Q&A:(T) Ten for the Chairman SE

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Blue-star-small.png Otázky
  • Jak moc bude možné měnit obličej u hráčských postav?
  • Jak moc bude možné měnit a nastavit účesy?
  • Bude nastavení postavy tak široké, že bych mohl vytvořit svou vlastní kopii?
  • Jak dlouho trvá převést oskenovanou tvář do hry?
  • Bylo by možné naskenovat tváře hráčů? A co je na tvorbě nejtěžší?
  • Kdy se dočkáme nových tváří ve hře?
  • Bude kvalita tváří srovnatelná s postavou z ukázky „Pupil to Planet“?
  • Bude stárnutí a zranění ovlivňovat animace postav?
  • Jak se zajistí, že počítač hráče bude schopen pobrat tolik detailů postav?


Jak moc bude možné měnit obličej u hráčských postav?

Otázky k epizodě 10 for the Chairman SE
Další otázky a materiály


Naskenováno mají kolem 160 různých hlav herců pro Squadron 42, lidí ze studia Foundry 42 a Imaginaria. Plán není nabídnout jednu z osmi hlav pro každé pohlaví, ale spíše dovolit vybrat několik hlav a ty různě pospojovat. Dále si vybrat účes, barvu kůže a očí. První verze nabídne prolínání 9 hlav pro mužské a ženské pohlaví. To budou takové základní tváře, které půjde dále upravit, zaměnit nějakou část z jiné tváře.

Tváře důležitých herců, jako je například Mark Hamill nebo Gary Oldman, nebudou ale nikdy v nabídce.Jak moc bude možné měnit a nastavit účesy?

Otázky k epizodě 10 for the Chairman SE
Další otázky a materiály


K dispozici bude několik různých variant účesů. Účesy nebude možné upravovat třeba hřebenem ani nijak měnit, ale bude možné vybrat si z velké škály stylů, které se budou lišit v barvě, tvaru i délce. Nebude to nijak výrazně odlišné od tvorby postav u jiných MMO nebo single player her.

Také bude několik nepřístupných účesů, které jsou vybrané pro důležité herce ve Squadron 42.

Hairstyles.jpg


Bude nastavení postavy tak široké, že bych mohl vytvořit svou vlastní kopii?

Otázky k epizodě 10 for the Chairman SE
Další otázky a materiály


Díky velkému množství hlav, které naskenovali, bude velká pravděpodobnost, že se najdou hlavy, které budou mít podobné oči, ústa a další elementy obličeje jako vy. Mělo by tedy být možné vytvořit velmi podobnou podobiznu hráče.


Jak dlouho trvá převést oskenovanou tvář do hry?

Otázky k epizodě 10 for the Chairman SE
Další otázky a materiály


Když se skenuje herec, tak se skenuje kompletně celá hlava pomocí více jak 50 kamer umístěných dokola. Do počítače se pak převádí 3D mesh hlavy včetně textur tváře. Pak záleží, jak moc důležitý herec je, a podle toho se aplikují další vrstvy, které pomáhají k tomu, aby pohyb obličeje a všechny jeho detaily byly co nejvěrohodnější.

CIG spolupracuje se společností 3Lateral, která je známá svými pracemi na snímání obličejů a převádění jich do animací. Tato společnost například pracovala na Rise, který také běžel v CryEnginu.

Během skenování herců se musí nasnímat 78 různých výrazů tváře, které pomáhají během pozdějších animací. Herci musí výraz udržet přibližně po dobu jedné minuty, než se vše řádně naskenuje. Takže nasnímat všechny výrazy trvá jednu až dvě hodiny.

K naskenovanému výsledku se pak přidávají na 400 blend shapů (to, co změní tvar obličeje pro nějaký výraz), u důležitých herců je to dokonce 440. K tomu se ještě přidávají vrstvy pro vrásky a pod tím vším přes 175 spojů, které dokážou obličej rozpohybovat. Ještě se připojuje diffuse, takové rozptýlení, které pomáhá měnit barvu při svraštění kůže, stejně jako je to v reálu, kdy nahromaděná kůže je tmavší. Nakonec se aplikuje make up, protože obličeje musí být pro potřeby animace naprosto bez líčení.


Bylo by možné naskenovat tváře hráčů? A co je na tvorbě nejtěžší?

Otázky k epizodě 10 for the Chairman SE
Další otázky a materiály


Určitě by bylo možné pár hráčů naskenovat, momentálně je celé vybavení rozložené v Ealing studiu a docela dlouho to trvá, než se postaví. Možné by to někdy bylo. Dokonce je i set skenování pro komparzisty, kteří nemluví. U takových herců lze skenovat jen 16–18 výrazů tváře oproti 78 u tradičních herců. Už o tom i přemýšleli a možná někdy v budoucnu k tomu dojde. Také uvažovali o možnosti naskenovat obličej aspoň pomocí webkamery, ale zatím je to pouze u nápadu, protože chtějí zachovat vysokou kvalitu a nechtějí, aby takový výtvor vypadal divně.


Kdy se dočkáme nových tváří ve hře?

Otázky k epizodě 10 for the Chairman SE
Další otázky a materiály


Pracují na tom, aby se některé tváře možná nasadily už s verzí 2.6, která zpřístupní i Star Marine. Hodně se ale zaměřují na Squadron 42, protože ten obsahuje na 350 mluvících postav, což je obrovské množství. Pro porovnání normální film má tak 30 až 50 mluvících herců. Samozřejmě ne všech 350 jsou jednotliví herci. Dost těchto postav bude právě uměle vytvořeno pomocí nástroje na tvorbu postavy. Takže tento nástroj je nutný mít pro Squadron 42 a až bude hotový, nebude problém jej přenést i do perzistentního vesmíru (Star Citizen).


Bude kvalita tváří srovnatelná s postavou z ukázky „Pupil to Planet“?

Otázky k epizodě 10 for the Chairman SE
Další otázky a materiály

Herec, kterého jsme mohli v tom videu vidět je tier 2 postava ze Squadron 42, která se jmenuje Joaquim Steiger. Tiery existují celkem 4. Tier 0 je pro nejdůležitější postavy ztvárněné herci jako Gary Oldman, Mark Hamill, Liam Cunningham nebo Mark Strong. Postava hráče ve Squadron 42 je Tier 1. Pak je Tier 2 a poslední je tier 3.

Tier 0 má 40 000 polygonů a každý další tier má o 10 000 polygonů méně, takže poslední tier 3 má celkem 10 000 polygonů. Ovšem kvalita všech tváří je víceméně srovnatelná, protože hráč může hovořit s kýmkoli, takže kvalitní by měly být všechny postavy. Při srovnání s jinými hrami je i ten nejnižší tier často mnohem kvalitnější než postavy u jiných AAA her.Bude stárnutí a zranění ovlivňovat animace postav?

Otázky k epizodě 10 for the Chairman SE
Další otázky a materiály


Animace, které odrážejí jistá zranění, určitě aplikovaná budou. Pokud vás například někdo trefí do nohy nebo do ruky, bude to mít na animaci a pohyb postavy vliv. O jiném pohybu pro starší postavy ještě konkrétně nepřemýšleli, ale jeví se jim to jako velmi dobrý nápad, možná někdy v budoucnu jej zapracují.


Jak se zajistí, že počítač hráče bude schopen pobrat tolik detailů postav?

Otázky k epizodě 10 for the Chairman SE
Další otázky a materiály


Dřív jedna hlava zabírala kolem 150 megabytů paměti, což je opravdu hodně. Díky různým technikám a nástrojům se jim podařilo snížit zátěž na paměti na 30 megabytů. U vrstev pro vrásky a blendovacích map se jim třeba podařilo snížit velikost ze 72 megabytů na pouhých šest megabytů. Spolupráce se společností 3Lateral, která se specializuje na skenování a animace, také přináší své ovoce, protože díky jejich logice spojů/jointů pod tváří, není zapotřebí mít velký počet. Obličej by měl kolem 1000 ovladačů, což je enormní počet, díky logice spojů stačí, aby bylo jen cca 183 spojů.