MISC Prospector

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
MISC Prospector
!!! Panel lodí se předělává !!!
Alternative text
Model MISC Prospector
Základní údaje
výrobce MISC
klasifikace industriální loď
role těžba
Rozměry
délka 24 m
rozpětí 15 m
výška 7 m
hmotnost bez nákladu 48 956 kg
Konstrukce
kapacita nákladu 128 nákladních jednotek
posádka 1 osoba
elektrárna
model elektrárny
motor 2 × TR3
model motoru
manévrovací trysky 10 × TR1
modely trysek
štít
model štítu
Externí hardpointy
1a.png 2n.png 3n.png 4n.png 5n.png 6n.png 7n.png 8n.png 9n.png 10n.png
1a.png fixní 1 × S1: 2 × ?
2a.png závěsné
3a.png nosiče
4a.png aut. věže
5a.png man. věže
6a.png class-6
7a.png class-7
8a.png class-8
9a.png kap. nosiče
10a.png class-10
Přídavné vybavení
není
Varianty série
˜—


2947 MISC Prospector je jednoposádkovou těžební lodí od společnosti MISC (Musashi Industrial & Starflight Concern). Tato loď je vhodná jako startovní loď pro všechny začínající těžaře a dovoluje vykonávat přesnou těžbu v malém měřítku. Prospector dovoluje nalézat ložiska minerálů nejen na asteroidecht. Prospector tak není vhodný pro masovou těžbu v polích asteroidů jako například RSI Orion. Oproti RSI Orionu je ale Prospector schopen skenovat a dolovat materiály na povrchu planet.

Prospector je vybaven kvantovým i skokovým pohonem a může se tak přesouvat i skrz malé jump pointy do jiných hvězdných systémů.

Tato loď je sestavená z odolného pláště a standardně je vybavena dostatečně silným štítem, který uchrání loď od menších a středně velkých nárazů (ovšem štít není vhodný k ochraně plavidla před ustavičnou nepřátelskou palbou). Součástí lodě jsou čtyři centrálně umístěné nákladové kontejnery rozdělené po dvojicích na každé straně lodi.

Prospektor je schopen odpoutat své primární nákladové kontejnery a začít plnit rezervní složené kontejnery. Díky tomu je Prospektor ideální v kombinaci s přepravními loděmi série Hull a dalšími. Kapacita 128 nákladových jednotek pak odpovídá množství, které se vejde do všech standardních i rezervních kontejnerů.


Prospector02.jpg


Pro udržení stabilní polohy během těžby asteroidů má Prospector deset silných manévrovacích trysek s xi'anskou technologií, jež by měly zajistit stabilní polohu, zatímco se těžař snaží zachytávat malé úlomky skály. Trysky jsou také dostatečně citlivé na to, aby mohl pilot bezpečně manévrovat velmi hustým polem asteroidů.

Skenery Prospectoru mají být dostatečně silné na to, aby bylo možné skenovat širší oblast bez nutnosti změny polohy lodi. Vylepšení v technologii se dočkal i obdélníkový těžební laser, který dokáže proniknout i k ložiskům, jež byly dříve pro malé těžební lodě nedosažitelné.


Prospector06.jpg Prospector05.jpg Prospector03.jpg Prospector04.jpg


Těžba s Prospectorem

Prospector je v porovnání s RSI Orionen přesným těžebním nástrojem pro sólo hráče. Výhodou a úlohou tohoto plavidla je možnost přistávat na povrchu asteroidů nebo planet a těžit tak hlouběji pod povrch. Prospector se dokáže uchytit i na menších tělesech, pokud jejich povrch dovolí, ovšem hráč musí počítat s tím, že malá tělesa nemusí nabídnout profitující množství materiálu.

1. Skenování

Prvním krokem majitele Prospectoru je identifikování ložisek minerálů pod povrchem. Pomocí skeneru tak může těžař prozkoumávat okolí, dokud nenarazí na ložisko bohaté na minerály, nebo které obsahuje hledanou rudu.

2. Přistání a příprava

Po nalezení správného místa, musí hráč bezpečně přistát na rovném povrchu, který se nachází nad daným ložiskem. Jakmile loď dosedne, může pilot aktivovat mód hloubkového vrtu, při kterém se robotická ruka s těžebním laserem vytáhne a nasměruje se směrem k povrchu. V tuto chvíli může být do laseru přesměrováno více energie, neboť loď nepotřebuje tolik energie jako za letu a řada lodních systémů je tak vypnuta. Laser se stane vizuálně silnější a dokáže proniknout hlouběji pod povrch.

3. Těžba a extrakce

Laser nejprve odstraní materiál, který stojí mezi ním a kýženým ložiskem. Jakmile je cesta vyčištěna, tažný paprsek nastartuje extrakci materiálu a nákladové kontejnery se začnou plnit.

4. Prodej nebo odhození

Prospektor je unikátní v tom, že může náklad rud a minerálů odvést zpátky na stanici, do rafinerie nebo prodat a nebo může náklad na určeném místě odhodit a začít plnit své rezervní složené kontejnery.


Hráč není nucen ovládat a kontrolovat těžbu pomocí laseru a může během těžby prozkoumávat okolí a například zkusit něco vytěžit ručními nástroji. Ovšem nekontrolovaná a automatická těžba ztrácí na své efektivnosti (množství energie a produkovaného tepla se musí neustále přizpůsobovat aktuálním podmínkám) a může být i nebezpečná, neboť rizik, která mohou během těžby nastat, je celá řada.[1][2][3]


Reference

  1. Star Citizen Careers: Mining
  2. MISC Prospector Q&A Part 1
  3. MISC Prospector Q&A Part 2Přehled lodí
UEE série 300 (300i, 315p, 325a, 350r)85X890 JumpArgoAurora (CL, ES, LN, LX, MR)AvengerBengalBuccaneerCarrackCaterpillarConstellation (Andromeda, Aquila, Phoenix, Taurus)Cutlass (Black, Blue, Red)DragonflyFieraFreelancer (DUR, MAX, MIS)GenesisGladiatorGladiusHeraldHornet (F7A, F7C, F7C-M, F7C-R, F7C-S)
Hull (A, B, C, D, E)Idris (M, P)JavelinM50 InterceptorMustang (Alpha, Beta, Gamma, Delta, Omega)OrionP-M2 MerlinPantherPolarisProspectorRazorReclaimer
RedeemerReliant (Kore, Mako, Sen, Tana) • RetaliatorStarfarer (Gemini)TerrapinVanguard
Banu DefenderMerchantman
Vanduul BladesCrawlersDrillersHarvesterHatchetsHunterKingshipLightfireMaulerScytheStingersTomahawksVoids
Tevarin Prowler
Xi'An KhartuLink
jednoposádkové série 300 (300i, 315p, 325a, 350r)85XArgoAurora (CL, ES, LN, LX, MR)AvengerBengalBuccaneerFieraGladiusHornet (F7A, F7C, F7C-R, F7C-S)Hull (A, B, C, D, E)
M50 InterceptorMustang (Alpha, Beta, Gamma, Delta, Omega)P-M2 MerlinPantherProspectorRazorScythe
dvouposádkové DefenderDragonflyF7C-M Super HornetFreelancer (DUR, MAX)GladiatorHeraldKhartuReliant (Kore, Mako, Sen, Tana) • TerrapinVanguard
víceposádkové 890 JumpCarrackCaterpillarConstellation (Andromeda, Aquila, Phoenix, Taurus)Cutlass (Black, Blue, Red)Freelancer MISGenesisHull (C, D, E)Idris (M, P)Javelin
MerchantmanOrionPolarisRedeemerStarfarer (Gemini)ReclaimerRetaliator