Neštěstí na obloze

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Texto text je zakomponován v sekci Kronika – 30. století pod rokem 2944.


Tragedy-in-the-skies.jpg


New United: Neštěstí na obloze

Arthur Kenna


V rušném přístavu New Junction na planetě Lo v systému Corel je doprava jedním z hlavních způsobů života. Oblast se nachází poblíž Banu protektorátu a každým dnem město shlédnou tisíce lodí, které pronikají místní atmosférou. Jakmile byla komerční sféra vetkána do struktury města, dopravní trasy ustanovily vzestupní a sestupní cesty do přístavu; a tak tomu bylo již od založení města. Historicky tu nikdy žádný vážný problém nenastal.

Za takovým tvrzení už ale není možné nadále stát.

Krátce před východem slunce byli obyvatelé New Junction vytrženi ze svého spánku ohnivým deštěm trosek, když se srazil pár transportních lodí a havaroval na povrch pod ním. Zatímco místní plánovací výbor a říšští úředníci pečlivě vybrali dopravní trasy mimo obydlená území, aby se předešlo tragédii v situacích, jako byla tato, incident poukázal na možné pochybení v plánování.

Ghara Halloway, ranní obsluha v místní TDD, byla svědkem celé události.

„Myslela jsem, že se navzájem viděli, víte?“ Líčila a stále se třásla. „Byl to ten moment, kdy jsem si uvědomila, že z jakéhokoli důvodu, se navzájem neviděli. Cítila jsem propast v žaludku. Ani jsem nevěděla co dělat.“

Vesta, loď třídy Retaliator vylepšená pro přepravu nákladu, stoupala vzhůru od povrchu. Pilot, identifikován podle záznamů z přistání jako Errol Daniels z Croshaw, si uvědomil, že narazí do blížícího se Freelanceru, jenž se zatím nepodařilo identifikovat v době uveřejnění této zprávy. Pokusil se vykonat úhybné manévry. Naneštěstí se o to samé pokusil pilot Freelanceru. Jejich snahy o odvrácení srážky je odvedly z dopravní trasy, kde došlo ke srážce. Jejich trajektorie je vychýlila směrem k bloku F jižně od centra New Junction, kde narazili do obytných Walden Towers.

Každý, kdo dorazil na místo katastrofy, nalezl na místě havárie budovy v plamenech. Obyvatelé již začali opuštět věže, mnozí z nich pokrytí sazí a popelem. Jak požární technici vstoupili do budovy, připojili se k místním, kteří se seběhli z okolních budov, aby pomohli s evakuací.

„Co se dnes odehrálo, je strašné. Jeden z nejhorších dnů během mých třiceti čtyř let,“ řekl Dan Corvi, poručík oddělení hasičů v New Junction. „Bylo ale neuvěřitelné vidět, jak se komunita semkla dohromady, aby odvrátila dalším ztrátám na životech.

Oheň hořel přes tři hodiny, vážně poškodil centrální podpůrný systém komplexu Walden. Záchranné akce pro vyšší patra musely být odvolány, dokud se nepodařilo dostat oheň pod kontrolu. Musely být nasazeny dálkové skenery, aby se mohlo pokračovat v pátrání po přeživších.

Zástupci Rady guvernérů dorazili na místo, aby dohlíželi na záchranné práce.

„Samozřejmě jsme naprosto odhodláni nabídnout jakoukoli pomoc, co je v našich silách,“ prohlásil Dexter Fowley, člen Rady guvernérů New Junction, během improvizované tiskové konference. „Už jsme obdrželi zprávu z Bressonu a dokonce Tanisu, že nám pošlu veškerou pomoc, která je k dispozici, aby pomohli rodinám, a za to bych jim rád poděkoval.“

Fowley pokračoval s okomentováním větších obav.

„Zdá se, že hrůzné události dneška odhalily nedostatek v pravidlech, které je třeba řešit. Jednoduše řečeno, systém pro všechny piloty – jak komerční tak nekomerční – musí vyřešit letecká pravidla dopravních tras a standardizovat podobu úhybné techniky při mimořádných událostech. Až tu nebudu zapotřebí, hodlám se sejít s ostatními guvernéry a poslat Senátu požadavek na prostředky nezbytné k navržení takového systému. V minulosti jsme s ním byli spokojení, dnešek nám ale ukázal, že musíme žádat víc, aby tyto životy nebyly ztraceny nadarmo.[1]


Reference

  1. New United: Tragedy in the Skies