Original Systems

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Original Systems
Alternative text
Original Systems
Sídlo
území UEE
systém
planeta
měsíc
město
souřadnice
Zaměření
hry
Známé produkty a podniky
série ULTIMATE, Arena Commander

Original Systems je slavný výrobce her ze série ULTIMATE a letového simulátoru Arena Commander. Společnost byla založena roku 2936 spojením sil Henryho Garrita, který stál za zrodem série ULTIMATE, jeho bratra a Charlieho Basse.


Před rokem 2943, byla společnost Original Systems známá jako tvůrce akčních roleplaying her série ULTIMATE. Během pouhých osmi let se Original posunul z adolescentního vývoje her pro MobiGlas v hangáru rodičů na pozici světového mediálního koncernu se všemi indíciemi značícími, že ještě lepší větší projekty se teprve chystají. Velmi nedávno zažila splečnost velkou změnu (včetně astronimického prodeje), když letos zveřejnila široce úspěšnou hru Arena Commander se zaměřením na souboj ve vesmíru.


Historie společnosti

Historie společnosti Original Systems se datuje zpátky do dvacátých let třicátého století, kdy budoucí zakladatel Henry Garrity začal koketovat s hry pro MobiGlas v otcově Self-Land hangáru. Výsledkem byla hra Ackbar, roleplaying hra, jakou MobiGlas ještě nepamatovalo. Hra se prodávala dobře a stala se hitem rozrůstajícího se herního trhu k MobiGlas. Garrity zacházel s touto hrou jako s prototypem pro ULTIMATE, roleplaying scénář, který by produkoval desítky pokračování a měl obrovský dopad na podobu hraní. Úspěch rychle přinesl Garritymu profesionální vydavatelský kontrakt s herním gigantem Oakhurst Online, který měl vydat první tři tituly ULTIMATE, poté se obě strany rozešly, když vznikly spory o kvalitě holografických map.

V roce 2936 se Henry Garrity spojil se svým bratrem, finančním expertem, a společníkem Charliem Bassem, herním vývojářem, aby společně založili Original Systems. Ve stejném roce spustili hru Caves of Terra od Basse a ULTIMATE IV od Garrityho. ULTIMATE IV je mnohými dosud považován za jeho mistrovské dílo. Roku 2940 vydal Original Systems již přes deset her a zaměstnával na 300 developerů napříč několika studii. Společnosti se podařilo vytvořit a zaplnit silnou mezeru na trhu, když se etablovala do role silného designéra roleplayingových her.

Málo kdo ale tušil, že Original má před sebou ještě velkou budoucnost. V roce 2940 navázal Garrity na přátelství s nadějným terranským vývojářem Tristanem Blairem. Blair vydal různé úspěšné hry pro interaktivní domácí displeje na stěnu a byl odhodlaný posunout se dál a potenciálně i za možnosti MobiGlas s patřičným herním hardwarem. Garrity mu rychle nabídnul jeho vydání RPG hry podobné ULTIMATE, která se jmenovala Times of Myth, a poté jej najmul na další tituly od Original Systems. Konečným výsledkem byl produkt, který změnil herní prostředí – hra Arena Commander.


Budoucnost

Analytici předvídají, že neuvěřitelný úspěch Original Systems v posledních osmnácti měsících, může pro společnost předznamenat i její konečný pád. Až nedávno společnost podepsala vydavatelskou dohodu se společností Brainscape, Inc., což pomohlo k uhrazení nákladů za publikování her. Veřejná poptávka po Arena Commander byla tak velka, že všechny zúčastněné strany musely vynaložit značné prostředky, aby se mohla poptávka uspokojit. Výdaje na vytvoření takové infrastruktury znamenají, že další titul ze série ULTIMATE nebo Arena Commander 2 budou muset mít stejné prodejní výsledky, aby společnost mohla přežít. Nejvíce strachu vychází z předpokladu, že firma je ohrožena potenciálním převzetím ze strany nějakého velkého vydavatele. Pokud se tak stane, dopad na unikátní tvář a Original Systems a její nefalšovanou kreativitu v herním vývoji může být katastrofální.[1]


Reference

  1. Jump Point magazín; březen 2014