Musashi Industrial & Starflight Concern

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z MISC)
Přejít na: navigace, hledání
Musashi Industrial & Starflight Concern
Alternative text
Musashi Industrial & Starflight Concern
Sídlo
území UEE
systém Centauri
planeta Saisei
měsíc
město
souřadnice
Zaměření
výroba vesmírných lodí
Známé produkty a podniky
Freelancer, Starfarer

Musashi Industrial & Starflight Concern (MISC) je významným producentem kosmických lodí, mezi jehož nejznámější modely patří Freelancer a Starfarer.

Historie

Společnost byla založena v roce 2805, když se spojila krachující firma Halo Electronic Corporation s Musashi Lifestyle Design Unit, což byla odnož Acorn Limited. Spojením vznikl hráč na poli výroby kosmických plavidel, který skloubil rozsáhlou síť výrobních zařízení Halo Electronic Corporation s geniálním designem Musashi Lifestyle Design Unit.[1]

Současnost

Společnost sídlí na planetě Saisei v systému Centauri. Najdete tu jak firemní kanceláře, tak působivé továrny na výrobu a distribuci lodí, které jsou kompletně přístupné veřejnosti. MISC je také známý zvláště díky ergonomickým a ekologickým závodům, které mají téměř nulový dopad na životní prostředí a jsou plně modulární. Podobné výrobny pak byly sestaveny na desítkách dalších světů.

MISC-HI

Divize MISC-HI, zodpovědná za těžký průmysl společnosti MISC, stojí za největším podílem výroby firmy. Je zodpovědná za škálu konfigurovatelných trupů pro transportní plavidla, které jsou všudypřítomné v prostoru UEE. Tyto robustní a modulární slupky tvoří základ většiny lidských korporátních lodí. Nečekaně se staly populární i v Xi'Anském prostoru, díky čemuž vznikly firmě dříve zcela nepravděpodobné obchodní vztahy. Nutno dodat, že u Xi'Anů dochází k napodobování trupů MISC. Dnes existují čtyři standardní velikosti sériově vyrábené od efektivního MISC-A až po gigantický MISC-D.


Freelancer.jpg


Vztahy s Xi'An

MISC je momentálně jedinou lodní společností UEE, která podepsala s Xi'Any dohodu za zavřenými dveřmi roku 2910. I když jsou detaily této smlouvy pevně svázány tajemstvím, zasvěcení naznačují, že některé Xi'Anské technologie výrazně zasáhly do vývoje modelu Freelancer na jedné straně a trupy největší velikosti MISC-D se stávají u Xi'Anů stále běžnějšími na straně druhé. Některé teorie také naznačují, že do příštího modelu lodi společnost zakomponuje Xi'Anský motor.

Osobní lodě

Největší pozornosti, alespoň v prostoru UEE, se společnosti dostává pro její dvě osobní plavidla: Freelancer a Starfarer. Tyto kosmické lodě cíleně míří na konkurenty ve stejné oblasti, zejména Roberts Space Industries a Drake Interplanetary. Oběma modelům se úspěšně daří.[1]

Modely strojů

Reference

  1. 1,0 1,1 Galactic Guide MISC