Q&A:Reverse the Verse SE

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Rtvse.jpg

Blue-star-small.png Výběr zajímavostí
  • Dokování mezi loděmi a doplňování paliva dorazí mezi 3.0 a 3.1.
  • Dokování Merlina na Constellation už interně funguje.
  • V krátkodobém horizontu by chtěli navýšit instance pro až 200 hráčů.
  • Spectrum později integruje i chatboty.
  • Star Marine bude později obsahovat horde mód i SataBall mód.
  • Nebezpečné projevy počasí budou moci zranit hráče.
  • O NPC posádku je nutné s starat, živit ji a platit výplatu. Přepracování může vést ke snížení produktivity i třeba podání výpovědi.
  • NPC členové posádky budou mít vlastní denní režim.


Kdy bude možné doplňovat palivo nebo přesouvat náklad mezi loděmi?

Ve verzi 2.6 ještě ne. Snaží se někdy mezi 3.0 a 3.1. Tato mechanika je potřebná i pro Squadron 42, takže musí být brzy hotová. Navíc systém Stanton je rozlehlý a může se stát, že někomu dojde palivo, a pro takové situace už musí mechanika doplňování paliva fungovat.

Na vzájemné dokování se pracuje, například dokování Merlina u Constellation je už hotové.


Je možné splnit misi bez použití násilí?

Někdy ano. Někdy bude třeba záležet na reputaci, jakou má hráč k dané NPC postavě, aby s ní mohl třeba vyjednávat. Nebo budete moci využít okolí ke svému prospěchu. Můžete třeba někde něco odpálit a odvést pozornost nepřátel a podobně. Svět by měl být dost rozmanitý a sandboxový, že hráč by měl využít svou kreativitu k nalezení nějakého řešení. To je aspoň dlouhodobý plán, implementované to nebude hned ze začátku.


Bude předělaný Cutlass hotový pro verzi Red a Blue už v updatu 3.1?

Ano.


Co z technologického hlediska bude ze CitizenCon dema zahrnuto ve verzi 3.0?

Všechno z toho a ještě víc. Všechny technologie, které jste viděli, budou součástí 3.0 plus další nové. Stávající technologie budou navíc ještě vylepšené. Konkrétně procedurální planety, atmosféra a také subsumption v různé fázi vývoje.


Jak je to aktuálně s instancemi?

Kdyby chtěli, už instancování klidně zavedli. Instance vlastně již dávno fungují třeba pokaždé, když se spustí Arena Commander. V krátkodobém horizontu pro verzi 3.0 by chtěli dostat do instance až 200 hráčů. Dosáhnout by se toho mělo změnou netkódu a zvýšením výkonu. V dlouhodobém horizontu pak chtějí spojovat servery, což by dovolilo mnohem větší počet hráčů být na jednom místě ve stejnou dobu, třeba až 2000.

Musí se ale vyřešit i několik věcí nad rámec samotného kódu. Třeba jak se vypořádat se situací, kdy by potřebovalo s nějakou NPC postavou mluvit více lidí najednou, nebo třeba v případě přistávacích ploch jejich přeplnění a podobně.


Bude možné použít quantum drive v atmosféře jako tomu bylo během CitizenCon prezentace?

To nepůjde. Pro potřeby prezentace to povolili, aby cesta netrvala příliš dlouho. V budoucnu to možná změní, aby mohly existovat i riskantní manévry, uvidí se.


Bude možné pro Spectrum integrovat chatboty?

Ano. Také by rádi, aby jim komunita dala pár konkrétních příkladů užitečných botů, které existují, a které by mohly být inspirací. Samozřejmě boty nebudou něco, co by se implementovalo hned ze začátku.


Bude možné v PU sebrat munici ze zničené lodi jako je tomu v Arena Commander?

Ne. V Arena Commander to slouží pro usnadnění boje, aby hraní v modulu nabídlo rychlejší zábavu. V budoucnu to možná zmizí i z Arena Commander.


Jak budou procedurálně generované planety ve Stantonu?

Chris neodpověděl přímo na otázku, která se týkala toho, jak budou ty planety generované/přístupné ve verzi 3.0. Hovořil tak o tom, jak se ty planety od sebe liší a že v konečné podobě budou stavby generované podobně jako je tomu třeba teď u stromů. Chris také řekl, že to, co jsme viděli u Levski během Gamescom prezentace byla planeta v1, takže ve verzi 3.0 s planetami v2 bude Levski vypadat mnohem lépe.


Jak je rotace planet a blízkých objektů udržována na velkou přesnost u tak velkých měřítek?

Základním pilířem jsou vnořené fyzikální zóny (grid). Interiér lodi je jedna fyzikální zóna, která se nachází ve fyzikální zóně vesmíru. Planeta a její okolí (kam až sahá atmosféra) je další fyzikální zónou, pokud se tedy loď dostane do této zóny, začne se následně pohybovat společně s planetou, jelikož planeta se pro loď stane referenčním bodem.

Samozřejmě bez 64bitové přesnosti by ani tyto zóny nebyly možné. 32 bitů lze aplikovat na jen malé mapy (v rámci měřítka Star Citizen) o rozměrech pár kilometrů, proto se třeba loď v Arena Commander třásla, když se hráč přiblížil ke straně mapy, protože už to překračovalo minimální vhodnou vzdálenost pro 32 bitů.


Bude mít Star Marine módy s AI nepřáteli?

Později ano. Ve verzi 2.6 ještě ne. Krátce po verzi 3.0 by snad ale měl dorazit horde mód. První verze bude vlastně spíše o balancování, dostat animace do hry a zapracovat na sjednocení animací a pohybů z pohledů první a třetí osoby.


Bude Star Marine obsahovat SataBall mód?

Ano, ale až někdy po verzi 3.0.


Budou moci písečné bouře a jiné projevy počasí zranit hráče?

Ano, nebezpečné projevy počasí jsou považovány za hazardní události ve hře, které mohou přinutit hráče změnit strategii v tom, jak chtějí dosáhnout svého cíle.

Počasí by mělo v těchto případech být dalším nepřítelem pro hráče. Elektrická bouře třeba nedovolí dále letět s lodí, takže hráč bude muset pokračovat v cestě s roverem a podobně.

Mezi další nebezpečné projevy počasí patří kyselý déšť, horko, snížená viditelnost atd.


Jak bude fungovat 24hodinový cyklus pro NPC posádku?

Nebude to jako v nějakém Sim…mulátoru, kde je nutné spravovat spoustu ukazatelů, ale bude se od hráče očekávat, že se o posádku postará. Musí ji zaplatit, musí ji živit a měl by se starat o to, aby nebyla přepracovaná, protože pak se může snížit její produktivita a nebo může dát výpověď. Posádka si také může říct o víc peněz, pokud bude pracovat víc než je obvyklé.

24hodinový cyklus pak způsobuje, že jednotlivé postavy mají vlastní režim/cyklus. Jednou mohou vykonávat svou funkci, pak mohou být třeba v rekreační místnosti, na můstku, spát a podobně. Pokud se ale bude jednat o postavy nějak vázané na aktuální misi, tak spát nepůjdou, aby byly hřáčovi k dispozici, jelikož jeho postava také může být třeba 16, 20, 24 i více hodin na misi. Pokud tedy potřebuje být hráč v kontaktu třeba s kapitánem, 24hodinový cyklus bude potlačen.