Kronika – 25. století

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
2001–2100
2101–2200
2201–2300
2301–2400
25. století
2401–2500
2501–2600
2601–2700
2701–2800
2801–2900
2901–2946


Kronika představuje soubor textů ze Spectrum Dispatch: výňatků, zpráv, rozhovorů, přepisů, projevů a dopisů uveřejněných na stránkách RSI, které přibližují historické události světa Star Citizen a Squadron 42. Materiály jsou rozděleny podle jednotlivých století, jež jsou doplněna i o další události, které zatím nebyly oficiálně ve Spektru pokryty.

Všechny události jsou řazeny chronologicky od nejstarších po nejnovější. Výjimkou je stručný přehled letopočtů na hlavní stránce Kroniky a dále také poslední 30. století, které je ve světě Star Citizen právě aktuální a tudíž jsou události z poslední doby ty nejdůležitější.2401
2436


  • Na planetě Taranis III byla založena výzkumná stanice Bethor, která se rozrostla do města a existuje dodnes.2438


  • Vernon Tar náhodou navázal kontakt s první mimozemskou rasou v dějinách lidstva, stalo se tak v systému Davien a jednalo se o příslušníka rasy Banu.


Ahoj

Z archivu Spojených Timesů / Tribune NewsOrg
Prvně vydáno: 12. června 2438
Shelley Field
Vždycky nám to vrtalo hlavou. Od té doby, co jsme vyrazili do vesmíru, jsme se cítili zoufale osamělí. Díky objevům jump-pointů i cizích systémů bylo ve vesmírné temnotě strašně osaměle. Nyní se vše mění. Protože nyní už víme.
Přibližně v 15:13 SET skenoval šestatřicetiletý průzkumník Vernon Tar systém Davien kvůli neobjeveným jump pointům. Putujíc vesmírnou černotou pouze za hučení jeho dálkových skenerů, které mu dělaly společnost, Tar něco zachytil.
2438.jpg
„Když jste v tichu tak dlouho, jakékoli pípnutí vás na moment k smrti vyděsí,“ prohlásil Tar přes DataCom, „takže jsem zkontroloval displej, a no, nebyl to jump point.“
Byla to loď. Tar si původně myslel, že to je prostě jiný průzkumník nebo ztracené plavidlo, takže ji stěží bral na vědomí.
„Málem jsem se na ni ani nepodíval. Byl jsem si jistý, že jen nějaký jiný jumper tady hledá to, co já.“ Až když se loď dostala blíže, uvědomil si, na co se dívá. První příslušník cizí rasy. „Poté, co jsem se dostal z prvotního šoku, jsem věděl, že jde o choulostivou situaci. Jen jsme se na sebe chvíli dívali.“
Tar kontaktoval UNE SOC a předal své souřadnice. Rychle byla sestavena delegace a spěchala na místo. Vojenské síly byly po ruce pro případ, kdyby se ukázali být nepřátelští. Setkání trvalo přibližně 40 minut. Síly UNE byly zanechány na místě, aby počkali na odpověď od cizí rasy.
Vědci se momentálně snaží vyvinout programy pro usnadnění překladu a komunikace, ale po tisíciletích civilizace můžeme všichni říci, že jsme zvládli první kontakt s grácií a důstojností skutečně vyspělé rasy. Nyní už víme s jistotou, že tam venku je další rasa, další civilizace, se kterou se můžeme dělit a rozvíjet.
Zpráva z incidentu
Předloženo centrále H-SOC
Autor: GEN Neal Socolovich [#45790CD]
Pouze pro oprávněné uživatele
Re: Setkání s vetřelci
Přibližně v 15:00 dnes odpoledne byl navázán první kontakt s mimozemskou civilizací v systému Davien. Zde je přehled toho, co se stalo:
Vernon Tar hledal v systému jump pointy, když jeho systémy zachytily kontakt. Předpokládaje, že jde jen o jiného průzkumníka, začal střílet, než si uvědomil, že ve skutečnosti se jednalo o mimozemské plavidlo. Vyděsil se a nahlásil to. Izolovali jsme Comm, abychom udrželi situaci pod pokličkou a vyrazili jsme na místo tak rychle, jak jsme jen mohli a okamžitě jsme přijali standardní protokol pro utajení.
Jak nejlépe jsme mohli soudit, vetřelec [až dosud JERRY] se zdál otřesený a naštvaný, že na něj Tar střílel. Nechtěli jsme na něj tlačit, takže jsme se pokusili Jerryho uklidnit pomocí techniky pantomimy. Ihned jsme oznámili technologické divizi, aby začala pracovat na nějakém zařízení pro překlad. Jerry je nechal zaznamenat něco ze svého jazyka. Také jsme provedli zběžný sken jeho lodi. Nic zjevného, jako by nechtěl vzbudit podezření, ale data jsou přiložena.
Některé informace jsme uvolnili pro tisk a použili jednoho z našich pracovníků, aby vystupoval jako Tar při interview, chtěli jsme se ujistit, že se bude držet scénáře. Nedomníváme se, že Tar bude představovat problém. Bez obalu jsme mu vysvětlili, že může mlčet a být hrdina, který navázal první kontakt namísto idiota, který málem vyvolal první mezihvězdnou válku. Tar pochopil.
Mezitím jsme pro každý případ nasadili v Davienu skenovací pole, ale očekáváme další kontakt v příštích dnech či týdnech. Jsem si jistý, že jsou asi tak zvědaví jako my.


Byli zvědaví. O dva týdny později se v systému Davien objevila mimozemská delegace a navázala kontakt se Socolovichem. Během příštích několika měsíců dvě rasy pracovaly na prolomení komunikační bariéry. Když jsme konečně mohli komunikovat, dozvěděli jsme se, že jsou Banu. Kolektivní rasa planetárních států, která právě začala prozkoumávat vesmír.
V říjnu 2438 podepsali Socolovich a další delegáti s Banu první mezihvězdnou mírovou a obchodní dohodu.[1]2441
2449


  • Byl objeven systém Corel.2460Dýchejte volně

Země je přelidněná.
2460.jpg
Díky teraformaci a expanzi tu je mnoho nového území, kam se lidé mohou přestěhovat, ale mezi veřejností stále panuje zdrženlivost a strach. Teprve až reklamní kampaň RSI „Vzduch, který dýcháte“ způsobila, že se lidé začali trousit do vesmíru toužíce začít znovu na novém světě.
Výměna zpráv mezi: Mark Carl [Willet & Ngo Advertising] a Francois Kelsen [RSI, Corp]
Re: Reklamní kampaň
MC: Ahoj Francoisi, právní právě schválilo smlouvu a designový tým podepsal NDA, takže to vypadá, že můžeme začít s obchodem.
FK: Vynikající. Kdy můžeme začít brainstorming?
MC: Jsme vám k dispozici právě teď. Jaký druh kampaně máš na mysli?
FK: Já nevím. To řekni ty mně.
MC: No takhle z fleku myslím, že bychom měli hrát na pocit příležitosti. Země bude vždy Zemí, ale tak nějak jsme tu vyčerpali zdroje.
FK: Vskutku.
MC: Půjdete na novou planetu. Vzduch bude čistší. Nevím. Jenom tak střílím od boku.
FK: Samozřejmě. Myslím, že na tom něco je. Všechno je nové. Tím myslím, kdy jsi se naposledy posadil na poli?
MC: Skutečném?
FK: Už vidíš, co mám na mysli?
MC: Takže je to o šanci. Šanci na znovuzrození. Šanci začít znovu. Je to o možnostech. Vzrušení z neznáma.
FK: Ale nechci, aby to znělo, jako že je tam divočina. Je tam civilizace a technologie.
MC: Správně. Ale také tam je prostor. Místo.
FK: Tak tak. Chci, aby lidé pochopili, že mohou mít nový život. To je to, co nám vesmír nabízí. Šanci začít znovu. Chceme jim dát příležitost, aby si tu šanci uvědomili.[2]2467


  • Kolem tohoto roku lze datovat (zatím jen amatérské) začátky Murray Cupu.2474
2479
2488


  • Amon Murray se přesunul do legitimní sféry obchodování a stal se veřejnou osobou a zakladatelem moderního hvězdného závodění.2495
2499Reference

  1. Star-Citizen.cz
  2. Star-Citizen.cz