Q&A:(T) Jak dlouho trvá převést oskenovanou tvář do hry?

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Jak dlouho trvá převést oskenovanou tvář do hry?

Otázky k epizodě 10 for the Chairman SE
Další otázky a materiály


Když se skenuje herec, tak se skenuje kompletně celá hlava pomocí více jak 50 kamer umístěných dokola. Do počítače se pak převádí 3D mesh hlavy včetně textur tváře. Pak záleží, jak moc důležitý herec je, a podle toho se aplikují další vrstvy, které pomáhají k tomu, aby pohyb obličeje a všechny jeho detaily byly co nejvěrohodnější.

CIG spolupracuje se společností 3Lateral, která je známá svými pracemi na snímání obličejů a převádění jich do animací. Tato společnost například pracovala na Rise, který také běžel v CryEnginu.

Během skenování herců se musí nasnímat 78 různých výrazů tváře, které pomáhají během pozdějších animací. Herci musí výraz udržet přibližně po dobu jedné minuty, než se vše řádně naskenuje. Takže nasnímat všechny výrazy trvá jednu až dvě hodiny.

K naskenovanému výsledku se pak přidávají na 400 blend shapů (to, co změní tvar obličeje pro nějaký výraz), u důležitých herců je to dokonce 440. K tomu se ještě přidávají vrstvy pro vrásky a pod tím vším přes 175 spojů, které dokážou obličej rozpohybovat. Ještě se připojuje diffuse, takové rozptýlení, které pomáhá měnit barvu při svraštění kůže, stejně jako je to v reálu, kdy nahromaděná kůže je tmavší. Nakonec se aplikuje make up, protože obličeje musí být pro potřeby animace naprosto bez líčení.