Q&A:RSI Polaris Q&A část 1

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Polaris-banner.jpgVlastní Polaris nějaký podpůrný stíhač?

Ne. Koupě Polarisu nezahrnuje žádný podpůrný stíhač a to je hlavně kvůli tomu, že hangár Polaris je určený k tomu, aby mohl pojmout menší stíhačky.


Jaké lodě se vejdou do hangáru Polaris?

Cokoli menší než Saber se určitě vejde do vnitřního hangáru. Dva Merliny se dovnitř vejdou, pokud budou piloti velmi precizní se svým přistáváním.


Jak bude fungovat boj s torpédy?

Torpéda budou mít stejnou gameplay jako je tomu u raket. Hlavní rozdíl pak bude samozřejmě ve vlastnostech samotného torpéda. Díky tomu, že je mnohem větší, lze u něj očekávat nižší maximální rychlost i horší manévrování. Na druhou stranu způsobí mnohem větší škodu na jeden zásah. Stejně jako u raket i torpéda se budou mezi sebou lišit třeba ve spolehlivosti, času potřebném na uzamčení cíle a také v odolnosti vůči protiopatřením, v neposlední řadě pak bude záležet na vypouštěcím naváděcím zařízení lodi. Torpéda obecně jsou určena na velké cíle jako jsou kapitální lodě nebo stavby. Teoreticky je možné je použít i na menší lodě, ovšem pro tyto lodě je mnohem jednodušší se torpédům vyhnout ať už s, nebo bez protiopatření.


Jak dlouhá je Polaris?

Můžeme potvrdit, že Polaris je dlouhá 155 metrů. Údaj byl na webu opraven ze 130 na 155 metrů.


Proti jakým lodím bude Polaris dobrá v boji a naopak?

Obecně je Polaris vhodná v boji proti malým a středně velkým kapitálním lodím. Z taktického hlediska by měla být použita na to se rychle dostat na místo, odpálit torpéda a zase rychle odletět pryč. Střílny jsou určené k odražení všech malých stíhačů, kteří na Polaris zaútočí. Torpéda mohou poškodit i větší kapitální lodě a poskytnout dostatečnou velkou palebnou silu k prolomení opevnění nebo statických obran například u pevností nebo základen. Otázkou pak zůstává, jak moc budou torpéda efektivní, a to je otázka právě vybalancování, ke kterému musí nejprve dojít. Polaris je navržena pro boj, je rychlejší než větší kapitální lodě a odolnější než menší lodě. Jako u všech lodí tak má své výhody a nevýhody.

Polaris se může ocitnout v situaci, kdy je terčem lodě s větší palební silou. V takovém případě není Polaris vhodnou lodí, aby byla příliš dlouho vystavena střelbě torpédoborců nebo křižníků. Na druhou stranu ochrana Polaris je dostatečně silná na to, aby ustála většinu zbraní běžných stíhačů. Ovšem i tak je vhodné si dávat pozor na Gladiatory a jiné bombardéry. I když Polaris není proti nim bezmocná, přesto by k nim měl být kapitán více ostražitý než k ostatním malým lodím.


Lze Polaris požít i na nebojové role?

Kvůli své rychlosti je Polaris na prvním místě vojenskou lodí a její design je tak vestavěn podle bojových scénářů. Je ideální jako hlídková loď a nebo jako vedoucí kapitální loď flotily. Samozřejmě ale nikomu nebrání, aby používal Polaris třeba jen na přepravu nákladu. Mějte ale na paměti, že v reálném světě peníze vojenské lodě nevydělávají, jsou velmi drahé na pořízení a také nákladné na provoz. Jejich přínos tkví v poskytnuté obraně, vlivu a odstrašování, poskytnutí síly během vyjednávání atd. Díky čemuž zajišťují pro oblasti větší bezpečí pro veřejné a komerční aktivity. Star Citizen je ale samozřejmě hrou, takže náklady na provoz kapitálních lodí nebudou takové jako v reálu. Kapitální lodě jsou dosažitelné a my chceme, abyste si s nimi užili nějakou zábavu. Samozřejmě to ale také znamená, že se nevyplatí používat kapitální lodě tak často jako u Aurory, Starfarer nebo jiné menší lodě, u kterých lze operační náklady pokrýt občasným hraním.

Kapitáni korvet, stejně jako kapitáni velkých obchodních a přepravních lodí, jsou na misi a ne na výletě, a budou chtít svou cestu chytře naplánovat. Organizace nebo velké skvadrony mohou použít kapitální lodě podobně jako v reálném světě pro zajištění bezpečného tranzitu spojeneckých lodí, poskytnout páku a nebo ukázat sílu při vyjednávání, nebo prolomit obranu s velkým počtem nepřátel. Nezávislí kapitáni mohou takové služby poskytovat za poplatek, ovšem takovéto mise jsou nad rámec běžných eskortních misí. Využití Polaris pro přepravu nákladu nemusí být ekonomicky výhodné, leda by se jednalo o velmi vzácný náklad a vyplatí se mít dobrou obranu při jeho převozu. Stejně jako s většinou lodí, chceme i u této nabídnout hráčům svobodu volby.


Bude možné pilotovat Polaris sólo nebo s NPC posádkou?

Během bojového scénáře budete určitě potřebovat nějakou posádku, abyste vůbec měli nějakou šanci na úspěch. Největší palebná síla vychází z místnosti, kde se odpalují torpéda, a zde je stanice pro dedikovaného zbraňového důstojníka. Samozřejmě je možné najmout si NPC, ale myslete na to, že NPC není zadarmo a liší se mezi sebou ve schopnostech. Obecně není doporučováno mít jen minimální posádku. Představte si USS Enterprise ve Star Treku III. Loď mohla klidně letět i jen s pěti lidmi místo 400, ale těžko se mohla postavit proti nepříteli. Loď tak lze ovládat jen s pár členy, ale to neznamená, že je to dobrý nápad.


Může Polaris přistát na povrchu?

Ano, Polaris má přistávací podvozek.


Může Polaris pojmout rover?

Nákladní prostor Polaris by měl být dostatečně velký na to, aby bez problému pobral jeden rover.


Proč potřebuje Polaris tolik členů posádky?

Polaris samozřejmě může být řízena s menším počtem členů posádky než je maximální počet. Obecně nepředpokládáme, že všichni členové posádky budou nonstop řídit všechny stanice, a spíš se budou střídat na směny. Samozřejmě je možné na lodi ubytovat i větší posádku, například mariňáky nebo třeba pilota lodi v hangáru.


Proč nemá Polaris štíty jako třeba Javelin?

Polaris sice nemá tak velké štíty jako větší kapitální lodě, za to je ale rychlejší a má reakčnější zbraně. Navíc Polaris je i o dost menší než Idris nebo Javelin.


Je možné přistát v hangáru aniž by se vysunula plošina?

Teoreticky ano, ale některé lodě s tím mohou mít problém. Například Saber může svá křídla stáhnout ještě před tím, než se plošina sesune zpátky dovnitř. Je také nutné myslet na to, že přistávací plavidlo bude muset srovnat rychlost s Polaris, přistávací manévr tak může být velmi nebezpečný. Předpokládá se, že by měla probíhat dobrá komunikace mezi pilotem lodi a Polaris, aby vše proběhlo hladce. Stejně tak bude samozřejmě možné i vzlétnout z letící Polaris, ale je to na vlastní riziko.[1]


Reference

  1. Anvil Terrapin Q&A Part 2