Systém Magnus

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Magnus)
Přejít na: navigace, hledání
Systém Magnus
Alternative text
Systém Magnus
Lokalita
území UEE
hvězda/hvězdy Magnus
třída hvězd(y) K
objev (kdy/kým) {{{objev}}} / {{{objevitel}}}
Jumppointy a sousední systémy
Ellis [L] • Stanton [L] • Terra [M]
Planety (celkem 3)
Magnus I, Borea, Magnus III
Měsíce
Vesmírné stanice
Import
Export


Systém Magnus byl ještě před jedním stoletím místem, které v turistických brožurách mělo podtitul „Na okraji neznáma“. To už je ale minulostí, protože systém dnes kypí životem a je dokonce považován za neoficiální hlavní město lidské civilizace v příhraničí.

Systém je jedním z nejpustějších vůbec, nejsou zde žádné protoplanety ani pásy asteroidů, jen tři planety, z nichž pouze druhá (Borea) byla identifikována na počátku objevení systému jako vhodné místo pro teraformaci.


Historie

Systém byl poprvé objeven roku 2499, jakožto naprosto nevýrazný systém tří planet s centrální hvězdou třídy K hlavní posloupnosti. Hvězda je mnohem slabší než třeba Slunce, takže proto ani nedokázala generovat vzdálenější a větší planety a nebo rozsáhlejší síť bodů skoku.

Proces teraformace jediného vhodného kandidáta – prostřední planetu Magnus II začal velmi brzy a to díky blízkosti od rušné cestovní sítě i existenci velkého množství těžkých kovů na planetě. Vojenská teraformace tak začala již v roce 2533.

Koncem 26. století již Borea sloužila jako velká základna UEE Navy a jako zdroj skvělých příležitostí pro výrobce lodí. Toto období trvalo přibližně 50 let, kdy došlo na krácení rozpočtu a soustředění pozornosti na jiné systémy (jako např. Kilian). Systém tak byl z velké části opuštěn.

Od druhé poloviny 28. století se začaly do systému stěhovat pochybné skupiny a dnes je domovem kriminálních skupin a jednotlivců, kteří se chtějí zbavit své minulosti a soustředit se na současný potenciál. Místo patří mezi jedno z nejnebezpečnějších uvnitř UEE.[1]


Planety systému


Sousední systémy


Reference

  1. Galactic Guide Magnus

Přehled hvězdných systémů
UEE BansheeBremenCastraCentauriCorelDavienEllisElysiumFerronGossHadrianChronosKilianMagnusOdinStantonTerraVega
Banu GeddonTrise
Vanduul OrionTiber
Xi'An EealusRihlahTal
nenárokovaný CathcartHadesLeirNulOberonPyroTaranisTyrol
terra nullius KallisKellogOso