Nákladní jednotka

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Nákladní jednotka představuje objem, který daný předmět nebo komodita zabírá. Množství nákladních jednotek, které jsou takto okupovány oním předmětem, je důležité pro přepravu nákladu, neboť kontejner o velikosti 1 SCU je schopen pojmout jen 100 nákladních jednotek.

Vzhledem k tomu, že jedna SCU je nejmenším nákladovým kontejnerem, znamená to, že nezáleží na tom, jestli se bude přepravovat jedna nákladní jednotka fazolí nebo sto jednotek fazolí. V obou případech zabere náklad jednu SCU fazolí. Nákup 101 jednotek fazolí bude vyžadovat 2 SCU na přepravu. Pro efektivnější obchod a přepravu se tak kupující bude snažit, aby náklad zaokrouhlil na nejbližší stovku jednotek a zaplnil tak všechny kontejnery až po okraj. Je také nutné poznamenat, že komodity nelze míchat ve stejném kontejneru. Takže pokud je bedna zaplněná jen z poloviny fazolemi, nelze druhou polovinu prostoru zaplnit třeba vepřovým masem a ušetřit tak na kontejnerech. Vepřové maso bude muset být uloženo ve své vlastní SCU bedně. Jakýkoli dodatečný nákup fazolí nebo vepřového ale zaplní volné prostory dosud nezaplněných příslušných kontejnerů.

Vzhledem k tomu, že i zbraně a vybavení mají své jednotky velikosti přiděleny, dovoluje to nakupovat SCU skladovací bedny, které dovolí vybavení a zbraně bezpečně zajistit v nákladním prostoru, než aby byly volně ponechány po lodi.