Q&A:Anvil Terrapin Q&A část 1

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Terrapin.jpg


Je Terrapin modulární? Může být sedadlo uprostřed odstraněno, abychom získali prostor pro náklad nebo jiné moduly?

Ne, skenerová stanice Terrapinu je přímo zasazená do vrchního a spodního mountu a představuje operační centrum lodi. Jako vojenská zpevněná průzkumná loď je její rolí čistě sbírání informací.


Jakou stopu po sobě může Terrapin zanechat?

Komponenty střední velikosti mohou potenciálně vytvořit u malých lodí velkou stopu. Protože je těžce obrněná, nemá dostatečnou kapacitu na to, aby rychle odváděla vznikající teplo, jak by piloti možná uvítali. Revoluční stahovatelné pláty pancéřování dovolují panelům se trochu uvolnit, čímž se loď dočasně oslabí, ale zase se zlepší ventilační systém.


Má to vystřelovací sedadlo nebo záchranný modul?

Ne, pilot a potenciální druhý člen posádky musí uniknout skrz boční dveře. Mnoho malých stíhačů si může dovolit odpálit kapotu, aby vystřelilo sedadlo, ale loď jako je Terrapin je navržená tak, aby nevznikal žádný kompromis v narušení integrity pláště.


Jak si vede Terrapin v porovnání s Freelancerem DUR?

Terrapin je tvrdý jako skála. Je navržen, aby dokázal zvládnout jakoukoli eventualitu v temném neznámu našeho vesmíru. Z vojenského hlediska je vhodný právě pro vojenský průzkum jako extrémně využitelná loď. Je schopný mapovat pohyb flotily a obstát hodně přímé palby, pokud je odhalen. Druhotnou funkcí Terrapinu je možnost přepravit nebo vyzvednout lidi z bojových zón.


Jaký bude maximální dolet Terrapinu?

Velmi velký. Terrapin je vybaven mnohem většími palivovými nádržemi na vodík a kvantový pohon, aby se zvýšil jeho operační dosah. Je navržen tak, aby dokázal ve vesmíru pobývat jak nejdéle je to jen možné.


Je Terrapin schopen nést nějaký náklad?

Ne, oficiálně nemá žádnou nákladní kapacitu. Ale hráči si mohou odložit náklad, kam se jim zlíbí, a najdou pro něj místo. Ovšem takto volně odložený náklad nebude zabezpečený, jako je tomu u dedikovaného nákladního prostoru na jiných lodích. Přeprava neupevněného nákladu je na vlastní riziko posádky a není doporučováno.


Terrapin-inter.jpg


Jak ovladatelný je ve vesmíru a v atmosféře?

Je to pevné a těžké plavidlo, proto bude zrychlovat relativně pomalu. Otáčení nějaký čas zabere jak ve vesmíru, tak v atmosféře. Během bojových scénářů je pilotům doporučeno, aby se zaměřili na únikové techniky, než aby jen utekli pryč. Měli by spoléhat na lodní obranné možnosti než se snažit umanévrovat svého protivníka. Detekování nebezpečí ještě před střetem a vyhýbání se mu je pro všechny schopné piloty Terrapinu považováno za tu lepší strategii a to právě díky jeho skenovacímu vybavení. Co se bouřek a špatných letových podmínek v atmosféře týče, tak je pro výstup na oběžnou dráhu zapotřebí dobrá ovladatelnost. V takovém případě by tedy měli piloti loď ukotvit na povrchu a bouři přečkat.


Může Terrapin zadokovat k jiné lodi?

Ne, nemá žádné dokovací prstence. Piloti, kteří chtějí přejít na jinou loď, musí po svých přes přistávací rampu.


Má Terrapin lůžka pro posádku?

Ano, hodí se k dlouhotrvajícím misím. Pilot by mohl potenciálně strávit dny, ne-li týdny nebo měsíce mimo přístav. Vlastně je i možné postel vidět v zadním rohu na obrázku.


Co je možné připevnit na spodní a vrchní utility mount?

Tyto hardpointy jsou určené spíše pro vybavení než něco útočného. Něco, co začneme vídat častěji, jak se budou představovat další podpůrné a nebojové lodě. Radarový disk a skenovací zařízení Terrapinu dovolí ještě více zlepšit již předinstalovaný radar a skener a tím razantně zvýšit jejich efektivnost. Jakmile bude odhaleno utilitní/technické vybavení pro nebojové činnosti, užitečnost obrněné nebojové platformy, jakou je Terrapin, bude narůstat.[1]


Reference

  1. Anvil Terrapin Q&A Part 1