Q&A:(T) Jaké jsou kroky k tomu, aby mohlo být v Crusaderu více hřáčů najednou?

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Jaké jsou kroky k tomu, aby mohlo být v Crusaderu více hřáčů najednou?
Ten for the Chairman, epizoda 081 ~ Přehled všech otázek naleznete zde.


Dlouhodobě samozřejmě chceme, aby to bylo víc jak 24 hráčů, což je aktuální maximum. Také otevřeme více prostor na Port Olisaru. Momentálně je tam 64 ubykací rozdělených po 16 do čtyř částí. Postavíme spojení mezi těmito částmi a také přidáme obchody a další prostory. Mimochodem Port Olisar je něco jako vzor pro naše budoucí vesmírné stanice, které by měly zajistit obchodování, opravy a další důležité funkce a služby uprostřed vesmíru.

Jak už bylo řečeno v nějakém předešlém díle 10 for the Chairman, pracujeme na kódu a systémech, které dovolí spolupráci mezi servery v cloudu, a které budou spravovat jeden společný vesmír.

Teď nám na serveru běží osm instancí simultánně, každá pro 24 hračů, to je dohromady téměř 200 hračů. A toto číslo je zatím bez větší omptimalizace. Jednotlivé instance jsou zatím od sebe oddělené a chovají se jako samostatné vesmíry.

Více info zde: Q&A:(T) Jak budou fungovat instance pro kamarády, aby se zajistilo, že mohou spolu hrát?.

CryEngine je engine postavený pro malé FPS skupiny hráčů a my jej musíme hodně předělat, aby vyhovoval našim potřebám. Některé aktuální problémy jsou způsobené mechanikami fyziky na straně serverů, které běží s nižší frekvencí snímků a vznikají tak velké rozdíly mezi tím, co se děje, a co vidí server.