninu hračky v dětských hrách na zlé Vanduuly a statečné Star Heroes (Hvězdné hrdiny).

Odvrácenou stranou osudu této zbraně je, že je často pro svou módnost hanobena. I přesto je ale Arclight vysoce kvalitní laser a ruční zbraň pro Optiglass. Je to velmi odolná zbraň díky Klausově filozofii o minimu pohyblivých částí a tedy vhodná i do extrémních podmínek. Například ve volném kosmickém prostoru trpí mnoho zbraní nefunkčností částí kvůli teplotám blízkým absolutní nule, ale Arclight si i zde poradí.

Reference

  1. Galactic Guide Klaus & Werner