Kronika – 30. století

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
2001–2100
2101–2200
2201–2300
2301–2400
2401–2500
2501–2600
2601–2700
2701–2800
2801–2900
30. století
2901–2946


Kronika představuje soubor textů ze Spectrum Dispatch: výňatků, zpráv, rozhovorů, přepisů, projevů a dopisů uveřejněných na stránkách RSI, které přibližují historické události světa Star Citizen a Squadron 42. Materiály jsou rozděleny podle jednotlivých století, jež jsou doplněna i o další události, které zatím nebyly oficiálně ve Spektru pokryty.

Všechny události jsou řazeny chronologicky od nejstarších po nejnovější. Výjimkou je stručný přehled letopočtů na hlavní stránce Kroniky a dále také poslední 30. století, které je ve světě Star Citizen právě aktuální a tudíž jsou události z poslední doby ty nejdůležitější.2946Empire Report: Vítězství na vanduulské frontě2945Empire Report: Útok Vanduulů
New Corvo v troskách2944Neštěstí na obloze

New United
Arthur Kenna
V rušném přístavu New Junction na planetě Lo v systému Corel je doprava jedním z hlavních způsobů života. Oblast se nachází poblíž Banu protektorátu a každým dnem město shlédnou tisíce lodí, které pronikají místní atmosférou. Jakmile byla komerční sféra vetkána do struktury města, dopravní trasy ustanovily vzestupní a sestupní cesty do přístavu; a tak tomu bylo již od založení města. Historicky tu nikdy žádný vážný problém nenastal.
Za takovým tvrzení už ale není možné nadále stát.
Krátce před východem sluncem byli obyvatelé New Junction vytrženi ze svého spánku ohnivým deštěm trosek, když se srazil pár transportních lodí a havaroval na povrch pod ním. Zatímco místní plánovací výbor a říšští úředníci pečlivě vybrali dopravní trasy mimo obydlená území, aby se předešlo tragédii v situacích, jako byla tato, incident poukázal na možné pochybení v plánování.
Ghara Halloway, ranní obsluha v místní TDD, byla svědkem celé události.
„Myslela jsem, že se navzájem viděli, víte?“ Líčila a stále se třásla. „Byl to ten moment, kdy jsem si uvědomila, že z jakéhokoli důvodu, se navzájem neviděli. Cítila jsem propast v žaludku. Ani jsem nevěděla co dělat.“
Tragedy-in-the-skies.jpg
Vesta, loď třídy Retaliator vylepšená pro přepravu nákladu, stoupala vzhůru od povrchu. Pilot, identifikován podle záznamů z přistání jako Errol Daniels z Croshaw, si uvědomil, že narazí do blížícího se Freelanceru, jenž se zatím nepodařilo identifikovat v době uveřejnění této zprávy. Pokusil se vykonat úhybné manévry. Naneštěstí se o to samé pokusil pilot Freelanceru. Jejich snahy o odvrácení srážky je odvedly z dopravní trasy, kde došlo ke srážce. Jejich trajektorie je vychýlila směrem k bloku F jižně od centra New Junction, kde narazili do obytných Walden Towers.
Každý, kdo dorazil na místo katastrofy, nalezl na místě havárie budovy v plamenech. Obyvatelé již začali opuštět věže, mnozí z nich pokrytí sazí a popelem. Jak požární technici vstoupili do budovy, připojili se k místním, kteří se seběhli z okolních budov, aby pomohli s evakuací.
„Co se dnes odehrálo, je strašné. Jeden z nejhorších dnů během mých třiceti čtyř let,“ řekl Dan Corvi, poručík oddělení hasičů v New Junction. „Bylo ale neuvěřitelné vidět, jak se komunita semkla dohromady, aby odvrátila dalším ztrátám na životech.
Oheň hořel přes tři hodiny, vážně poškodil centrální podpůrný systém komplexu Walden. Záchranné akce pro vyšší patra musely být odvolány, dokud se nepodařilo dostat oheň pod kontrolu. Musely být nasazeny dálkové skenery, aby se mohlo pokračovat v pátrání po přeživších.
Zástupci Rady guvernérů dorazili na místo, aby dohlíželi na záchranné práce.
„Samozřejmě jsme naprosto odhodláni nabídnout jakoukoli pomoc, co je v našich silách,“ prohlásil Dexter Fowley, člen Rady guvernérů New Junction, během improvizované tiskové konference. „Už jsme obdrželi zprávu z Bressonu a dokonce Tanisu, že nám pošlu veškerou pomoc, která je k dispozici, aby pomohli rodinám, a za to bych jim rád poděkoval.“
Fowley pokračoval s okomentováním větších obav.
„Zdá se, že hrůzné události dneška odhalily nedostatek v pravidlech, které je třeba řešit. Jednoduše řečeno, systém pro všechny piloty – jak komerční tak nekomerční – musí vyřešit letecká pravidla dopravních tras a standardizovat podobu úhybné techniky při mimořádných událostech. Až tu nebudu zapotřebí, hodlám se sejít s ostatními guvernéry a poslat Senátu požadavek na prostředky nezbytné k navržení takového systému. V minulosti jsme s ním byli spokojení, dnešek nám ale ukázal, že musíme žádat víc, aby tyto životy nebyly ztraceny nadarmo.[1]2943
2942
2941


  • Společnost Hurston Dynamics vypsala enormní odměnu na hlavu zloděje, který měl údajně odcizit prototyp nové zbraně. Výsledek je dosud nejasný.2940
2936
2934Snílek sní

Brian Wieters
Referát z eBook
Paní Ngo, 5. třída
Nebe v plamenech: Dobrodružství Squadron 42
Tyhle prázdniny jsem četl Nebe v plamenech. Bylo to vážně dobrý. Je to celé o Squadron 42, kteří jsou úžasní. Odehrává se to v roce 2910, kdy několik vanduulských lodí zaútočilo na jejich transport. Hlavní postavou byl seržant Terrence Nolan. Pocházel z malého města v systému Elysium, skoro v takovém jako žije můj bratranec. Připojil se k Flotile, místo aby studoval, protože chtěl vidět hvězdy. Byla tam dobrá pasáž, kde byl v polích, díval se na oblohu a přemítal, co tam je. Chtěl vidět, co ještě nikdo nikdy neviděl. To byla fajn myšlenka. Jako jsou tam celé skupiny mimozemšťanů, s kterými jsme se ještě nesetkali? To mě nikdy nenapadlo. Až budu pilot, tak prostě chci vidět mlhovinu. Velkou. To by bylo super.
2934.jpg
Po letecké škole šel seržant Terrence Nolan do Východních systémů. Byl součást letky hlídkující podél Xi'Anské hranice. Docela se nudil, protože se v podstatě nic nedělo. Pak jednu směnu uviděl malou transportní loď pronásledovanou piráty. Přestože tam byli jako čtyři piráti a seržant Nolan byl sám, zaútočil. Bylo to šílený a jeho loď schytávala ránu za ránou, ale přesto dokázal dostat tři piráty, než dorazila posila. A zachránil transport. Poté mu blahopřál a pak ho i poučoval jeho komandér. Zuřil, protože byla blbost zaútočit sám na čtyři piráty. No a takhle byl naverbován do Squadron 42. Měli rádi tenhle druh blbosti.
Seržant Nolan byl přesunut zpět do Západních systémů. Nyní byl součástí Squadron 42. Když zbytek flotily prchal před Vanduuly, oni hledali boj. Byli jako jediná věc mezi našimi systémy a bandou nájezdníků. Jejich Komandérem byla elegantní dáma Aria Reilly. Ona bojovala skoro celý život, od doby, co její město bylo vypáleno nájezdníky. Jejich loď směřovala přes obydlené systémy do prostoru nikoho. Byli na lovu.
Po dvou týdnech na palubě se zdálo, jako že nikdo nemá seržanta Nolana rád. Všichni si mysleli, že je padavka. Ale další ráno byla jejich loď přepadena bandou vanduulských stíhaček typu Scythe. Bylo jich asi sto. Seržant Nolan a ostatní piloti naskočili na své lodě a vyrazili do boje. Bitva trvala šest hodin. Stíhače divoce manévrovaly ve snaze zasáhnout jeden druhého, zatímco carrier bojoval s vanduulským torpédoborcem, který čekal v záloze. Vypadalo to, jakože prohrajou, ale pak seržant Nolan převzal velení pilotů, kteří byli stále ještě naživu, a postavil se na odpor ještě zuřivěji. Oni se prostě nevzdali.
Čtení této knihy byla fakt zábava. Byla to teda trochu nuda před těmi boji, ale jsem rád, že jsem u ní zůstal. Můj táta říká, že si pamatuje, jak se to tenkrát stalo, když byl ještě dítě. Taky miluje Squadron 42. Říká, že má o nich spoustu dalších knih. Doufám, že budu jako seržant Nolan, až budu pilot. Myslím, že by si to každý měl přečíst. No a to je můj referát.[2]2931(20. května) Kellar's Run

Nikdo netuší, odkud Dean Kellar pochází. Kolují fámy, vždycky nějaké kolují, které tvrdí, že se narodil na planetě Terra, jiné zase ve slamech Angeli. Některé prohlašují, že pochází z rodiny vojenských pilotů, aby vysvětlily jeho letové schopnosti. Ostatní se domnívají, že musí být z rodiny dopravců, když toho tokolik ví o přepravních taktikách. Ovšem lidé si i myslí, že se narodil na QuarterDecku a proto má násilnickou povahu. On sám se nikterak nesnaží, aby potvrdil aspoň jednu z těchto teorií, obecně souhlasí s každým původem, na který se jej zeptáte.
První potvrzená informace přišla ze systému Banshee. Policie Kesseliu reagovala na zběsilé nouzové hlášení pokusu o krádež v prostorách dočasných hangárů. Když příslušníci vstoupili do hangáru, našli zde svázaného v bezvědomí, který předtím volal o pomoc, a po proniknutí na palubu lodi zatkli dvacetiletého Deana Kellara, když se snažil pochopit ovládání odpalování raket směrem k uzamčeným vratům hangáru. Podle policejního hlášení, se zatčení neobešlo bez boje s odhodlaným Deanem položit i život.
Střídal nápravná zařízení pro mladistvé jedno za druhým; soudci, kteří měli nastarost jeho případy, se v něm snažili vidět osobu s chováním dospívajícího vzteklého mladého chlapce, tedy něco, co se dalo změnit a toho také chtěli využít. Když mu bylo sedmnáct, měl na seznamu už sedm odsouzení za násilné tresné činy a soudcům už docházela trpělivost.
Existovala tu jedna věc, pro kterou měl Kellar opravdovou slabost – lodě. Pročesával by spectrum, jen aby našel jakýkoli text nebo specifikaci o lodích.
Po mimořádně brutálním povstání v rehabilitačním centru Kiritov, které vzniklo na popud Kellara, jej soudce nakonec poslal na QuarterDeck doufajíc, že prodloužený pobyt ve vězeňském komplexu změní jeho způsoby.
Muž, který vyšel z bran QuarterDecku se nakonec opravdu změnil. Zbavil se svých unáhlených nálad a touze po velkém adrenalinu, stal se z něj profesionál. Začal se živit jako block-runner a později se nechal najmout i pašeráckou sítí Ligo Crew. Poprvé tak usedl do kokpitu. Ovládání si osvojil více než přirozeně.
Ligo Crew organizace byla nadšena z rychlého úspěchu, podpořený skutečností, že Kellar trávil svůj volný čas lovením rivalů Ligo Crew, tím že poškozoval jejich lodě, aby je pak mohly bezpečnostní orgány chytit.
Mezitím se na území UEE rodil jiný zajímavý fenomén. Cathcart byl vždy definicí systému bezpráví, a protože sousední systémy neprošly hodnocením pro teraformaci, UEE tyto systémy nezahrnula pod svá křídla. Právě v těchto neobsazených systémech začala růst populace nezákonných skupin. Zatímco Spider byl de facto hlavním centrem, systém ve středu této oblasti bezpráví (nazvaný Nexus) začal představovat konkurenta pro UEE. Začaly vznikat spekulace, že se Nexus snaží zorganizovat nezávislou vládu. UEE sice koutkem oka přihlížela dění v těchto systémech, obyvatelé si tu ale obecně mohli dělat, co chtěli.
V tu dobu dorazil Dean Kellar a už měl dost výstižnou pověst. Byl zodpovědný za zlikvidování Ligo Crew, když zabil její členy kvůli „rozdílnému přístupu“ k budoucnosti skupiny. Přecházel z jednoho syndikátu k druhému a vykonával nájemného vraha, zanechával po sobě hromadu opuštěných lodí, které si přivlastnil, a odměna za jeho dopadení narůstala.
Ale nebyla to tato jeho historie, která jej zapsala do dějin. Začalo to neshodou nad loděmi. Dean Kellar se několik měsíců držel v ústranní v NKZ sekci Spideru, když se při popíjení v jednom ze zdejších sešlých zařízení dal do řeči s jedním zákazníkem. Netrvalo dlouho a Kellarovi docházela s mužem trpělivost, protože odmítal uznat, že poslední řada manévrovacích trysek od Anvilu nejsou nic jiného, než přelakované modely předcházející série. Nesouhlas brzy přerostl v rychlou popravu muže několika kulkami.
Stále ještě rozzuřený si Kellar uvědomil, že udělal dvě chyby:
Zaprvé, jedním ze základních pravidel NKZ bylo „žádné zabíjení“. Nedodržení znamenalo, že jste měli přistávací zónu plnou nepřátel s maximálním oprávněním vás zabít.
Zadruhé, ten opilý a nepoddajný zákazník, který krvácel do jeho pití, byl agent Advokacie v utajení; sice zkorumpovaný, ale stále agent.
Ostatní náboje v baru našly svou cestu do svých zbraní. Kellar začal střílet. Probojoval si cestu až na přistávací plochu a nastartoval svůj upravený Hornet, ale jeho smůla teprva začala.
Do systému vstoupil tým agentů Advokacie, aby začali na případu jejich zkorumpovaného kolegy, protože celá hádka a vražda byla nahrána. Vydali se za Kellarem hned, jak odletěl.
Teď se musel Kellar zároveň vypořádat se zákonem i piráty, kteří jej pronásledovali kvůli narušení NKZ. Tento střet, označován jako Kellar's Run, se táhnul přes pět systémů a v konečném součtu vtáhnul do sebe na tři destíky účastníků z obou stran zákona.
Nejdéle trvající konklikt se uskutečnil v systému Nexus. Kellar se schovával v pásu asteroidů mezi Nexus III a Nexus IV, a proti svým pronásledovatelům používal taktiku „střel a uteč“. Dokonce i bez energetických zbraní se dokázal bránit celý jeden den a za tu dobu zabít nebo zneškodnit téměř dvanáct pilotů respektive plavidel.
Během jedné chvíle klidu učinil Kellar tah, který jej nejvíce proslavil. Se svou lodí přistál v útrobách velkého asteroidu, aby mohl vykonat rychlé opravy, když se skupině nájemných lovců podařilo lokalizovat jeho stopu. Rychle zatarasili jakékoli tunely, kterými by se mohla loď protlačit, ještě před tím než začali vyjednávat kapitulaci. Kellar se snažil protahovat vyjednávání, aby využil času k opuštění své lodě v EVA obleku a přiblížit se k jednomu ze svých protivníků. Zcela nespatřen se nalodil na druhou loď a vyhodil pilota z jeho vlastní přetlakové komory před tím, než začal střílet na ostatní nájemné lovce.
Nakonec to nebyl agent Advokacie ani pirát, kdo zvítězil nad Deanem Kellarem. Byla to civilistka Anna Flynn, která se do boje připletla v systému Nexus. Jako bývalý voják, který zažíval těžké časy, se jí podařilo sledovat a přiblížit se ke Kellarovi, když proklouznul ze sevření pronásledovatelů a mířil si to skočit do systému Taranis.
Souboj trval dvacet sedm minut a skončil dobře mířenou kulkou, která skončila v Kellarově hrudi.
Flynn si tak mohla vyzvednout svou odměnu, finanční dar z nebes, který by ji znovu postavil na nohy. Mezitím se bezpečnostní analytici UEE trápili nad neefektivností jejich organizačních sil v systémech bezpráví. Nakonec si systém Nexus přivlastnili a narušili tak celou oblast systémů bezpráví.
Mnozí se ptají, zdali dopadení Deana Kellara neznamenalo konec pro druhý politický systém v rámci lidstva, ale jedna věc je jistá. Kellar's Run bude fascinovat veřejnost ještě několik nadcházejících desetiletí.[3]2930
29282928.jpg

Předvolební sliby

KOMU: Podvýbor UEE schvalování Spektra
Volební spot Kelose Costigana
TRT: :30s
Produkce: Martin Balish
Reklamní označení: A/V/NPS
Začátek reklamy ~ V/O a obrázky
Rozpočet se vymyká kontrole. Otázky nad budoucností projektu SynthWorld. Vanduulské útoky na vzestupu v Západních systémech. Problémy nás všech, zajisté, ale je těžké si udržet perspektivu, když se snažíte uživit rodinu. V těchto časech ekonomické nestability chcete Imperátora, který opraví loď a navede ji na správný kurz. Tím pravým kandidátem je Kelos Costigan.
Jako ekonomický stratég pomohl Kelos po více než dvě dekády desítkám světů dosáhnout technologické vyspělosti, kterou většina z nás považuje za samozřejmost. Zákony schválené v jeho druhém funkčním období na pozici nejvyššího tajemníka nastal nejvyšší roční růst za posledních třicet sedm let. Má zkušenosti a znalosti, aby pomohl lidstvu dostat se z červených čísel zpět do těch černých.
Závěrečný titulek/text:
Vyhledejte si prosím „Kelos Costigan“, abyste se dozvěděli více o jeho programu.
Tato zpráva byla vytvořena na základě schválení Kampaně Kelose Costigana. Kód UEE organizace: #5985938GH[4]
Konec spotu2920


Jáma na peníze

ARCHIV TERRA GAZETTE NEWSORG
PŮVODNĚ VYDÁNO: 38. 5. 2920
EDITORIAL
Finanční jump point
Kali Hanks
Tam venku je prostorová anomálie. Je to takový druh jump pointu, který žádný pilot nebude schopen navigovat, protože jím projdou jen peníze. Peníze, které už nikdy nikdo neuvidí. Samozřejmě, že mluvím o tom nesmyslném SynthWorldu. Je to už padesát let, co oznámili projekt Archanděl a upřímně řečeno, co jsme za tu dobu dostali?
2920.jpg
Přijde mi, že nejsme o nic blíž syntetizování světa, než jsme byli, když šlo jen o sliby a velké oči. Tvrdá realita je, že tenhle pokus postavit Synthworld něco stojí všechny ostatní světy a máme vládu, která se tak zoufale snaží, aby to vyšlo, že je ochotna nechat trpět armádu a infrastrukturu, jen aby na něj měla finance.
Já to chápu, opravdu. Staví to, kvůli všem vyhlazeným rasám během teraformační éry. Jistě, je to skvělá myšlenka, ale co je moc, to je moc. Myslím, že padesát let selhání by měl být dobrý indikátor toho, že se musíme jít dál.
Ale to ne. Každý rok dostaneme více ujištění, že vědci dělají „nové pokroky“, které by měly konečně vyřešit, jak stabilizovat růstový proces, ale nikdy to nefunguje, protože co máme po všech těch letech? Pohyblivou nestabilní planetární masu.
Potřebujeme k moci dostat někoho, kdo bude mít odvahu říct Stop. Buď někdo musí croshawnout politiku a ucpat tuhle peněžní díru nebo zbytek systému zkrachuje s ní. Možná to není politicky korektní názor, ale garantuji vám, že si to lidé myslí: tohle byl velký nápad Země jak odčinit strašlivé věci, které dělali v Messerovské éře. My na Teře máme čisté svědomí, protože naši předci se dokázali distancovat od hrůzy té doby. Pokud Země chce tenhle směšný projekt pro čisté svědomí, tak dobře, ale nechápu, proč máme jít ke dnu s lodí i my.
Možná nastal čas, abychom jednali na vlastní pěst.[5]2913
2910Reference

  1. New United: Tragedy in the Skies
  2. Star-Citizen.cz
  3. This Day In History: Kellar's Run
  4. Star-Citizen.cz
  5. Star-Citizen.cz