ORIGIN Jumpworks GmbH

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
ORIGIN Jumpworks GmbH
Alternative text
ORIGIN Jumpworks GmbH
Sídlo
území UEE
systém systém Terra
planeta Terra
měsíc
město New Austin
souřadnice
Zaměření
výroba osobních vesmírných lodí
Známé produkty a podniky
300i, 315p, 325a, 350r, 890 JUMP, M50

Společnost ORIGIN Jumpworks GmbH je proslavená svou schopností produkovat stroje, u nichž se snoubí sofistikovanost designu bez dopadu na úkor funkčnosti. Prvotřídní a pokrokové designy lodí vytvořili pro společnost exkluzivní základnu bohatých a mocných zákazníků.

Koupení lodě u společnosti Origin není považováno za běžnou koupi, ale za vybrání si životního stylu.

Vznik společnosti

Kořeny společnosti sahají do poloviny 28. století, do takzvaného Zářícího věku, finančního boomu, který následoval po horečce antihmoty. Během první dekády společnost produkovala vysoce kvalitní fúzní enginy pro UEE, která je montovala na okázalé stroje od společností Roberts Space Industries a Aegis Dynamics – vytříbené veřejné jachty, které si mohli dovlit jen ti majetnější. Jak ale rostla poptávka po osobních strojích, Origin začal konkurovat společnostem, pro které dodával komponenty.

Během dalších deseti let se Originu podařilo vyrábět stroje v první pětici nejprodávanějších lodí na trhu se svým transportem. A během dalších padesáti let se společnosti podařilo dohnat RSI v zisku z vyráběných vesmírných strojů díky dobře platícím zákazníkům.

Origin představil základní řadu 200 a od roku 2889 také současnou řadu série 300. Svou silnou druhou pozici ve výrobě lodí si drží do současnosti.

Sídlo společnosti

Origin byl původně založený v Německu v Kolíně nad Rýnem, což zanechalo stopy na silné vazbě společnosti na Zemi během prvních dvou století. Vazba byla tak silná, že společnost trvala na tom, že každá komponenta pro elitní řadu 600 musí být vyrobena ve Sluneční soutavě. V posledních letech se ale tyto vazby kompletně přerušily.

Prezidentka Jennifer Friskers se rozhodla k nepopulárnímu kroku přesunout se na vzkvétající Terru. Tento neočekávaný příkaz měl za následek, že se sídlo včetně týmu designérů přesunulo do osady New Austin roku 2913. Od té doby je výroba zajišťována téměř pouze externími podniky. Pouze testovací středisko motorů zůstalo ve Sluneční soustavě na Měsíci. Přesun způsobil, že vláda se o společnost začala i více zajímat a zčtyřnásobila daně po rozhodnutí přesídlit společnost.

New Austin se od té doby stal „městem Originu“ a jedničkou v počtu zdejších zaměstnaných pracovníků. Díky Originu je New Austin mekkou pro nadšence této společnosti, kteří sem jezdí přes celou galaxii, aby si mohli zakoupit stroj přímo z továrny. Úchvatné vystavování modelů M50, série 300 a 890 JUMP v centru města, sponzorování a pojmenovávání místních stadionů, škol a ulic… to je ikona města. Je téměř nemožné, aby nějaký turista odjel, aniž by si zakoupil třeba jen klíčenku modelu série 300.[1]

Modely strojů

Série 300

Jsou to luxusní stroje, u nichž se zharmonizoval design do dokonalosti a pohodlí s nulovou ztrátou funkčnosti. Tyto stroje jsou doslova vizuální ikonou společnosti se svým střibrně kovovým trupem a hladkými aerodynamickými křivkami.

Série 300 obsahuje následující modely:

  • 300i – základní model pro běžnou turistiku
  • 315p – model pro delší cesty a hledání nových bodů skoku díky speciálnímu vybavení
  • 325a – obranný stroj s vylepšeným zaměřováním a možností střílet rakety
  • 350r – závodní model se speciálním pohonným enginem pro vysoké rychlosti

M50

Model M50 je menším bratříčkem závodního modelu 350r a do produkce zamířil v roce 2943 a profiluje se jako víkendová loď pro bohaté.

Reference

  1. Galactic Guide Origin