Q&A:(T) Jak by se definoval PvP slider ve hře?

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Jak by se definoval PvP slider ve hře?
Ten for the Chairman, epizoda 001 ~ Přehled všech otázek naleznete zde.


PvP slider je vstupem do matchmaking systému hry. Napovídá hře, s kým by vás měla párovat do soubojů. Když hrajete hru, máte kolem svůj vesmír. Server na vás kouká shora a vidí jak váš vesmír, tak vesmír všech ostatních hráčů. Když server zjistí, že v blízkosti je jiný hráč nebo AI, tak tento subjekt bude s vámi ve společném vesmíru na základě PvP slideru.

PvP slider je určen několika faktory, jedním z nich je například PING (nechceme připojovat lidi, kteří mají mezi sebou dlouhou latenci); kdo je váš přítel a nepřítel; určitý stupeň vašich shopností a další.

Pokud bude PvP slider nastaven tak, že hráč spíše preferuje PvE před PvP, server bude do jeho vesmíru vkládat raději AI piráty, než jiné nepřátelské hráče. Ale souboji se určitě nikdo nevyhne. S PvE preferencí tak potkáte více nepřátelské AI a „bezpečných“ hráčů včetně přátel.

Nezapomeňte, že vše se vyvíjí a bude harmonizovat postupem času.

Také si nemyslete, že NPC postavy budou nutně lehčí než jiní hráči. Jejich výhodou je, že je AI, a někeré NPC postavy tak mohou v mnohém překonat hráče, protože vaší trajektorii vypočítají přesně, než jak by se podařilo kterémukoli hráči.

PvP slider nebude možné kvůli zneužití měnit během boje nebo za letu.