Systém Leir

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Leir)
Přejít na: navigace, hledání
Systém Leir
Alternative text
Systém Leir
Lokalita
území nenárokované
hvězda/hvězdy Leir
třída hvězd(y) A
objev (kdy/kým) {{{objev}}} / {{{objevitel}}}
Jumppointy a sousední systémy
Banshee [L] • Elysium [S] • Garron [S] • Kabal [M] • Vanguard [S] • Yulin [M]
Planety (celkem 3)
Leir IMyaLeir III
Měsíce
 ?
Vesmírné stanice
 ?
Import
 ?
Export
 ?


Systém Leir je nenárokovaný systém na okraji území UEE, který je napojený na území Banu přes systém Yulin a na území Vanduulů přes systém Vanguard. V systému se nachází celkem tři terestriální planety z nichž je jedna teraformovaná, ale obyvatelné jsou všechny. Planeta Leir II je domovem Outsiderů, kteří si celou planetu nárokují pro sebe.


TSB.png Varování pro cestující: I když jsou Outsideři odříznutí od externích vlivů, nepředpokládejte, že nejsou vybavení, aby se nemohli bránit. Místní milice hlídkuje planetu v důstojných, i když stárnoucích, lodích, a jsou ochotni zaútočit, pokud vás budou považovat za hrozbu.Historie

O tomto nenárokovaném systému se dříve věřilo, že by se jednou mohl stát významným centrem lidského impéria. Systém byl objeven roku 2677 skenujícím ICC týmem, který zrovna sondoval systém Banshee. Průzkumníci byli nadšeni, když objevili systém s hvězdou třídy A hlavní hvězdné posloupnosti a kolem ní tři obíhající planety bohaté na minerály a vhodné pro osídlení. Toto počáteční zhodnocení systému odstartovalo zájem u veřejnosti i privátního sektoru. Imperátorka Illyna Messer VI ovšem udržovala rozpočet omezený, jelikož se stále snažila uchopit svou nově nabytou moc, a tak nechtěla finanční a lidské zdroje plýtvat na novém systému. Systém tak zůstal nevyužitý.

Občas sem zavítali menší těžaři, kteří se ale už nikdy nevrátili, a tak si systém vydobyl i nepříznivou pověst nejen kvůli potenciální nebezpečí ale i kvůli absenci základních služeb. V té době zde existovala jen jedna dlouhodobě fungující osada Leir a to na druhé planetě v systému. Jednalo se o spojení líných cestovatelů, chamtivých těžařů, kriminálníků na útěku a chladnokrevných žoldáků, kteří čekali na nějakou zakázku. I když byla následně osada zničena během procesu teraformace, její název byl tak vžit ve společnosti, že se uchytil a stal se synonymem celého systému.

Systém Leir po celou svou historii strádal. Nikdy se nedočkal nové infrastruktury a postrádá tradiční obchodní trasy a příležitosti, což ale dělá z tohoto systému opravdu fascinující místo.[1]

Planety systému


Sousední systémy


Reference

  1. Jump Point magazín, listopad 2016Přehled hvězdných systémů
UEE BansheeBremenCastraCentauriCorelDavienEllisElysiumFerronGossHadrianChronosKilianMagnusOdinStantonTerraVega
Banu GeddonTrise
Vanduul OrionTiber
Xi'An EealusRihlahTal
nenárokovaný CathcartHadesLeirNulOberonPyroTaranisTyrol
terra nullius KallisKellogOso