Kronika – 24. století

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
2001–2100
2101–2200
2201–2300
24. století
2301–2400
2401–2500
2501–2600
2601–2700
2701–2800
2801–2900
2901–2946


Kronika představuje soubor textů ze Spectrum Dispatch: výňatků, zpráv, rozhovorů, přepisů, projevů a dopisů uveřejněných na stránkách RSI, které přibližují historické události světa Star Citizen a Squadron 42. Materiály jsou rozděleny podle jednotlivých století, jež jsou doplněna i o další události, které zatím nebyly oficiálně ve Spektru pokryty.

Všechny události jsou řazeny chronologicky od nejstarších po nejnovější. Výjimkou je stručný přehled letopočtů na hlavní stránce Kroniky a dále také poslední 30. století, které je ve světě Star Citizen právě aktuální a tudíž jsou události z poslední doby ty nejdůležitější.2380Spolu povstaneme

Zdálo se, že se lidstvo pohodlně sunulo kupředu. Planety v systému Croshaw byly terraformovány pro osídlení i zdroje. Tři nové jump pointy byly nalezeny (dva v systému Croshaw a jeden v našem vlastním), takže se možnost expanze do ještě více systémů stávala realitou.
Hlavy vlád z celého světa se shromáždily na Světovém summitu prodiskutovat další fázi globálních iniciativ ve vesmíru i zde na Zemi.
Nikdo netušil, že to povede ke změně směřování celého lidstva…
Přepis zpravodajského oddělení LRO
23. 4. 2380, 18:05 SET
Angela Brevot: Světový summit probíhá druhým týdnem, a přestože se v zákulisí šeptá o připraveném velkém oznámení, nikdo nebyl schopen ani naznačit, jaké povahy toto oznámení bude. Jeden analytik spekuluje, že oznámení je nejspíš jen reklamní trik za účelem udržet média zaměřená na summit v „zoufalé snaze udržet jej důležitý.“
I přesto se každý den v 18 hodin SET reportéři NewsOrg setkají v audienčním sále a čekají. Opět žádný náznak jestli bude oznámení nebo ne. Takhle to tu chodí už osm dní.
23. 4. 2380, 18:28 SET
Angela Brevot: Asi před 30 vteřinami vstoupil do audienčního sálu asistent a shromáždil reportéry z NewsOrg. Vede nás někam hlouběji do komplexu. Možná, že oznámení nakonec není jen pouhý reklamní trik. Jak můžete vidět, jsme vedeni do…
To je valné shromáždění. Všichni delegáti ze všech vlád jsou stále zde. O co tu jde?
23. 4. 2380, 18:42 SET
[DELEGÁT IVAN TSANG JE U PÓDIA OBKLOPEN ZÁSTUPCI SVĚTOVÝCH SUPERMOCNOSTÍ]
Ivan Tsang: Děkuji vám za vaši trpělivost. Pokud jsou prosím všichni připraveni vysílat, můžeme začít.
[pauza]
Dobrý večer. Je to vzrušující moment v lidské historii. Stojíme na prahu nové éry, kdy průzkum hlubokého vesmíru a kolonizace nejsou pouhou možností, jsou jistotou. Pokroky v teraformační technologii a astrodesignu nám umožňují cestovat dále a hlouběji do kosmu. Vědci objevili dvojici jump pointů v systému Croshaw které, jakmile budou překročeny, otevřou nám cestu k průzkumu ještě více planet a systémů.
Cílem tohoto summitu si bylo položit otázku. Nebylo to, kam půjdeme? Bylo to, jak půjdeme? Expanze na této úrovni nemůže uspět při střetu národních, politických či obchodních zájmů. Naše osobní rozpory se zdají nevýznamné v porovnání s rozsáhlostí vesmíru, který se před námi otvírá.
A tak jsme se jako zástupci Země na tomto summitu spojili. Debatovali a diskutovali jsme o tom, ale nakonec jsme dospěli k závěru, že pokud máme vyrazit do vesmíru, musíme tak učinit jako jedna sjednocená rasa. Tudíž oznamujeme úmysl vytvořit jeden vládní orgán pro tuto a všechny planety.
United Nations of Earth. Spojené národy Země.
Každý z před vámi stojících politických vůdců se vrátí s referendem do své vlastní země. Čeká nás hodně práce. Musíme řešit a vyřešit mnoho problémů. Máme před sebou dlouhou cestu vybudovat stabilní fungující vládu této velikosti. Ale vězte, že tam dospějeme. Budeme spravedliví. Budeme sjednocení. Děkuji a dobrou noc.


V průběhu několika dalších let země jednaly mezi sebou a hádaly se navzájem. Přestože to málokdo přiznal, všichni věděli, že nebudou schopni udržet stabilní expanzi do vesmíru sami za sebe. Teprve poté, co se globální supervelmoci začali zavazovat k UNE, je začaly zbylé země následovat.
Lidstvo stále mělo své rozdíly, ale když přišlo na vesmír, tak jsme byli jednotní.[1]

2356
2348
2317Reference

  1. Star-Citizen.cz