Q&A:(I) Jak se zajistí dlouhodobý obsah u průzkumu planet, až se jednou kompletně probádají?

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Jak se zajistí dlouhodobý obsah u průzkumu planet, až se jednou kompletně probádají?

Rozhovor s Danem Trufinem
Další otázky a materiály

V plánu je několik perzistencí, pokud se bavíme o vesmíru a planetách. Všechno, co je obrovské a má to jistou úroveň důležitosti, nebo je to dostatečně velké natolik, aby to nemohlo rychle zmizet, tak ve vesmíru zůstane. Jak to jednou najdete, budete k danému místu mít souřadnice a budete se moci k němu příště vrátit o něco rychleji bez nutnosti dané místo znovu objevit.

Také ale budou mise a k nim navázaná místa, která nejsou tak velká, jako třeba vrak lodi v poušti. Takovou loď můžete najít dnes nebo zítra, ale jednou přijde čas, kdy ji skryje písek a loď tak zmizí. Takže určitá místa a věci mohou postupem času vymizet. Z toho plyne, že pořád bude díky generování co objevovat, proto lze říct, že nikdy nebude možné všechno na planetě objevit, pořád se bude generovat něco nového.

Zde je také nutné zmínit druhý úhel pohledu. Planety jsou opravdu obrovské. V jiných hrách tak obrovské nejsou, ve skutečnosti jsou dost malé, ale naše planety mají velikost skutečných planet. Zkuste zauvažovat, jak dlouho by vám trvalo zmapovat Zemi, a určitě přijdete na to, že by vám to nějaký čas zabralo. Někdo najde tři místa, jiný průzkumník najde jiná tři místa, a je pouze na každém hráči, jak tyto své objevy bude sdílet s ostatními. Je možné takové informace zpeněžit, můžete je držet v tajnosti nebo jako taktickou výhodu nad vašimi nepřáteli. Nikdy ale nebude možné znát úplně všechno na planetě.

Snahou je nabídnout takové množství obsahu, dokud budou hráči hrát, aby se sám obnovoval. Proto jsme také přidali procedurální generování, abychom mohli obsah generovat a poskytovat ho hráčům, jak nejrychleji to jen jde.