Q&A:Anniversary Livestream 2016

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Blue-star-small.png Výběr zajímavostí
  • Idris je už téměř dokončená, zbývá dokončit poslední místnost na rakety.
  • Práce na Javelinu probíhají velmi hladce díky tomu, že se staví z Idris.
  • Verze 2.6 přinese 4 varianty lodí: varianty Sabre Comet, Hornet Wildfire, Avenger Titan Renegade a Gladius Valiant.
  • Předělané verze Cutlasse budou o maličko větší, což dovolí lepší pohyb v kokpitu i uvnitř lodi. Také dostane boční vstup pro boarding cizích lodí.
  • Byl zveřejněn koncept první lodě rasy Tevarin. Výsadková loď Prowler.
  • Stejně tak se po streamu na twitteru zveřejnil i obrázek odhalující koncept samotné rasy Tevarin.
  • Chris zpřístupnil stránku, kde lze sledovat průběh vývoje aktuální verze a jaké jsou přibližné termíny dokončení (které se neustále mění).


Kapitální lodě

Nathan Dearsley, Vehicle Art Director, se rozpovídal o kapitálních lodích UEE Idris, Javelin a Bengal. Javelin jsme měli možnost vidět v jeho poničené podobě v Homestead demu během CitizenConu. Na Idris se pracuje už velmi dlouho a je neustále v procesu tvorby, je to dáno hlavně tím, že je to první velká kapitální loď, na které dělali a učí se na ni, jak velké lodě vlastně vytvářet. Je mnoho faktorů, které musí vzít v potaz včetně estetiky, možnosti vytvářet scénky na palubě a podobně. Momentálně je Idris téměř dokončená, zbývá už jen dokončit poslední místnost s raketami.


Nathan připomněl historii Idris, která začínala jako mnohem menší loď, ale postupem času si v UK studiu uvědomili, že pro potřeby Squadron 42 budou potřebovat mnohem větší plavidlo. Hangár potřeboval zvětšit, aby pobral větší lodě, a také bylo zapotřebí přidat celou řadu dalších prostorů do interiéru Idris. Protože ale Idris nabývala do šířky, začala ztrácet svůj původní tvar, tak musela pro zachování svého designu narůst i do délky. Pokud se odebere vnější schránka a je možné vidět všechny místnosti a koridory, lze se přesvědčit, že je Idris opravdu napěchovaná prostorem a tudíž není zbytečně velká. Všechny místnosti jsou navíc navržené tak, aby při vstupu do nich mohl hráč hned vidět další východ nebo dveře v jeho šedesátistupňovém zorném poli a zbytečně se na lodi neztrácel. Snahou také bylo přidat dost vertikálních cest, aby se prostor využil efektivněji a loď i působila větším dojmem, proto se uvnitř najde mnoho schodů. Nathan říká, že natáčet Motion Capture pro takové prostředí je noční můrou, ale výsledek pak stojí za to.

S Javelinem nebylo tolik práce a téměř se vytvářel sám, protože je vlastně vystavěný na Idris. A třetím největším přírůstkem je obří Bengal, který představoval opravdovou výzvu, neboť tým musel přemýšlet, jak všechno vytvořit co nejefektivněji kvůli tomu, aby nebyly kladeny příliš velké nároky na výpočetní výkon.


Varianty lodí

S verzí 2.6 by měly do hry zavítat čtyři nové varianty již známých lodí. Tyto varianty nejsou nikterak výrazně a funkčně odlišné od svých původních variant. Jsou to jen lodě s jiným zbraňovým vybavením a jinak barevným skinem, aby se docílilo větší rozmanitosti ve hře.

Konkrétně se jedná o varianty Sabre Comet, Hornet Wildfire, Avenger Titan Renegade a Gladius Valiant.

Jedním z dalších důvodů, proč chtějí tyto modely nasadit do hry, je práce na painting systému, který by dovolil nastavovat barvy lodí samotnými hráči i hromadně pro celou organizaci.

Livestream01.jpg Livestream02.jpg


Lodě ve verzi 2.6 a po ní

Caterpillar je jednou z lodí ze začátku kampaně, v té době byla prezentovaná jako bojový transportér. Z pohledu výroby lodí se jedná o velmi zajímavý kousek, neboť je to vůbec první plavidlo, na kterém aplikovali koncept modularity. Předek lodi tak vlastní hned čtyři moduly, které mohou být vyměněné za moduly libovolného zaměření. Aktuálně jsou vytvořené moduly pro náklad, pro ubytování posádky a zbraňový modul, který dokáže nést i rakety. Původně měl být Caterpillar zlým dvojčetem pro Freelancer, ale dnes je Caterpillar mnohem větší.

Přesněji je Caterpillar o polovinu delší než dosud největší loď ve hře, Starfarer. Má dvě poschodí, dva pozorovací můstky, dvě kajuty pro posádku (jedna v řídícím modulu a druhá v hlavním těle lodi). Caterpillar je dosud největší lodí, kterou v Los Angeles vytvořili.

Nápadů pro využití Caterpillaru bylo mnoho, muselo se tak vybrat několik těch opravdu nejzajímavějších a na ty se soustředit. Vnitřek lodi také dokáže v sobě uschovat několik menších lodí. Systém nákladu je navržen tak, že dovoluje pojmout i jiné lodě než dosud nejmenší Dragonfly, ale to samozřejmě sebou přináší i nějaké následky.

85X je první lodí od Origin výrobce, která prochází předělávkou, a v podstatě se loď předělává na tolik, že se vlastně vytváří úplně od začátku. Snahou u 85X je docílit dojmu luxusního vesmírného auta, proto je přirovnávána k vesmírnému BMW.

Herald je informačně-transportační loď, kterou lze využít i pro vědecko-průzkumné účely. Protože se jedná o další loď od Drake výrobce, sdílí Herald prvky s dalšími Drake loděmi, což dovoluje hned rozpoznat, že Herald je Drake lodí. Není to bojová loď a proto je navržená tak, aby dokázala rychle zmizet.

Cutlass prochází předělávkou, která z něj udělá o trochu větší loď, ale ne nijak výrazně. Nárůst dovolí lepší pohyb v kokpitu i uvnitř lodi. Některé zastaralé prvky byly zcela vyjmuty a nahrazeny prvky, které by měly být zábavnější. K dispozici bude také boční výstup pro boarding cizích lodí.


Prowler

Prowler je první lodí rasy Tevarin, na které pracují, a proto jsou vývojáři s prací na ni nadšení, neboť přináší zcela nový design. Než se začalo pracovat na návrzích, musely se sesbírat informace od spisovatelů, aby se o rase Tevarin zjistilo co nejvíce. Hodně také pomohl koncept podoby samotných Tevarinů. Prvotním nápadem tak bylo zapracovat na návrzích lodí, které budou působit brutalistickým dojmem.

Tevarin.jpg

Od začátku do konce na konceptu pracovalo 6 koncept artistů, protože koncept musel být velmi rychle hotový. Chrisovi pak představili několik rozdílných variant lodí, jemu se na každé líbilo něco. Konečný návrh je kombinací prvků z různých variant a hodně si hraje s řečí těla lodi, je to minimalistický design, kde má všechno nějaký význam. Již samotný tvar připomíná ptáka a i část trupu pak evokuje ptačí hnízdo. Interiér je dost rozdílný od toho, který známe u UEE lodí. Vyznačuje se temnou rudou s nádechem utiskování.


Tato výsadková loď má několik výstupů a hráči si tak mohou vybrat, jak loď opustit. Každý mariňák má i svůj vlastní východ. Křídla mají při přistání speciální funkci – obranné čepele sloužící jako ochrana pro mariňáky během vyloďění. Během letu pak tyto čepele pomáhají s manévrováním.

Star Marine preview

Ke konci streamu také proběhl souboj ve Star Marine modulu na mapě Damien Station, kde proti sobě stáli dva čtyřčlenné týmy. Jedná se o rozpracovanou verzi, neboť Star Marine stále není k dispozici na live serveru ani PTU serveru. Na preview se můžete podívat zde:


Dopis od Chrise

Originální anglické znění dopisu si můžete přečíst zde.

Vedle tradičního poděkování komunitě za nekončící podporu jsme se dočkali zajímavého kroku ohledně sdílení informací o vývoji hry. Již nějakou dobu Chris nesliboval žádné termíny doručení nových updatů, jelikož komunita byla rozdělená v tom, jak s takovou informací nakládá, když se zveřejněný termín nedodrží. Teď tak Chris zpřístupnil stránku na RSI webu, kde lze vidět probíhající a aktualizovaný průběh vývoje, během kterého se vše mění a nic není pevně stanovené. Chris si od tohoto kroku slibuje, že uspokojí alespoň část komunity, když dovolí nahlédnout na předběžné odhadované termíny toho, kdy je následující update doručen hráčům.

Report naleznete zde.

K dnešnímu dni (19. listopadu 2016) je v plánu vydat verzi 2.6 ve čtvrtek 8. prosince 2016.


Prodej lodí

V následujících dnech probíhá výroční prodej lodí, kdy budou volně k prodeji lodě od všech výrobců lodí. Dny se zřejmě lámou během odpoledne našeho času.


Den Datum Lodě v prodeji
1 pátek, 18. 11. Gladius Valiant, Herald, 85X, Caterpillar, Prowler
2 sobota 19. 11. RSI + Gladius Valiant
3 neděle 20. 11. Drake Interplanetary + Gladius Valiant
4 pondělí 21. 11. MISC + Hornet Wildfire
5 úterý 22. 11. Anvil Aerospace + Hornet Wildfire
6 středa 23. 11. Origin Jumpworks + Avenger Titan Renegade
7 čtvrtek 24. 11. exotičtí výrobci + Avenger Titan Renegade
8 pátek 25. 11. Aegis Dynamics + Sabre Comet
9 sobota 26. 11. finále