Q&A:(I) Změnila se nebojová povolání od svých konceptů?

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Změnila se nebojová povolání od svých konceptů?

Rozhovor s Danem Trufinem
Další otázky a materiály

Nějak výrazně se nezměnila. K pár změnám došlo, ale dokud není nic finálně rozhodnuto, nerad bych se k tomu vyjadřoval. Pokud ale došlo ke změnám, tak určitě k lepšímu. Například těžba se od zveřejněného dokumentu nijak neodchýlila, naopak, ještě se dále rozvíjí. Těžba není jen o hornictví, je to všeobecném sbírání surovin – od sběru rostlin přes získávání informací o biologických vzorcích až po těžbu dřeva, abyste třeba na planetě neumrzli. Obecně je to tedy celá myšlenka sběru surovin a jejich logistice pohybu. Těžba surovin je tedy toho jen jednou ze součástí. Vědecká část je zase méně o sběru věcí, ale zato více o analyzování a provádění experimentů.

Ve verzi 3.0 by se mělo už několik profesí objevit, ovšem to je spíše u uzavření koloběhu – pirát, přepravce, žoldák. Pirát bez přítomnosti přepravců nemá smysl. Žoldák, který nemá koho chránit nebo honit, také nedává moc smysl. Proto čím více bojových profesí máme, tím se více nebojových profesí začne do vesmíru přidávat.

Věda má řadu podob. Může pod ni spadat třeba analyzování sluneční koróny, můžete mít loď se kterou poletíte do hvězdné mlhoviny a tam začít provádět pokusy. Nebo se můžete třeba specializovat na sběr biologických vzorků a pěstování rostlin v nulové gravitaci. Výsledkem těchto experimentů může být to, že se ve světě Star Citizen objeví nová technologie, která není dostupná každému, ale třeba jen některým hráčům nebo organizacím. To je to hezké na vědě ve hře, protože dovoluje, aby se hra neustále vyvíjela. Nemělo by dojít k tomu, že už nepůjde nic objevit, pořád by mělo jít něco objevovat, co dokáže ovlivňovat ekonomiku a celý herní zážitek.