New York

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
New York
Alternative text
New York
Lokalita
typ {{{typ}}}
systém Sol (Slunce)
nejbližší planeta Země
lokalita {{{lokalita}}}

New York je hlavním městem kultury UEE a jedním z několika hlavních kosmodromů na planetě Zemi ve Slunečním (Sol) systému. Je intergalatický tvůrce vkusu a oslavovaný pro své prolínání jak starého tak ultra moderního architektonického slohu. Většina návštěvníků si hned všimne historických památek chráněných silnou klenutou vrstvou visicrete, aby takové symboly jako Central Park nebo Empire State Building mohly i nadále existovat uprostřed krajiny masivních supervěží.

Pokud jde o komodity, prodávání sypkých surovin v New Yorku je jako snažit se vydolovat krev z kamene. Žádné jiné místo snad není tak chráněno zákonem UEE jak právě New York a jen ti nejzoufalejší obchodníci se tady snaží něco prodat. Dokonce i černý trh je velmi riskatní kvůli tomu, jak je město hlídáno.

Nicméně, newyorčané – dokonce i ti, co nikdy neopustili planetu – se považují za kosmopolitní lidi galaxie. Proto zde najdete skvělý trh všemožných tretek i z těch nejvzdálenějších koutů vesmíru. Trendy galerie města nadšeně vystavují vše od Hadesových ledových bot až po cívky z poškozených Xi'anských motorů.

New York je také sídlem slavné společnosti Roberts Space Industries, kde najdete showroom i muzeum. Mnoho návštěvníku sem zavítá po příjezdu do města, aby tak oslavili význam RSI v dobývání vesmíru člověkem.

Pravděpodobně nejdůležitější roli hraje New York právě ve svém obchodním významu, kdy představuje spojovací bod vesmírného obchodu. Zatímco Země na konci třetího tisíciletí produkuje jen mizivé množství surovin, tak všechno ostatní se do UEE dostává právě přes New York. Pokud tedy sháníte mimořádně vzácné vylepšení nebo speciální komoditu, navštivte nákupní čtvrť blízko kosmodromu, protože to je místo, kde to určitě najdete.[1]

New-york.jpg

Přistávací zóna

Bohužel přistát v New Yorku není nic levného. Město si všechny přistávací plochy (včetně těch okolo města) zakoupilo již několik set let nazpět, poté co se zformovala UPE, aby si tak mohlo dotovat svůj rozpočet. Proto je New York City Transit Bureau vaší jedinou možností, jak v New Yorku přistát. Bureau nabízí doplnění paliva i možnosti opravy, ale pokud opravdu nejste na suchu a můžete ještě letět, raději si natankujte jinde.

Zatímco oblast kolem kosmodromu je většinou zaměřená na obchod a průmysl, který zajišťuje městu potřebné dodávky a zdroje, stále je tu spoustu zajímavých míst, která stojí za to si prohlédnout. Full Tank je odpočinkové místo pro všechny dopravce plující Slunečním systémem. Je tu vždy otevřeno a vyplatí se zásobit se suvenýry při vstupu i odchodu, protože tu určitě uděláte obchod.

Pokud jste členem, můžete také vyhledat místní pobočku obchodní společnosti Merchant's Guild. Kdo ví, možná budou mít pro vás nějakou prácičku, abyste si mohli vydělat nějaké peníze navíc.

Jakmile si projdete okolí, naskočte na místní linku metra, která vás odveze do samotného města.

Historie a moc

Přesně tyto dvě věci najdete v Midtownu. Budovy starého New Yorku zakonzervované díky SecuriPlating v blízkosti centra moci UEE. Najdete tu sídlo Senátu, Imperátora i Advocacy.

Pokud hledáte jiný druh moci, ujistěte se, že navštívíte showroom společnosti Roberts Space Industries a prohlédnete si nejnovější modely od tohoto historického výrobce vesmírných plavidel. Také můžete zavítat do jejich muzea, kde jsou vystavené všechny oblíbené modely lodí napříč historií.

Pokud vás tíží rozpočet, musíte pamatovat na to, že nic tu není levné, proto se raději vydejte na jih. Pokud jste Občanem (Citizen) s několika kredity na rozhazování, zastavte se v klubu Magellan na koktejl.

Ochutnávka starého New Yorku

Nejvzdálenější zastávka na jih vás doprovodí do emotivního centra města. Ano, žít zde je dost drahé, ale pokud máte kuráž metropolitana, je to místo jak stvořené pro vás.

Zastavte se v historické společnosti lovců odměn Bounty Hunter Guild a v jejich staré zbrojnici. Za povšimnutí také stojí malá hospůdka O'Halloran. Jejich speciality k večeři bývají skvělé, ale pastýřský koláč je doslova výtečný.

Známá místa

Reference

  1. Galactic Guide Earth and New Jump Point, RSI stránky
  2. 2,0 2,1 2,2 2,3 2,4 2,5 Observist průvodce New Yorkem