Q&A:(T) Co podle vás znamená „sim“ v herním průmyslu?

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Co podle vás znamená „sim“ v herním průmyslu?
Ten for the Chairman, epizoda 026 ~ Přehled všech otázek naleznete zde.


To je dost těžké. Když přemýšlím o vesmírném simulátoru, vybaví se mi Wing Commander a Privateer, obě hry měly svůj vlastní přístup a Wing Commander byl navíc dost arkádový a to i více než teď Arena Commander. Osobně hraju spoustu jiných her a můžu srovnávat. Jsem přesvědčený, že naše hra má nejpodrobnější a nejpřesnější simulaci, co je teď na herním trhu k dispozici. My chceme, aby byla naše hra přistupná široké škále hráčů, aby ji mohli zapnout a nebyla pro ně příliš složitá. A jakmile se hráči mohou více seznámit se hrou a jejími detaily, pak mohou objevovat nové možnosti.

Mnoho předchozích i současných simulátorů používá zjednodušený atomosférický model létání. Ve Star Citizen tomu tak není, každý objekt má svou váhu, trysky fungují fyzikálně přesně a podobně, takže takový nový model létání vyžaduje od hráče, aby si ho osvojil, protože se liší od všech předešlých.

Nemyslím si, že je Star Citizen arkádový. Každá hra musí dělat ústupky, aby si zachovala hratelnost a ve stejný okamžik i zábavnost. Pokud jde o simulátorskou složku, myslím si, že Star Citizen je k tomuto pojmu zatím ze všech her nejblíže. Lodě jsou založené na lodních systémech a pokud přijdete o nějakou část lodi s konkrétními systémy, ovládání lodi bude o to komplikovanější. Arena Commander je navíc jen první ochutnávkou létání. Konečný pocit z letu a boje v perzistentním vesmíru více zapojí do hry i radary a vaše tepelné a elektromagnetické stopy.