Systém Pyro

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Pyro)
Přejít na: navigace, hledání
Systém Pyro
Alternative text
Systém Pyro
Lokalita
území bezpráví/lawless
hvězda/hvězdy Pyro
třída hvězd(y)
objev (kdy/kým) {{{objev}}} / {{{objevitel}}}
Jumppointy a sousední systémy
Cano [S] • Castra [L] • Hadrian [S] • Nyx [M] • Oso [S] • Stanton [M] • Terra [S]
Planety (celkem 6)
Pyro I, Pyro II, Pyro III, Pyro IV, Pyro V, Pyro VI
Měsíce
Vesmírné stanice
Import
kysklík, jídlo
Export
nic


Systém Pyro je dezolátní hvězdný systém bez života, který je sužován protahující se fází novy. Systém je domovem pirátské základny Ruin Station.

Jestliže je systém Cathcart se stanicí Spider považován za tvář pirátství v galaxii, tak systém Pyro se stanicí Ruin Station je nepochybně jeho bijícím srdcem.

Pyro je příkladem, kdy piráti zaplnili prázdné místo, když byl systém opuštěn v průběhu lidského zcivilizovávání. Místní pirátská stanice ale nepředstavuje napodobiznu Spideru, tedy místa, kde rozkvétá černý trh ze vzájemné spolupráce kriminálních živlů. Ruin Station je dějištěm neustálých bojů jednotlivých pirátských tlup o nadvládu nad stanicí.


Historie

Jakýkoli potenciál na vznik života v tomto systému zmizel před milionem let, kdy se hvězda začala měnit v novu. Astrobiologové, kteří pátrali v místech bývalé obyvatelné zóně kolem hvězdy, objevili jen malé důkazy, jenž by svědčily o potenciálu pro vyspělejší formě života. Nic než fosílie organizmů podobným řasám se nenašlo.

Kdyby systém nesousedil s dvěma obydlenými systémy, zřejmě by nikdy ani nebyl zkoumaný a osídlený. Systém byl údajně objeven roku 2401 lodí Roustabout putující ze systému Taranis, když si hlídkový důstojnik na alternativní cestě všimnul gravitační anomálie. Objevl ale zůstal ležet ladem.

Trvalo dalších dvacet čtyři let, než se k místu vrátila korporace, jež loď Roustabout vlastnila, protože hledala nové oblasti pro těžbu. Vyslali tak do průzkumníka do oblasti a formálně systém Pyro s jeho prostředím zanesli do map. Tento průzkum zaznamenal obecný chaos planetárního systému, stejně tak obtížnost najít transportovatelné zdroje včetně nevhodnosti místa pro potenciální teraformaci.


Současnost

Nad rámec současného rozvoje systému jako centra organizovaného pirátství, Pyro je také v UEE velmi zdomácnělé jméno, neboť tento systém slouží jako podklad pro jeden z prvních levelů letového simulátoru Arena Commander od společnosti Original Systems. Ledově modrá nova a zamrzlý pohled na planety, které se pomalu pohybují ke své skáze, se jeví jako ideální prostředí designérům Arena Commander, aby mohli ukázat, jak zajímavá může být bitva ve 3D vesmíru.[1]


Planety systému


Sousední systémy


Reference

  1. Jump Point magazín, březen 2014

Přehled hvězdných systémů
UEE BansheeBremenCastraCentauriCorelDavienEllisElysiumFerronGossHadrianChronosKilianMagnusOdinStantonTerraVega
Banu GeddonTrise
Vanduul OrionTiber
Xi'An EealusRihlahTal
nenárokovaný CathcartHadesLeirNulOberonPyroTaranisTyrol
terra nullius KallisKellogOso